Tento týden zveřejnil Overleaf příspěvek hostující společnosti Mind the Graph. Náš generální ředitel Fabricio Pamplona v něm píše o integraci těchto dvou platforem!

Víte, jak dlouho trvá napsat práci, že? No a co kdybyste měli platformu, na které by mohli všichni autoři psát společně a nastavit si text podle svých představ? Přesně to umí aplikace Overleaf. Overleaf je systém pro společné psaní a publikování, který celý proces tvorby akademických prací výrazně urychluje.

Kromě toho je společnost Overleaf partnerem Oxford University Press, F1000 ResearchIEEE je zdarma Collabratec. To vše proto, aby se urychlil proces publikování vědeckých článků.

Myšlenka Overleaf dokonale doplňuje cíl Mind the Graph, kterým je rozplétat vědu prostřednictvím vizuálních a kreativních odkazů. Každá z platforem se zaměřuje na odlišné části vědeckých publikací a jejich integrace zlepšuje komunikaci ve vědě. Z tohoto důvodu nyní spolupracujeme a pomáháme našim uživatelům obě platformy sladit.

Začněte s Mind the Graph

Nejdříve k věci: vstupte na naše webové stránky!

Krok 1. Přejděte na naše webové stránky a klikněte na možnost Start zdarma. Poté se budete moci zaregistrovat!

na přebalu

 

Krok 2. Klikněte na možnost "Vytvořit nový soubor". Můžete si vybrat mezi šablonou nebo prázdným pracovním prostorem. Pokud se rozhodnete začít prázdným, budou k dispozici tři možnosti velikosti.

na přebalu

 

Krok 3. Po levé straně najdete panel nástrojů. Klikněte na "Ikony" a vyhledejte požadované ilustrace pomocí značek ve vyhledávacím poli. Naše platforma vám s vyhledáváním pomůže tím, že pod vyhledávacím polem uvede související značky. Pokud chcete začít nové vyhledávání, vymažte předchozí tagy kliknutím na tlačítko 'X'.

na přebalu

 

Krok 4. Na panelu nástrojů vlevo najdete také možnosti textu, tvarů, grafů a pozadí. Kromě toho můžete do svého pracovního prostoru nahrát obrázky kliknutím na "Uploads" (Nahrávání).

na přebalu

 

Krok 5. Po dokončení klikněte na "Stáhnout" a vyberte způsob uložení své práce!

na přebalu

 

Mind the Graph má systém automatického ukládání, který vám pomůže neztratit práci. Svůj projekt však můžete uložit podle libosti kliknutím na tlačítko "Uložit".

Důležité! Bezplatná verze má určitá omezení. Za nízkou cenu však můžete přejít na verzi Premium. Podívejte se na všechny výhody zde.

na přebalu

Dokončení s integrací Overleaf

Každé umělecké dílo vytvořené v aplikaci Mind the Graph lze importovat do aplikace Overleaf. Postupujte podle následujících kroků:

Krok 1. Klepněte na tlačítko Stáhnout a vyberte si formát, ve kterém chcete svou práci zpracovat.

na přebalu

 

Krok 2. Zobrazí se okno s možnostmi sdílení a odkazem. Tento odkaz otevřete na nové kartě.

na přebalu

 

Krok 3. Klikněte pravým tlačítkem na obrázek a vyberte možnost "Kopírovat adresu obrázku".

na přebalu

 

Krok 4. Přejděte na stránku Overleaf a zaregistrovat se! Poté vyberte nový projekt.

na přebalu

 

Krok 5. Na levé straně klikněte na "Přidat soubory" a vyberte možnost "URL".

na přebalu

 

Krok 6. Vložte adresu URL z Mind the Graph a máte připraven k použití vašeho výtvoru v Overleaf!

na přebalu

 

Hotovo! Jste připraveni to vyzkoušet?na přebalu

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony