Co kdyby se všechny vědecké informace na světě daly přeložit do srozumitelnější podoby? Co kdybychom nemuseli trávit hodiny čtením dlouhých textů? Co kdybychom se místo toho mohli jen na něco podívat a dozvědět se o nové technice nebo objevit nové údaje?

Svět kolem nás se točí rychle a stejnou rychlostí vznikají i informace. Jakkoli to může být neuvěřitelné, je nemožné s tím udržet krok.

I když se snažíme naučit se všechno, nikdy se nezastavíme. Nejen vědci, ale každý člověk má touhu dozvídat se nové věci a poznávat svět. Z tohoto důvodu jsme nesmírně frustrovaní, když se dostaneme do bodu, přes který nemůžeme projít. Dokážete si představit, že se celý život snažíte najít odpovědi na své otázky a nikdy je nedostanete?

No, takhle v podstatě žijeme každý den v oceánu slov zvaném vědecké práce.

Co kdyby věda byla o sdělování výsledků způsobem, který by mohl pochopit a naučit se každý? Dokážete si představit způsob, jak učinit jakýkoli typ informace nesrozumitelným navzdory jazyku nebo úrovni vzdělání? Co kdybychom mohli mít stránky psaných informací zazipované v obrázku? Nebo video? Nebo infografiku?

Myšlenkou Mind the Graph je svět, ve kterém můžeme sdílet vědecký obsah, který ovlivní a osloví různé publikum. Více než dosah, usnadnit pochopení vědeckých informací.
Jediným problémem je: Kolik znáte vědců, kteří mohou transformovat své výzkumy do vizuální podoby.?

Ne že by nechtěli, ale vědecké ilustrace se hledají těžko. Nejenže vědecké platformy neobsahují nástroje pro tvorbu dobrých obrázků nebo infografik. S ohledem na to, co by mohlo vědcům pomoci při vizuálním sdělování jejich výsledků? No, a přítel designér.

vadí vám, že jsme graf

Mind the Graph vznikl tak, aby se stal přítelem designéra, kterého potřebuje každý výzkumník. To je to, co "You Mind. We Graph" znamená. Jste připraveni změnit vědu právě teď?vadí vám, že jsme graf

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony