Tento týždeň uverejnil Overleaf príspevok hosťa z Mind the Graph. Náš generálny riaditeľ Fabricio Pamplona napísal o integrácii týchto dvoch platforiem!

Viete, ako dlho trvá dokončiť písanie práce, však? No čo keby ste mali platformu, v ktorej by mohli všetci autori písať spoločne a nakonfigurovať si text tak, ako chcú? Presne to robí Overleaf. Overleaf je systém na kolaboratívne písanie a publikovanie, vďaka ktorému je celý proces tvorby akademická papiere oveľa rýchlejšie.

Okrem toho je spoločnosť Overleaf partnerom Oxford University Press, F1000 ResearchBezplatný Collabratec IEEE. To všetko pre urýchlenie procesu publikovania vedecký dokumenty.

Myšlienka Overleaf dokonale dopĺňa cieľ Mind the Graph rozpliesť veda prostredníctvom stránky . vizuálne a kreatívne prepojenia. Každá platforma sa zameriava na rôzne časti vedeckých publikácií a po integrácii zlepšuje komunikácia vo vede. Z tohto dôvodu teraz spolupracujeme a pomáhame našim používateľom zosúladiť obe platformy.

Začnite s Mind the Graph

Po prvé: vstúpiť na našu webovú stránku!

Krok 1. Prejdite na našu webovú lokalitu a kliknite na tlačidlo Spustiť zadarmo. Potom sa budete môcť zaregistrovať!

na druhej strane

 

Krok 2. Kliknite na položku "Vytvoriť nový súbor". Môžete si vybrať medzi šablónou alebo prázdnym pracovným priestorom. Ak sa rozhodnete začať prázdnym, budú k dispozícii tri možnosti veľkosti.

na druhej strane

 

Krok 3. Na ľavej strane nájdete panel s nástrojmi. Kliknite na položku "Ikony" a vyhľadajte požadované ilustrácie pomocou značiek v poli vyhľadávania. Naša platforma vám pomôže s vyhľadávaním tým, že pod vyhľadávacím poľom uvedie súvisiace značky. Ak chcete začať od začiatku nové vyhľadávanie, vyčistite predchádzajúce značky kliknutím na tlačidlo 'X'.

na druhej strane

 

Krok 4. Na paneli s nástrojmi vľavo nájdete aj možnosti textu, tvarov, grafov a pozadia. Okrem toho môžete do svojho pracovného priestoru nahrať obrázky kliknutím na položku "Nahrávanie".

na druhej strane

 

Krok 5. Po dokončení kliknite na "Stiahnuť" a vyberte spôsob uloženia svojej práce!

na druhej strane

 

Mind the Graph má systém automatického ukladania, ktorý vám pomôže nestratiť prácu. Svoj projekt však môžete uložiť podľa vlastného uváženia kliknutím na tlačidlo "Uložiť".

Dôležité! Bezplatná verzia má niektoré obmedzenia. Za nízku cenu však môžete prejsť na prémiovú verziu. Pozrite si všetky výhody tu.

na druhej strane

Dokončenie integrácie Overleaf

Každé umelecké dielo, ktoré vytvoríte v aplikácii Mind the Graph, môžete importovať do Overleafu. Postupujte podľa týchto krokov:

Krok 1. Kliknite na tlačidlo Stiahnuť a vyberte formát, v ktorom chcete svoju prácu.

na druhej strane

 

Krok 2. Zobrazí sa okno s možnosťami zdieľania a prepojením. Toto prepojenie otvorte na novej karte.

na druhej strane

 

Krok 3. Kliknite pravým tlačidlom na obrázok a vyberte možnosť "Kopírovať adresu obrázka".

na druhej strane

 

Krok 4. Prejdite na Overleaf a zaregistrovať sa! Potom vyberte nový projekt.

na druhej strane

 

Krok 5. Na ľavej strane kliknite na položku "Pridať súbory" a vyberte možnosť "URL".

na druhej strane

 

Krok 6. Vložte adresu URL z Mind the Graph a ste pripravený na použitie vášho výtvoru na Overleaf!

na druhej strane

 

Všetko je hotové! Ste pripravení to vyskúšať?na druhej strane

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny