W tym tygodniu otrzymaliśmy wiadomość e-mail od jednego z naszych użytkowników: Hej! Oto okładka magazynu naukowego, którą zrobiłem w Mind the Graph!

Uwielbiamy, gdy tak się dzieje. Za każdym razem, gdy jakieś dzieło zostaje opublikowane, mamy ochotę świętować razem z autorami. Możecie sobie wyobrazić, jak bardzo tym razem byliśmy podekscytowani okładką!

Oto okładka magazynu naukowego stworzona przez dr. James Brown, Starszy badacz podoktorancki i honorowy wykładowca naukowy w NUI Galway.

Okładka magazynu naukowego? Użyj Mind the Graph James Brown
Krążące nukleosomy i modyfikacje nukleosomów jako biomarkery raka

Ponieważ mamy własne interesy w wypowiadaniu się na temat Mind the Graph, poprosiliśmy Jamesa o kilka słów na temat jego doświadczeń na platformie:

"Odkryliśmy, że Mind the Graph ma doskonały zakres obrazów do wykorzystania (i mamy nadzieję, że wkrótce dodamy więcej). Rysunki są łatwe w obróbce (łączenie, przenoszenie, przycinanie itp.) i mają profesjonalną jakość, która naprawdę dodaje wysokiej jakości obrazy do naszych publikacji (zamiast używać PowerPointa, jak robi to wielu badaczy), takie jak te widoczne w najlepszych czasopismach, takich jak Nature i Cell, a wszystko to w rozsądnej cenie i pozwalając nam jako badaczom zachować pełną kontrolę nad rysunkami (bez konieczności uciekania się do profesjonalnej usługi) ". James Brown

Rzeczywiście, co tydzień dodajemy nowe ilustracje naukowe do biblioteki platformy. Szukamy tego, czego mogą potrzebować naukowcy, ale większość naszych ilustracji to prośby naszych użytkowników.

Tak, możesz poprosić o dowolną liczbę ilustracji w Mind the Graph. W rzeczywistości jest kilka rzeczy, które zawsze staramy się robić dla naszych użytkowników - kliknij temat, aby przeczytać więcej na ten temat:

Nie musisz zaczynać od opublikowania okładki magazynu naukowego, ale być może Mind the Graph może pomóc Ci w komunikowaniu swoich badań. Co ty na to?

Jeśli zainteresowała Cię praca Jamesa, tutaj znajdziesz streszczenie jego badań - jest całkiem fajne!

Obecne markery, które pozwalają nam wykrywać i klasyfikować nowotwory (zwane biomarkerami), często wymagają usunięcia guza od pacjenta. Jest to jednak migawka w czasie i nie pozwala nam monitorować tego, co dzieje się z guzem podczas leczenia raka. Tutaj, na Wydziale Chirurgii w Instytucie Lambe for Translational Research (NUI Galway), nasza nowa, ekscytująca ścieżka badawcza prowadzona przez doktoranta dr Petera McAnena (wspierana przez fundusze Breast Cancer Research) obejmuje pobieranie krwi od pacjentów (płynne biopsje) i pomiar poziomu specjalnych białek zwanych histonami, które są odpowiedzialne za zagęszczanie prawie dwóch metrów DNA wewnątrz każdej komórki. Wcześniejsze prace wykazały, że gdy komórki nowotworowe są zabijane przez chemioterapię, histony te są uwalniane do krwi. Pomiar ich poziomu we krwi może nam powiedzieć, jak skuteczne jest leczenie chemioterapeutyczne.
Wykorzystanie krążących nukleosomów jako biomarkerów to ekscytujący nowy obszar badań, który obiecuje umożliwić zarówno wczesne wykrywanie raka, jak i potencjalnie monitorowanie odpowiedzi nowotworu na leczenie w czasie rzeczywistym. Zastanawiamy się również, jak połączyć te nowe biomarkery oparte na histonach z obecnymi biomarkerami, aby zwiększyć zarówno swoistość, jak i czułość obecnych testów. Mamy nadzieję, że w przyszłości doprowadzi to do zindywidualizowanego leczenia opartego na medycynie precyzyjnej, tak aby każda pacjentka otrzymała leczenie dostosowane do jej potrzeb w celu poprawy wyników leczenia raka piersi.

Gotowy do wypróbowania Mind the Graph?untitled-creation63724 (2)

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony