Hledáte nejlepší nástroje pro kontrolu gramatiky v roce 2023? Pak jste na správném místě.

V dnešním světě se písemná komunikace stala klíčovým požadavkem pro vyjádření vašich myšlenek. Dobrá znalost psaní je nezbytná - od psaní výzkumných prací až po e-maily nebo eseje. Přesto ne každý je mistrem v gramatice a i zkušení pisatelé se mohou dopustit chyb.

Proč potřebujete nástroje pro kontrolu gramatiky?

Ať už píšete výzkumnou práci, příspěvek na blogu, e-mail, článek nebo esej, jediná gramatická chyba - a to ještě hloupá - může zmařit veškeré vaše úsilí. Proto chytří spisovatelé na volné noze, studenti, profesionálové i nerodilí mluvčí používají nástroje pro kontrolu gramatiky, aby ušetřili čas a vylepšili své psaní.

Ale který nástroj je pro vás nejlepší? Přicházíme, abychom vám to usnadnili. V tomto blogu se dozvíte o funkcích a cenových plánech nástrojů pro kontrolu gramatiky, které jsou většinou zdarma, a na konci najdete bonusový tip. Pojďme se do toho ponořit.

1. Paperpal

Paperpal je nástroj umělé inteligence od společnosti Researcher.Life přizpůsobené pro výzkumné pracovníky a akademické psaní. Nástroj nabízí přesné návrhy, které zvýší vaše šance na úspěch díky kontrole vašeho rukopisu. Je k dispozici také pro webové prohlížeče a jako rozšíření pro Microsoft Word.

Pokud chcete poznat budoucnost akademického psaní, Paperpal je pro vás tím pravým nástrojem. Algoritmus umělé inteligence identifikuje složité chyby v psaní a navrhuje zlepšení, aby se snížilo riziko odmítnutí práce.

Pricing

Paperpal nabízí bezplatný plán s několika omezeními, ale má také prémiové možnosti:

 • Měsíční předplatné: US$ 12 měsíčně
 • Roční předplatné: US$ 8,25 měsíčně (účtováno jako jedna platba ve výši 99 US$).

2. Grammarly

Grammarly má reputaci více než 30 milionů uživatelů denně. Stal se oblíbenou volbou spisovatelů a profesionálů po celém světě. Tento nástroj využívá umělou inteligenci k analýze psaného obsahu a poskytuje návrhy na zlepšení gramatiky, pravopisu, interpunkce a struktury vět.

Aplikace Grammarly je velmi účinná při identifikaci a opravě chyb. Ke každému návrhu poskytuje také vysvětlení, které uživatelům pomáhá pochopit, proč je oprava nutná, a umožňuje jim poučit se z vlastních chyb. Tento nástroj je k dispozici jako rozšíření prohlížeče a mobilní aplikace pro Android a iOS.

Pricing

Jeho bezplatný plán stojí $0, ale prémiové plány poskytují pokročilé funkce, jako jsou návrhy tónů psaní.

 • Měsíční předplatné: US$ 29,95 
 • Čtvrtletní předplatné: US$ 19.98
 • Roční předplatné: US$ 11.66

3. Hemingway

Na druhém místě v našem výběru je Hemingway, který má spoustu užitečných funkcí. Hemingway pomáhá zlepšit gramatiku a čitelnost obsahu. Analyzuje věty a upozorňuje na místa, kde jsou věty příliš dlouhé nebo obsahují gramatické chyby. Nabízí důkladnou analýzu příslovcí, pasivního hlasu a dalších prvků psaného díla, aby vznikl čtenářsky poutavý obsah. Jeho skóre čitelnosti je užitečné pro autory, kteří chtějí vytvářet obsah pro široké spektrum čtenářů.

K dispozici je také webová aplikace a aplikace pro stolní počítače. Můžete k ní snadno přistupovat online. Hemingway nemá mobilní aplikaci.

Pricing

Editor Hemingway nabízí bezplatný plán a je k dispozici také jako aplikace pro stolní počítače s jednorázovým předplatným ve výši 19,90 USD.

4. Quillbot

Při hledání bezplatného nástroje pro kontrolu gramatiky si nenechte ujít Quillbot. Jedná se o nástroj poháněný umělou inteligencí, který ke kontrole gramatiky využívá strojové učení. Poskytuje okamžitou zpětnou vazbu k vašemu psaní, od interpunkčních chyb až po pravopisné chyby. Zlepší vaši gramatiku, pravopis a styl psaní. Ušetří vám čas při úpravách a korekturách obsahu a umožní vám soustředit se na jiné projekty.

Tento nástroj je k dispozici jako webová aplikace a rozšíření prohlížeče a lze k němu přistupovat z jakéhokoli zařízení s připojením k internetu. Text můžete jednoduše zkopírovat a vložit do editoru Quillbot, který vám navrhne alternativy k vašim chybám.

Pricing

Kromě bezplatného plánu nabízí také prémiové služby:

 • Měsíční předplatné: US$ 14,95 měsíčně
 • Roční předplatné: US$ 4,95 měsíčně (účtováno jako jedna platba ve výši 59,40 US$)

5. ProwritingAid

Je důvěryhodný pro velké značky, jako je RingCentral a Amazon, a nabízí pokročilé funkce, jako je kontextový tezaurus, kontrola stylu psaní a hloubková analýza vět. Pomůže vám odstranit chyby, upravit gramatické a interpunkční chyby a optimalizovat výběr slov. Tento nástroj pro kontrolu gramatiky nabízí podrobné zprávy o čitelnosti, délce vět a volbě slov.

Funguje ve všech aplikacích, které používáte, ať už offline, nebo online. Nemá však aplikaci pro iOS ani Android.

Pricing

Kromě bezplatného tarifu nabízí doživotní předplatné za pouhých US$ 399, zatímco další cenové plány jsou uvedeny níže:

 • Měsíční předplatné: US$ 20 měsíčně
 • Roční předplatné: US$ 79 ročně (účtováno jako jedna platba ve výši US$ 79)
 • Dvouleté předplatné: US$ 119 (účtováno jako jedna platba US$ 119)

6. WordRake

WordRake je navržen speciálně pro profesionály, kteří se snaží vytvářet úžasný a výstižný obsah. Jednou z jeho působivých funkcí je schopnost identifikovat a odstranit nepotřebná a nadbytečná slova, aniž by se změnil význam věty. Pomáhá akademickým pracovníkům vytvářet stručné texty. 

Tento nástroj pro kontrolu gramatiky je k dispozici jako doplněk aplikace Microsoft Word, což usnadňuje jeho používání.

Pricing

WordRake nabízí třídenní bezplatnou zkušební verzi, po které musíte přejít na níže uvedené prémiové plány:

 • Měsíční předplatné: US$ 129 měsíčně
 • Měsíční předplatné: US$ 129 měsíčně
 • Roční předplatné: US$ 720 ročně (účtováno jako jedna platba ve výši US$ 60 měsíčně)

7. Scribens

Dalším nástrojem na našem seznamu je Scribens. Jeho cílem je zlepšit vaše dovednosti psaní tím, že odhalí a opraví gramatické, pravopisné a interpunkční chyby. Při navrhování oprav bere v úvahu význam vět a kontext, ve kterém jsou použity. Díky působivému uživatelskému rozhraní se snadno používá a ovládá. Každý návrh můžete přijmout nebo ignorovat, což vám dává lepší kontrolu nad procesem úprav. Je přístupný jako webová nebo desktopová aplikace. 

Pricing

Bezplatný plán je přístupný všem, zatímco prémiové funkce jsou dostupné pouze s následujícími plány předplatného:

 • Měsíční předplatné: 9,95 € měsíčně (přibližně US$ 11,70)
 • Čtvrtletní předplatné: 19,95 EUR za čtvrtletí (přibližně 23,40 USD$)
 • Roční předplatné: 59,95 € ročně (přibližně US$ 70,30)

8. WhiteSmoke

WhiteSmoke, který preferují velké univerzity a korporace, je komplexní nástroj pro rodilé i nerodilé profesionály. Ke každé navrhované opravě poskytuje podrobné vysvětlení. Tento nástroj pro kontrolu gramatiky poskytuje kompletní analýzu gramatiky, volby slov, a dokonce i stylu psaní, což usnadňuje identifikaci oblastí, kde lze psaní zlepšit. Nabízí překlad pro více než 50 jazyků, což usnadňuje práci akademickým pracovníkům, kteří chtějí vytvářet obsah pro globální publikum.

Kromě aplikace pro iOS nebo Android je k dispozici na různých platformách.

Pricing

Jednorázová platba ve výši US$ 299,99 vám zajistí doživotní přístup, zatímco ostatní plány jsou:

 • Základní plán: US$ 9,99 měsíčně
 • Prémiový plán: US$ 14,99 měsíčně
 • Podnikatelský plán: Vlastní ceny na základě potřeb podniku a počtu uživatelů.

9. LanguageTool

Díky několika lepším funkcím je Language Tool skutečnou alternativou k aplikaci Grammarly. Tento všestranný nástroj pro kontrolu gramatiky je docela užitečný pro vícejazyčné autory. Je známý svou přesností a snadným používáním. 

Jednou z jeho dominantních funkcí je, že nabízí doplňky a rozšíření pro různé programy, jako je Microsoft Word, Dokumenty Google a mnoho dalších.

Pricing

LanguageTool má bezplatný plán, ale nabízí také prémiové plány, které jsou uvedeny v následujícím seznamu:

 • Měsíční předplatné: 19 EUR měsíčně (přibližně 22,50 USD)
 • Čtvrtletní předplatné: 15 € měsíčně (účtováno jako jedna platba ve výši 45 €, přibližně $ 53 Kč)
 • Roční předplatné: 5 € měsíčně (účtováno jako jedna platba ve výši 60 €, přibližně $ 71 Kč)

10. Ginger

Tento nástroj, který používá více než 8 milionů uživatelů, pomáhá autorům identifikovat a opravovat gramatické chyby a další chyby v psaní. Pomáhá nastavit přísnost kontroly gramatiky a pravopisu, vybrat si mezi britskou a americkou angličtinou a přidat speciální slovníky pro právní nebo lékařskou terminologii.

Působivá je její dostupnost jako rozšíření prohlížeče, desktopové a mobilní aplikace.

Pricing

Pro lepší zážitek jsou funkce tohoto nástroje součástí dvou prémiových plánů:

Prémiový plán

 • Měsíční předplatné: US$ 29,96 měsíčně
 • Čtvrtletní předplatné: US$ 41,97 za čtvrtletí (účtováno jako jedna platba US$ 13,99 za měsíc)
 • Roční předplatné: US$ 89,88 ročně (účtováno jako jedna platba ve výši 7,49 US$ měsíčně)

Premium Plus

 • Měsíční předplatné: US$ 49,96 za měsíc
 • Čtvrtletní předplatné: US$ 74,97 za čtvrtletí (účtováno jako jedna platba US$ 24,99 za měsíc)
 • Roční předplatné: US$ 149,88 ročně (účtováno jako jedna platba ve výši 12,49 US$ měsíčně)

11. Linguix

Linguix je nástroj s umělou inteligencí, který vám umožní zlepšit vaše dovednosti psaní. Díky kontrole gramatiky a interpunkce, návrhům slovní zásoby a analýze čitelnosti je vynikající volbou pro spisovatele všech úrovní. 

Funkce kontextových návrhů vám pomohou vyhnout se běžným gramatickým chybám, jako je nesprávné použití slovesného času nebo shody podmětu s přísudkem. Tento nástroj pro kontrolu gramatiky poskytuje návrhy ve více než 20 jazycích včetně angličtiny, španělštiny, němčiny a francouzštiny.

Je k dispozici jako rozšíření prohlížeče, které je velmi užitečné pro akademické pracovníky a výzkumné pracovníky.

Pricing

Bezplatný plán poskytuje základní kontrolu gramatiky a pravopisu. Placené plány obsahují několik dalších funkcí a jejich ceny jsou uvedeny níže:

 • Měsíční předplatné: US$ 18,99 měsíčně
 • Čtvrtletní předplatné: US$ 14,99 měsíčně (účtováno jako jedna platba ve výši 44,97 US$)
 • Roční předplatné: US$ 8,33 měsíčně (účtováno jako jedna platba ve výši 99,96 US$)

Závěr

Recenzovat výzkumnou práci hned po hodinách strávených jejím psaním může být opravdu náročné. V takovém případě se může hodit použití nástrojů pro kontrolu gramatiky. Výběr toho nejlepšího závisí pouze na vašem rozpočtu a funkcích, které potřebujete. Nyní je čas jít a pořídit si nejlepší nástroj pro kontrolu gramatiky, který vaše dovednosti psaní vynese do nebes.

Bonusový tip: Vytvářejte ohromující infografiky na pár kliknutí

Ať už jste vědec, akademik nebo student, je frustrující trávit hodiny vytvářením infografiky, která nevystihuje výsledky vašeho hledání a téma článku nebo eseje. Pozor na graf zjednodušuje proces vytváření úžasných vizualizací pomocí funkce drag-and-drop. Vyzkoušejte Mind The Graph a nedovolte, aby vám nudná grafika bránila v pokroku.

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony