Ten post dotyczy bardzo poważnego i ważnego tematu. Każdego roku prawie 800 000 osób doświadcza nowego lub nawracającego udaru mózgu. Ponadto do 80 procent udarów można zapobiec. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak zapobiegać i jakie są główne objawy udaru. Myśląc o tym, stworzyłem kilka infografik przy użyciu naukowy ilustracje przedstawiające ważne medyczny informacje.

Ale czym jest udar?

Według amerykańskiego Krajowego Stowarzyszenia Udaru Mózgu1Udar mózgu to "atak mózgu". Może przydarzyć się każdemu w dowolnym momencie. Występuje, gdy przepływ krwi do obszaru mózgu zostaje odcięty. Kiedy tak się dzieje, mózg komórki są pozbawione tlenu i zaczynają obumierać. Kiedy komórki mózgowe umierają podczas udaru, zdolności kontrolowane przez ten obszar mózgu, takie jak pamięć i kontrola mięśni, zostają utracone.

udar mózgu przyczyny kardiologiczne3

Objawy udaru mózgu

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy porozmawiać z lekarzem i udać się do szpitala. Ważne jest, aby zwracać uwagę na osoby znajdujące się w pobliżu i w razie potrzeby udzielić im pomocy. Podczas udaru czas ma kluczowe znaczenie i bardzo ważne jest, aby jak najszybciej otrzymać diagnozę medyczną.

objawy udaru kardiologia

Oprócz tych objawów, jeśli podejrzewasz, że ktoś ma udar, poproś tę osobę, aby się uśmiechnęła. Jeśli jedna strona twarzy wydaje się opadać, należy wezwać lekarza.

Jak zapobiegać?

Tworzenie zdrowych nawyków to najlepszy sposób na zapobieganie udarowi. Wykonuj więc ćwiczenia fizyczne, dobrze się odżywiaj, zmniejsz poziom stresu i nie zapominaj o rutynowych badaniach lekarskich.

objawy udaru czynniki ryzyka

Stworzyłem te infografiki przy użyciu Mind the Graph. Jeśli chcesz zilustrować swoje badaniamożna również użyć Mind the Graph.

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony