Bir bilim insanının iş hayatı sadece "laboratuvar önlüğü giyip araştırma yapmaktan" ibaret değildir. Aynı zamanda burokrasi ile uğraşmak, yatırım bulmak, araştırma projesini onaylatmak, yazmak, yazmak, yazmak ve sonuçlarınızı diğer bilim insanlarıyla paylaşmak için konferanslarda bilimsel sunumlar yapmak zorundayız.

Mind the Graph bilim iletişimini geliştirmek için bir araçtır. Grafiksel özetler ve infografiklere ek olarak, sunumlarınız için tüm slaytlarınızı platformumuzda oluşturabilirsiniz. Kullanıcılarımız platformumuzu kullanarak bilimsel kongrelerde çalışmalarını sunduklarında çok gurur duyuyoruz. Bugün size Mind the Graph'yi kullanan bir bilimsel sunum örneği göstereceğim.

Rui Daniel Prediger doktoralı bir bilim insanı ve Mind the Graph kullanıcısıdır. Nörobilim, farmakoloji ve nörodejeneratif hastalıklar üzerine yaptığı araştırmalar, alanındaki bilimsel bilgiyi artırmıştır.

Çalışmalarından birinde6-OHDA ile bilateral DLS lezyonları uygulanan sıçanlarda anhedoni ve depresyonla ilgili savunma davranışlarının ortaya çıkmasında dorsolateral striatum (DLS) ve prefrontal korteksin rolü arasındaki zamansal ayrışmayı araştırmıştır.

Sonuçlarını bilimsel konferanslarda sunmak için Mind the Graph ile oluşturulan slaytları kullanıyor:

 

Rui-sunum

 

Verileri düzenli ve güzel bir slayt kullanarak görüntülemek her zaman daha iyidir. Görseller, insanların çalışmanızı net bir şekilde anlamalarına yardımcı olacak güçlü bir araçtır. Aşağıda mind the graph illüstrasyonlarını içeren slaytları ve verileri içeren grafikleri görebilirsiniz. Kendi resimlerinizi mind the graph'a yükleyebilir ve bunları resimlerle birlikte kullanabilirsiniz. Nihai sonucun ne kadar net ve güzel olduğuna bakın:

 

infografico_rui

 

Siz de akademik konferanslar için güzel bilimsel sunumlar oluşturmak ister misiniz?

 

Mind the Graph kullanarak bir sunum oluşturmak gerçekten çok basit.

Mind The Graph GIF - Find & Share on GIPHY

 

 

Oluşturma işleminin yanı sıra şunları da yapabilirsiniz Çalışmanızı doğrudan platformumuzdan sunun. Sadece profilinize gidin, bir eser seçin ve sunmak için tıklayın.

Birden fazla slayt oluşturma yalnızca abonelerin kullanabileceği bir özelliktir. Henüz Mind the graph abonesi değilseniz, sadece 9USD ile şimdi başlayabilirsiniz.

get_updated

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar