Kiedy tworzymy artykuł, chcemy, aby dotarł on do większej liczby osób, prawda? Świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu są infografiki.

Dzieje się tak, ponieważ kiedy mówimy o infografikach, możemy również mówić o ilustracjach, abstraktach graficznych, obrazach i wykresach. Wszystko to są mechanizmy, które pomagają w zrozumieniu treści, czyniąc ją bardziej dydaktyczną, prostą i szybką.

Ludzie są istotami wizualnymi, co oznacza, że komunikowanie się za pomocą obrazów jest już naturalne i zrozumiałe dla wszystkich. Innymi słowy, Kiedy użyjemy tych narzędzi w naszych artykułach, będziemy mieli coś wizualnie uderzającego i zapadającego w pamięć w naszych badaniach.

Możemy mówić o biologii, medycynie, a nawet filozofii, pomysł wykorzystania infografik w swoich publikacjach może rzeczywiście pomóc w zwiększeniu liczby wyświetleń publikacji, a także w jej wpływie. Zobacz kilka przykładów: 

 

Naturalni gospodarze koronawirusa siła infografiki dystansu społecznego

 

Infografiki nie muszą zawierać wszystkich informacji zawartych w artykule, ale muszą zawierać najważniejsze punkty, wraz z obrazami, które sprawiają, że informacje te są bardziej dydaktyczne, jak widać na powyższych przykładach. Ponadto infografiki pomagają również w następujących kwestiach:

 

DOSTĘPNOŚĆ

Kiedy mówimy o czymś dostępnym, mówimy nie tylko o języku, ale także o informacjach, które mogą być łatwo zrozumiane przez innych ludzi.

 

PRZEKONUJĄCY

Ponieważ obrazy są łatwiejsze do przyswojenia i zrozumienia niż tekst, pomagają one również w sile przekonywania, czyli ułatwiają czytelnikowi zrozumienie twoich punktów.

 

PAMIĘĆ

Infografika pomaga badaniom stać się bardziej uderzającymi, w końcu zapamiętywanie obrazu, informacji graficznych, jest nieco łatwiejsze niż zapamiętywanie dużej ilości tekstu, prawda?

 

Jak więc widać, korzystanie z infografik, niezależnie od ich rodzaju, może wiele wnieść do artykułu! Na co czekasz! Skorzystaj z tych wskazówek i stwórz swój artykuł!

Potrzebujesz pomocy w tworzeniu takich infografik?

[Poznaj naszą platformę!]

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony