Tento týždeň sme dostali e-mail od jedného z našich používateľov, v ktorom sa píše: Tu je obálka vedeckého časopisu, ktorú som vytvoril na Mind the Graph!

Sme radi, keď sa to stane. Vždy, keď sa nejaký výtvor uverejní, máme chuť oslavovať spolu s autormi. Viete si predstaviť, akú radosť sme mali tentoraz z obálky!

Tu je obálka vedeckého časopisu, ktorú vytvoril dr. James Brown, Vedúci postdoktorandský výskumný pracovník a čestný lektor výskumu na NUI Galway.

Obálka vedeckého časopisu? Použite Mind the Graph James Brown
Cirkulujúce nukelozómy a ich modifikácie ako biomarkery pri rakovine

Keďže máme vlastný záujem hovoriť o Mind the Graph, požiadali sme Jamesa, aby povedal pár slov o svojich skúsenostiach na tejto platforme:

"Zistili sme, že Mind the Graph má vynikajúci rozsah obrázkov na použitie (a dúfame, že čoskoro pribudnú ďalšie). S obrázkami sa dá ľahko manipulovať (spájať, presúvať orezávať atď.) a majú profesionálnu kvalitu, ktorá skutočne dodáva našim publikáciám vysokú kvalitu obrázkov (namiesto používania PowerPointu, ako to robia mnohí výskumníci), aké sú k videniu v špičkových časopisoch ako Nature a Cell, a to všetko za rozumnú cenu, ktorá nám ako výskumníkom umožňuje zachovať si plnú kontrolu nad obrázkami (bez toho, aby sme museli využívať profesionálne služby)." James Brown

Každý týždeň pridávame do knižnice platformy nové vedecké ilustrácie. Hľadáme to, čo by vedci mohli potrebovať, ale väčšina našich ilustrácií sú žiadosti našich používateľov.

Áno, v službe Mind the Graph si môžete vyžiadať ľubovoľné ilustrácie a ľubovoľný počet ilustrácií. V skutočnosti existuje niekoľko vecí, ktoré sa vždy snažíme urobiť pre našich používateľov - kliknite na tému a prečítajte si o nej viac:

Nemusíte začať s uverejnenou obálkou vedeckého časopisu, ale možno vám Mind the Graph pomôže pri komunikácii vášho výskumu. Čo poviete na to?

Ak vás zaujala Jamesova práca, tu je abstrakt o jeho výskume - je to celkom fajn!

Súčasné markery, ktoré nám umožňujú odhaliť a klasifikovať rakovinu (tzv. biomarkery), často vyžadujú, aby bol pacientovi odstránený nádor. To je však len okamih v čase a neumožňuje nám to sledovať, čo sa s nádorom deje počas liečby rakoviny. Tu v Disciple of Surgery v Lambeho inštitúte pre translačný výskum (NUI Galway) naša nová vzrušujúca cesta výskumu vedená študentom doktorandského štúdia Petrom McAnenom (podporovaná finančnými prostriedkami z Breast Cancer Research) zahŕňa odber krvi od pacientov (tekutá biopsia) a meranie hladiny špeciálnych proteínov nazývaných históny, ktoré sú zodpovedné za zhutnenie takmer dvoch metrov DNA vo vnútri každej bunky. Predchádzajúca práca ukázala, že keď sú rakovinové bunky zničené chemoterapeutickou liečbou, tieto históny sa uvoľňujú do krvi. Meranie ich hladiny v krvi nám môže povedať, aká účinná je chemoterapeutická liečba.
Využitie cirkulujúcich nukleozómov ako biomarkerov je vzrušujúcou novou oblasťou výskumu, ktorá sľubuje, že umožní včasnú detekciu rakoviny a potenciálne aj monitorovanie reakcie rakoviny na liečbu v reálnom čase. Hľadáme tiež možnosti, ako skombinovať tieto nové biomarkery založené na histónoch so súčasnými biomarkermi, aby sa zvýšila špecifickosť aj citlivosť súčasných testov. Dúfame, že to v budúcnosti povedie k individualizovanej liečbe založenej na presnej medicíne, aby každá pacientka dostala liečbu šitú na mieru s cieľom zlepšiť jej výsledky liečby rakoviny prsníka.

Ste pripravení vyskúšať Mind the Graph?untitled-creation63724 (2)

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny