Šis pranešimas yra apie labai rimtą ir svarbią temą. Kasmet beveik 800 000 žmonių patiria naują arba pasikartojantį insultą. Be to, iki 80 proc. insultų galima išvengti. Taigi labai svarbu žinoti, kaip išvengti ir kokie yra pagrindiniai insulto simptomai. Galvodamas apie tai, sukūriau keletą infografikų, naudodamasis mokslinis iliustracijos, rodančios svarbius medicinos informacija.

Tačiau kas yra insultas?

JAV nacionalinės insulto asociacijos duomenimis1, insultas yra "smegenų priepuolis". Tai gali nutikti bet kam ir bet kada. Insultas ištinka, kai nutrūksta kraujo tekėjimas į smegenų sritį. Kai taip atsitinka, smegenys ląstelės netenka deguonies ir pradeda mirti. Insulto metu žūvant smegenų ląstelėms, prarandami tos smegenų srities valdomi gebėjimai, pavyzdžiui, atmintis ir raumenų kontrolė.

insulto priežastys kardiologija3

Insulto simptomai

Jei jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, kreipkitės į gydytoją ir vykite į ligoninę. Svarbu atkreipti dėmesį į jus supančius žmones ir prireikus suteikti pagalbą. Insulto metu laikas yra labai svarbus, todėl labai svarbu kuo greičiau gauti medicininę diagnostiką.

insulto simptomai kardiologija

Be šių simptomų, jei įtariate, kad žmogų ištiko insultas, paprašykite jo nusišypsoti. Jei atrodo, kad viena veido pusė krenta, kreipkitės į gydytoją.

Kaip užkirsti kelią?

Sveiki įpročiai - geriausias būdas išvengti insulto. Taigi atlikite fizinius pratimus, gerai maitinkitės, mažinkite streso lygį ir nepamirškite įprastinės sveikatos patikros.

insulto simptomai rizikos veiksniai

Šiuos infografikus sukūriau naudodamas Mind the Graph. Jei norite iliustruoti savo tyrimai, galite naudoti ir Mind the Graph.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai