Tento týden jsme obdrželi e-mail od jednoho z našich uživatelů: Tady je obálka vědeckého časopisu, kterou jsem vytvořil v Mind the Graph!

Jsme rádi, když se to stane. Pokaždé, když je nějaký výtvor publikován, máme chuť slavit společně s autory. Dovedete si představit, jakou radost nám tentokrát udělala obálka!

Zde je obálka vědeckého časopisu, kterou vytvořil dr. James Brown, Vedoucí postdoktorand a čestný lektor výzkumu na NUI Galway.

Obálka vědeckého časopisu? Použijte Mind the Graph James Brown
Cirkulující nukleosomy a jejich modifikace jako biomarkery u nádorových onemocnění

Protože máme vlastní zájmy na tom, abychom se vyjádřili k Mind the Graph, požádali jsme Jamese, aby nám řekl pár slov o svých zkušenostech s touto platformou:

"Zjistili jsme, že Mind the Graph má vynikající rozsah snímků pro použití (a doufáme, že brzy přibudou další). S obrázky lze snadno manipulovat (spojovat, přesouvat ořezávat atd.) a mají profesionální kvalitu, která skutečně dodává našim publikacím vysokou kvalitu obrázků (namísto používání PowerPointu, jak to dělá mnoho výzkumníků), jakou lze vidět ve špičkových časopisech, jako je Nature a Cell, a to vše za rozumnou cenu a umožňující nám jako výzkumníkům zachovat si plnou kontrolu nad obrázky (aniž bychom museli využívat profesionální služby)." James Brown

Knihovnu platformy totiž každý týden doplňujeme o nové vědecké ilustrace. Hledáme to, co by vědci mohli potřebovat, ale většina našich ilustrací je na přání našich uživatelů.

Ano, u Mind the Graph si můžete vyžádat libovolný počet ilustrací. Ve skutečnosti existuje několik věcí, které se vždy snažíme pro naše uživatele udělat - klikněte na téma a přečtěte si o něm více:

Nemusíte začínat s obálkou vědeckého časopisu, ale možná vám Mind the Graph pomůže s komunikací vašeho výzkumu. Co vy na to?

Pokud vás Jamesova práce zaujala, zde je abstrakt o jeho výzkumu - je to docela fajn!

Současné markery, které nám umožňují odhalit a klasifikovat rakovinu (tzv. biomarkery), často vyžadují, aby byl pacientovi nádor odstraněn. To je však jen časový snímek, který nám neumožňuje sledovat, co se s nádorem děje v průběhu léčby rakoviny. Zde v Disciple of Surgery v Lambe institute for Translational Research (NUI Galway) naše nová vzrušující cesta výzkumu, kterou vede student doktor Peter McAnena (podpořená finančními prostředky z Breast Cancer Research), zahrnuje odběr krve pacientů (tekutá biopsie) a měření hladiny speciálních proteinů zvaných histony, které jsou zodpovědné za zhutnění téměř dvou metrů DNA uvnitř každé buňky. Předchozí práce ukázala, že když jsou rakovinné buňky zničeny chemoterapeutickou léčbou, tyto histony se uvolňují do krve. Měření jejich hladiny v krvi nám může napovědět, jak účinná je chemoterapeutická léčba.
Využití cirkulujících nukleozomů jako biomarkerů je vzrušující novou oblastí výzkumu, která slibuje, že umožní jak včasnou detekci rakoviny, tak potenciální sledování reakce rakoviny na léčbu v reálném čase. Zabýváme se také tím, jak kombinovat tyto nové biomarkery založené na histonech se současnými biomarkery, abychom zvýšili specifičnost i citlivost současných testů. Doufáme, že to v budoucnu povede k individualizované léčbě založené na precizní medicíně, takže každá pacientka dostane léčbu šitou na míru, aby se zlepšil její výsledek léčby rakoviny prsu.

Jste připraveni vyzkoušet Mind the Graph?untitled-creation63724 (2)

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony