Keď vytvárame článok, chceme, aby sa dostal k väčšiemu počtu ľudí, však? Skvelým spôsobom, ako to dosiahnuť, je infografika.

Keď totiž hovoríme o infografike, môžeme hovoriť aj o ilustráciách, grafických abstraktoch, obrázkoch a grafoch. To všetko sú mechanizmy, ktoré pomáhajú pri pochopení obsahu, čím sa stáva didaktickejším, jednoduchším a rýchlejším.

Ľudia sú vizuálne bytosti, to znamená, že komunikácia prostredníctvom obrazov je už prirodzená a zrozumiteľná pre každého. Inými slovami, keď použijeme tieto nástroje v našich článkoch, budeme mať v našom výskume niečo vizuálne výrazné a zapamätateľné.

Môžeme hovoriť o biológii, medicíne alebo dokonca filozofii, myšlienka použitia infografiky vo vašich publikáciách môže skutočne pomôcť pri raste počtu zobrazení publikácie, ako aj pri jej vplyve. Pozrite si niekoľko príkladov: 

 

Prirodzení hostitelia koronavírusu sila sociálnej dištancie infografiky

 

Infografika nemusí obsahovať všetky informácie z vášho článku, ale musí obsahovať najdôležitejšie body spolu s obrázkami, ktoré tieto informácie didakticky zvýraznia, ako môžete vidieť na príkladoch vyššie. Okrem toho infografiky pomáhať aj s nasledujúcim.:

 

PRÍSTUPNOSŤ

Keď hovoríme o niečom prístupnom, nehovoríme len o jazyku, ale aj o informáciách, ktoré sú ľahko zrozumiteľné pre iných ľudí.

 

PERSUASIVE

Keďže obrázky sa ľahšie vstrebávajú a chápu ako text, pomáhajú aj v sile presvedčivosti, to znamená, že čitateľ ľahšie pochopí vaše body.

 

PAMÄTNÝ

Infografika pomáha vášmu výskumu, aby sa stal výraznejším, veď zapamätať si obrázok, grafickú informáciu, je nakoniec o niečo jednoduchšie ako zapamätať si množstvo textu, však?

 

Ako teda vidíte, použitie infografiky akéhokoľvek typu môže vášmu článku dodať veľa! Na čo ešte čakáte?! Využite všetky tieto tipy a vytvorte si svoju!

Chcete pomôcť pri hľadaní spôsobov, ako vytvoriť tieto infografiky?

[Zoznámte sa s našou platformou!]

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny