Když vytváříme článek, chceme, aby se dostal k většímu počtu lidí, že? Skvělým způsobem, jak toho dosáhnout, je infografika.

Když totiž mluvíme o infografikách, můžeme mluvit také o ilustracích, grafických abstraktech, obrázcích a grafech. To vše jsou mechanismy, které napomáhají pochopení obsahu, čímž se stává didaktičtějším, jednodušším a rychlejším.

Lidé jsou vizuální bytosti, to znamená, že komunikace prostřednictvím obrazů je již přirozená a každý jí rozumí. Jinými slovy, když tyto nástroje použijeme v našich článcích, budeme mít v našem výzkumu něco vizuálně výrazného a zapamatovatelného.

Ať už mluvíme o biologii, medicíně nebo třeba filozofii, myšlenka použití infografiky ve vašich publikacích může skutečně pomoci v růstu počtu zobrazení publikace, stejně jako v jejím dopadu. Podívejte se na několik příkladů: 

 

Přirození hostitelé koronaviru síla sociálních distancí infografiky

 

Infografika nemusí obsahovat všechny informace z vašeho článku, ale musí obsahovat nejdůležitější body spolu s obrázky, které tyto informace didaktizují, jak můžete vidět na příkladech výše. Kromě toho infografiky pomáhají také s následujícími věcmi.:

 

PŘÍSTUPNOST

Když mluvíme o něčem přístupném, nemluvíme jen o jazyce, ale také o informacích, které jsou snadno srozumitelné ostatním lidem.

 

PERSUASIVE

Protože obrázky jsou snáze vstřebatelné a srozumitelné než text, pomáhají také v přesvědčovací síle, to znamená, že čtenář snáze pochopí vaše argumenty.

 

PAMĚTNÉ

Infografika pomáhá vašemu výzkumu, aby se stal nápadnějším, koneckonců, zapamatovat si obrázek, grafické informace, je nakonec o něco snazší než zapamatovat si spoustu textu, že?

 

Jak tedy vidíte, použití infografiky jakéhokoli typu může vašemu článku hodně přidat! Na co ještě čekáte?! Využijte všechny tyto tipy a vytvořte si tu svou!

Chcete pomoci s hledáním způsobů tvorby těchto infografik?

[Seznamte se s naší platformou!]

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony