Pracovný život vedca nie je len "nosenie laboratórneho plášťa a výskum". Musíme sa tiež vysporiadať s byrokraciou, nájsť investície, nechať si schváliť výskumný projekt, písať, písať, písať a robiť vedecké prezentácie na konferenciách, aby ste sa o svoje výsledky podelili s ostatnými vedcami.

Mind the Graph je nástroj na zlepšenie vedeckej komunikácie. Okrem grafických abstraktov a infografiky môžete v našej platforme vytvárať všetky svoje prezentácie. Sme veľmi hrdí, keď naši používatelia prezentujú svoju prácu na vedeckom kongrese pomocou našej platformy. Dnes vám teda ukážem príklad vedeckej prezentácie s použitím Mind the Graph.

Rui Daniel Prediger je doktorandka a používateľka Mind the Graph. Jeho výskum v oblasti neurovedy, farmakológie a neurodegeneratívnych ochorení rozšíril vedecké poznatky v jeho oblasti.

V jednej zo svojich štúdiískúmal časovú disociáciu medzi úlohou dorsolaterálneho striata (DLS) a prefrontálnej kôry pri výskyte anhedónie a obranného správania relevantného pre depresiu u potkanov, ktoré boli podrobené bilaterálnej lézii DLS pomocou 6-OHDA.

Na prezentáciu svojich výsledkov na vedeckých konferenciách používa diapozitívy vytvorené pomocou Mind the Graph:

 

Rui-prezentácia

 

Vždy je lepšie zobraziť údaje pomocou organizovanej a krásnej snímky. Obrázky sú mocným nástrojom, ktorý pomáha ľuďom zrozumiteľne pochopiť vašu prácu. Nižšie si môžete pozrieť slajdy s myslenými ilustráciami grafov a grafy s údajmi. Do programu mind the graph môžete nahrať vlastné obrázky a použiť ich v kombinácii s ilustráciami. Pozrite sa, aký prehľadný a krásny je konečný výsledok:

 

infografico_rui

 

Chcete vytvárať krásne vedecké prezentácie aj pre akademické konferencie?

 

Vytvorenie prezentácie pomocou Mind the Graph je naozaj jednoduché.

Pozor na graf GIF - Nájsť a zdieľať na GIPHY

 

 

Okrem procesu vytvárania môžete tiež prezentovať svoju prácu priamo z našej platformy. Stačí prejsť do svojho profilu, vybrať tvorbu a kliknúť na tlačidlo prezentovať.

Vytvorenie viacerých snímok je funkcia dostupná len pre predplatiteľov. Ak ešte nie ste predplatiteľom služby Mind the graph, môžete začať teraz len za 9 USD.

get_updated

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny