Bu hafta kullanıcılarımızdan birinden şöyle bir e-posta aldık: Hey! İşte Mind the Graph'de yaptığım bir bilim dergisi kapağı!

Bu gerçekleştiğinde çok seviniyoruz. Ne zaman bir eser yayınlansa, yazarlarla birlikte kutlama yapmak isteriz. Bu kez bir kapak için ne kadar heyecanlandığımızı tahmin edebilirsiniz!

İşte bilim dergisinin Dr. tarafından yapılan kapağı. James Brown, Kıdemli Doktora Sonrası Araştırmacı ve Onursal Araştırma Öğretim Görevlisi NUI Galway.

Bilim dergisi kapağı mı? Mind the Graph James Brown kullanın
Kanserde biyobelirteç olarak dolaşımdaki nükelozomlar ve nükelozom modifikasyonları

Mind the Graph adına konuşmak bizim de ilgi alanımız olduğu için James'ten platformdaki deneyimi hakkında birkaç söz söylemesini istedik:

"Mind the Graph'nin kullanım için mükemmel bir görüntü yelpazesine sahip olduğunu gördük (ve yakında daha fazlasının eklenmesini umuyoruz). Şekillerin manipüle edilmesi kolay (birleştirme, kırpma vb.) ve yayınlarımıza gerçekten yüksek kaliteli görüntüler ekleyen (birçok araştırmacının yaptığı gibi powerpoint kullanmak yerine), nature ve cell gibi en iyi dergilerde görüldüğü gibi profesyonel kalitede, hepsi makul bir fiyata ve araştırmacılar olarak şekillerin tam kontrolünü elimizde tutmamıza izin veriyor (profesyonel bir hizmete başvurmak zorunda kalmadan)." James Brown

Gerçekten de platform kütüphanesine her hafta yeni bilimsel illüstrasyonlar eklemeye devam ediyoruz. Bilim insanlarının neye ihtiyaç duyabileceğini araştırıyoruz ancak illüstrasyonlarımızın çoğu kullanıcılarımızdan gelen taleplerden oluşuyor.

Evet, Mind the Graph'de istediğiniz kadar illüstrasyon talep edebilirsiniz. Aslında, kullanıcılarımız için her zaman yapmaya çalıştığımız birkaç şey var - daha fazlasını okumak için konuya tıklayın:

İşe bir bilim dergisinin kapağını yayınlayarak başlamanıza gerek yok, ancak belki Mind the Graph araştırmanızın iletişimini yapmanıza yardımcı olabilir. Buna ne dersiniz?

James'in çalışması ilginizi çektiyse, işte araştırması hakkında bir özet - oldukça havalı!

Bir kanseri tespit etmemizi ve sınıflandırmamızı sağlayan mevcut belirteçler (biyobelirteçler olarak adlandırılır) genellikle tümörün bir hastadan çıkarılmasını gerektirir. Ancak bu, zamanın anlık bir görüntüsüdür ve kanser tedavileri sırasında tümöre neler olduğunu izlememize izin vermez. Burada, Lambe Translasyonel Araştırma Enstitüsü'ndeki (NUI Galway) Cerrahi Bölümü'nde, MD öğrencisi Dr. Peter McAnena tarafından yönetilen (Meme Kanseri Araştırmaları fonuyla desteklenen) heyecan verici yeni araştırma yolumuz, hastalardan kan almayı (sıvı biyopsiler) ve her hücrenin içindeki yaklaşık iki metrelik DNA'yı sıkıştırmaktan sorumlu olan histon adı verilen özel proteinlerin seviyelerini ölçmeyi içermektedir. Önceki çalışmalar, kanser hücreleri kemoterapötik tedavilerle öldürüldüğünde bu histonların kana salındığını göstermiştir. Kandaki seviyelerini ölçmek bize kemoterapötik tedavinin ne kadar etkili olduğunu söyleyebilir.
Dolaşımdaki nükleozomların biyobelirteç olarak kullanılması, hem kanserin erken teşhisine hem de potansiyel olarak kanserin tedaviye verdiği yanıtın gerçek zamanlı izlenmesine olanak tanıyan heyecan verici yeni bir araştırma alanıdır. Ayrıca, mevcut testlerin hem özgüllüğünü hem de hassasiyetini artırmak için bu yeni histon bazlı biyobelirteçleri mevcut biyobelirteçlerle nasıl birleştirebileceğimizi araştırıyoruz. Gelecekte bunun bireyselleştirilmiş hassas-tıp temelli tedavilere yol açacağını umuyoruz, böylece her hasta meme kanserinden elde ettikleri sonuçları iyileştirmek için kişiye özel tedavi alacaktır.

Mind the Graph'yi denemeye hazır mısınız?untitled-creation63724 (2)

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar