Tento příspěvek se týká velmi závažného a důležitého tématu. Každý rok prodělá novou nebo opakovanou mrtvici téměř 800 000 lidí. Až 80 procentům mozkových příhod lze také předejít. Je tedy velmi důležité vědět, jak předcházet a jaké jsou hlavní příznaky mrtvice. S ohledem na tuto skutečnost jsem vytvořil několik infografik s použitím vědecký ilustrace, které ukazují důležité lékařské informace.

Ale co je to mrtvice?

Podle americké Národní asociace pro mrtvici1, mrtvice je "mozkový záchvat". Může se stát komukoli a kdykoli. Dochází k ní, když je přerušen průtok krve do určité oblasti mozku. Když k tomu dojde, mozek buňky jsou zbaveny kyslíku a začínají umírat. Když mozkové buňky při mrtvici odumřou, ztratí se schopnosti ovládané touto oblastí mozku, jako je paměť a ovládání svalů.

příčiny mrtvice v kardiologii3

Příznaky mrtvice

Pokud se u vás objeví některý z těchto příznaků, musíte se poradit se svým lékařem a jít do nemocnice. Je důležité věnovat pozornost lidem ve vašem okolí a v případě potřeby jim pomoci. Při cévní mozkové příhodě je rozhodující čas a je velmi důležité, abyste co nejdříve obdrželi lékařskou diagnostiku.

příznaky mrtvice kardiologie

Pokud máte kromě těchto příznaků podezření na mrtvici, požádejte dotyčného, aby se usmál. Pokud se zdá, že jedna strana obličeje klesá, zavolejte lékaře.

Jak tomu zabránit?

Vytvoření zdravých návyků je nejlepší způsob, jak mrtvici předcházet. Provádějte tedy fyzická cvičení, dobře se stravujte, snižte hladinu stresu a nezapomínejte na běžné lékařské prohlídky.

rizikové faktory příznaků mrtvice

Tyto infografiky jsem vytvořil pomocí Mind the Graph. Pokud chcete ilustrovat svůj výzkum, můžete použít i Mind the Graph.

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony