Infografika sveikatos priežiūros srityje

Kiek kartų teko skaityti skrajutes gydytojo kabineto laukiamajame? Perskaitote skrajutę ir pagalvojate: "Gera tai žinoti". Daug kartų, tiesa?

Dėl šio paprasto įpročio mokslo komunikacijos specialistai turi vis dažniau svarstyti ir diskutuoti apie infografikos svarbą sveikatos priežiūros srityje.

Infografikos yra vienas iš galingiausių būdų perduoti sudėtingus duomenis, tai svarbi mokymo, įkvėpimo suteikimo, informacijos pateikimo ir verslo priemonė. Infografiką galime apibrėžti įvairiai, tačiau vienas iš jų - tai duomenų ar idėjų vizualizacija, kuria stengiamasi perteikti sudėtingą informaciją auditorijai taip, kad ją būtų galima greitai įsisavinti ir lengvai suprasti. 

Sveikatos priežiūros srityje infografikos nuotraukos atlieka svarbų vaidmenį informuojant pacientus. Procedūros ir patologinės būklės - tai tik kelios informacijos rūšys, kurios perduodamos per infografikus. Todėl svarbu sutelkti dėmesį į atskirus svarbius faktus, o nereikalingų ar dėmesį blaškančių vaizdų galutiniame dizaine neturėtų būti. Tai lems infografikos sėkmę ar nesėkmę perteikiant tam tikrus duomenis ar žinias. 

Chirurgo apsilankymas biure Padidinti Mind the Graph iliustraciją
Spustelėkite paveikslėlį, kad pereitumėte į galeriją.

Koks yra infografikos vaidmuo sveikatos priežiūros srityje?

Nuo urvų piešinių, kai urviniai žmonės informacinį dizainą naudojo nesąmoningai, šiuolaikiniai profesionalūs dizaineriai sąmoningai įtraukia šiuos principus į projektavimo procesą. 

Jei skaitote laikraštį, tinklaraštį ar žurnalą, tikriausiai susidūrėte su infografikomis, kaip ir su skrajute gydytojo kabinete. Net socialinėje žiniasklaidoje, "Twitter", "Instagram", "Linked In" ar "Facebook", infografikų yra visur. Visuose jų yra paveikslėlių, kuriuose iš pirmo žvilgsnio pasakojama apie istorijos ar koncepcijos esmę. 

Infografikos pritaikymas yra labai platus, ne tik naujienų sklaidai, bet ir moksliniam vizualizavimui, produktų dizainui, švietimui, informacinėms technologijoms, verslo komunikacijai ir pramogoms. 

Infografika - tai grafika, kuria vizualiai perduodama informacija ir kaupiami duomenys. Rengiant šią informacinio dizaino medžiagą, pagrindinis tikslas - lengvai perduoti intensyvią ir sudėtingą informaciją tikslinei grupei, atspindint temos turinį. 

Jei žiūrovai greitai ir lengvai supranta, išmoksta ir suvokia dizainą, infografikas atlieka savo funkciją. 

Galiausiai atspindima informacija turi būti nepaprasta, estetiška, patraukli ir patraukli. 

Spinalinė anestezija Padidinti Mind the Graph iliustracija
Spustelėkite paveikslėlį, kad pereitumėte į galeriją.

Kodėl infografikos yra svarbios visuomenės sveikatai?

Sveikatos priežiūros srityje infografikos - tai galingos skaitmeninės priemonės, leidžiančios pacientams įgyti reikiamų žinių ir suprasti informaciją apie konkrečias ligas, procedūras ir tendencijas sveikatos priežiūros srityje. Kitaip tariant, infografikos turėtų būti novatoriškos ir skirtos svarbiai informacijai pacientams perduoti.

Įspūdingų infografikų kūrimas - tai edukacinė patirtis pacientams, leidžianti jiems geriau suprasti sudėtingą informaciją.

Kai pacientai supras, kad infografikos yra galingos skaitmeninės priemonės, kurios suteikia daug informacijos apie konkrečias ligas, procedūras ir aktualias sveikatos priežiūros temas, gydytojų ir pacientų keitimasis informacija bus daug tikslesnis ir saugesnis.

Taigi sveikatos priežiūros infografikos tikslas turi būti sudėtingą sveikatos priežiūros informaciją paversti supaprastintomis grafinėmis nuotraukomis, kad skaitytojas geriau suprastų, kaip liga gali pasireikšti, būti gydoma ir galbūt net išvengiama jos. 

Pavyzdžiui, vaizdinės priemonės, pavyzdžiui, infografikos, gali padėti šviesti pacientus, jų šeimos narius ir kitus asmenis, ieškančius informacijos apie vėžį. Tačiau siekiant užtikrinti sukurtų informacinių dizainų grafikos ir teksto vientisumą, dizainas turi palaikyti glaudų ryšį su gydytojais. Abipusė sąveika yra raktas į sėkmingas iliustracijas, atskleidžiančias aspektus, kurių žodžiais neįmanoma išreikšti viename kadre.

Yra priežastis, kodėl vaizdus suvokiame greičiau nei rašymą - smegenys gauna informaciją.

Mūsų smegenys įvertina visą paveikslėliuose esančią informaciją, tačiau tekstą traktuoja kaip eilutę. Dabar dėl infografikos informacijos perdavimo procesas tampa lengvesnis ir veiksmingesnis.

Informacinė grafika turi didesnį poveikį ir pabrėžia dviejų dalykų, pavyzdžiui, grafinio dizaino ir sveikatos, ryšį. 

Kokią informaciją gali suteikti sveikatos priežiūros infografika?

 • Su liga ar būkle susijusios priežastys ir rizika;
 • Palengvina ligos plitimo vietų nustatymą;
 • Ligų procesai;
 • Apie konkrečią ligą;
 • Apie sveikatos priežiūros temas;
 • Apie gydymą; 
 • Užkerta kelią veiksmams.
Fluoro tiesioginė priekinio požiūrio totali klubo sąnario endoprotezavimo operacija Padidinti Mind the Graph iliustraciją
Spustelėkite paveikslėlį, kad pereitumėte į galeriją.

Kaip sukurti sveikatos priežiūros infografiką?

Nepaisant infografikos tikslo, yra keletas veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti ją kuriant: 

 • Nepalikite vietos abejonėms dėl temos, istorijos ar pagrindinės minties. Visa informacija turi būti aiški! Infografiką ir jo temą reikia paryškinti. Prieš pradedant dizaino kūrimo procesą į tai reikia atsižvelgti ir aptarti. 
 • Atsižvelkite į savo auditoriją ir galvokite apie ją (arba kaip apie ją). Būtent jie turėtų suprasti jūsų infografikos žinutę. Atsižvelkite į juos, kad infografiką padarytumėte vizualiai patrauklesnę, daugiausia dėmesio skirdami jos dydžiui, paprastumui, veiksmingam duomenų naudojimui ir bendram poveikiui.

Vienoje infografikoje neturi būti didelės informacijos apimties. Jei reikia, sukurkite daugiau nei vieną, ir atminkite, kad vidutinio naudotojo dėmesys vis trumpėja. Dėl šios priežasties klausimas, į kurį atsakoma infografike, turėtų būti kruopščiai suprojektuotas ir į jį turėtų būti atsakyta veiksmingiausiu turimu metodu. Jei atsižvelgsite į visus šiuos veiksnius, jūsų infografiko vizualizacija bus veiksmingesnė ir išradingesnė.

 • Šrifto parinkimas yra svarbus dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį. Sudėtingi šriftai gali apsunkinti skaitymą ir blaškyti dėmesį, ypač vyresnio amžiaus pacientų. Šriftą gali būti sunku pasirinkti, tačiau nepamirškite savo auditorijos poreikių. Dideli ir įskaitomi šriftai visada yra geriausias pasirinkimas, ypač kai jūsų auditorija yra regos ligomis sergantys pacientai. 
"Aš visada tave surasiu" parašyta dviem skirtingais šriftais, skirtingais lipdukais.
Šrifto reikšmė
 • Pasirinkite spalvas, kurios išryškina informaciją. Spalva yra nepaprastas komunikacijos įrankis, atliekantis svarbų vaidmenį dizaine. Tinkama spalva gali padėti dizaino elementams išsiskirti ir padidinti komunikacijos priemonės veiksmingumą. Pavyzdžiui, jei kardiologijos skyriuje naudojamas širdies simbolis, labiausiai kviečiama spalva turėtų būti raudona, atspindinti elementą ir padedanti jį lengviau įsiminti. 

Svarbus grafinio dizaino aspektas - pasirinkti spalvas, kurios išryškina informaciją. Spalva suteikia pateiktai informacijai aiškumo ir lemia vizualinę informacijos hierarchiją. Štai kodėl taip svarbu pasirinkti tinkamą spalvą. Kontrastas yra labai svarbus veiksnys, nes fonas turi gerai derėti su iliustracijomis. 

Mind the Graph paruošti šablonai

Patikrinkite toliau pateiktą Mind the Graph paruošti infografikos šablonaiir kaip spalva susijusi su infografikos tema. Jei šablonas patiko, spustelėkite jį, kad galėtumėte naudoti.

Mėlyna - vandens temoms. 

Mind the Graph šablonas
Norėdami naudoti šabloną, spustelėkite paveikslėlį.

Dangus - švelniai rausvas, žolė - žalia.

Mind the Graph šablonas
Norėdami naudoti šabloną, spustelėkite paveikslėlį.

Raudona - su krauju susijusios temos.

Mind the Graph šablonas
Norėdami naudoti šabloną, spustelėkite paveikslėlį.

Dabar suprantate infografikos svarbą sveikatos priežiūros srityje. Ar esate pasirengę pradėti kurti infografikus savo pacientams?

Spustelėkite čia pradėti!

Nuoroda

Balkac, M. & Ergun, E. Infografikos vaidmuo sveikatos priežiūros srityje. Kinijos medicinos žurnalas 131, 2514-2517 (2018).

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai