Szukasz najlepszych narzędzi do sprawdzania gramatyki w 2023 roku? Trafiłeś we właściwe miejsce.

W dzisiejszym świecie komunikacja pisemna stała się kluczowym wymogiem do wyrażania swoich pomysłów. Od pisania prac naukowych po e-maile lub eseje, dobre umiejętności pisania są niezbędne. Jednak nie każdy jest mistrzem gramatyki, a nawet doświadczeni pisarze mogą popełniać błędy.

Dlaczego potrzebujesz narzędzi do sprawdzania gramatyki?

Niezależnie od tego, czy piszesz pracę naukową, post na blogu, e-mail, artykuł czy esej, pojedynczy błąd gramatyczny - głupi błąd - może zniweczyć wszystkie twoje wysiłki. Właśnie dlatego sprytni freelancerzy, studenci, profesjonaliści i osoby niebędące rodzimymi użytkownikami języka korzystają z narzędzi do sprawdzania gramatyki, aby zaoszczędzić czas i poprawić jakość swoich tekstów.

Ale które narzędzie jest najlepsze dla Ciebie? Tutaj przychodzimy, aby ci to ułatwić. Na tym blogu poznasz funkcje i plany cenowe narzędzi do sprawdzania gramatyki, które są w większości bezpłatne, a na koniec otrzymasz dodatkową wskazówkę. Zanurzmy się.

1. Paperpal

Paperpal to narzędzie sztucznej inteligencji (AI) autorstwa Researcher.Life dostosowany do potrzeb badaczy i pisarzy akademickich. Narzędzie oferuje dokładne sugestie, aby zwiększyć swoje szanse na sukces poprzez sprawdzenie manuskryptu. Jest ono również dostępne dla przeglądarek internetowych i jako rozszerzenie dla programu Microsoft Word.

Jeśli chcesz doświadczyć przyszłości pisania akademickiego, Paperpal jest właściwym narzędziem dla Ciebie. Algorytm sztucznej inteligencji identyfikuje złożone błędy w pisaniu i sugeruje ulepszenia, aby zmniejszyć ryzyko odrzucenia pracy.

Pricing

Paperpal oferuje darmowy plan z kilkoma ograniczeniami, ale ma też opcje premium:

 • Miesięczna subskrypcja: US$ 12 na miesiąc
 • Subskrypcja roczna: US$ 8,25 miesięcznie (rozliczane jako jedna płatność w wysokości US$ 99)

2. Grammarly

Grammarly ma reputację ponad 30 milionów użytkowników dziennie. Stało się popularnym wyborem wśród pisarzy i profesjonalistów na całym świecie. Narzędzie to wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania pisanych treści i dostarczania sugestii dotyczących poprawy gramatyki, pisowni, interpunkcji i struktury zdań.

Grammarly jest bardzo skuteczny w identyfikowaniu i poprawianiu błędów. Zapewnia również wyjaśnienia dla każdej sugestii, pomagając użytkownikom zrozumieć, dlaczego korekta jest konieczna, umożliwiając im uczenie się na własnych błędach. Narzędzie to jest dostępne jako rozszerzenie przeglądarki i aplikacja mobilna na Androida i iOS.

Pricing

Jego darmowy plan kosztuje $0, ale plany premium oferują zaawansowane funkcje, takie jak sugestie tonu pisania.

 • Miesięczna subskrypcja: US$ 29,95 
 • Subskrypcja kwartalna: US$ 19.98
 • Subskrypcja roczna: US$ 11.66

3. Hemingway

Wiceliderem naszego zestawienia jest Hemingway, który oferuje wiele przydatnych funkcji. Hemingway pomaga poprawić gramatykę i czytelność treści. Analizuje zdania i podkreśla obszary, w których zdania są zbyt długie lub zawierają błędy gramatyczne. Oferuje dogłębną analizę przysłówków, strony biernej i innych elementów tekstu, aby tworzyć treści angażujące czytelników. Jego wynik czytelności jest pomocny dla pisarzy, którzy chcą tworzyć treści dla szerokiego grona czytelników.

Posiada również aplikację internetową i aplikację komputerową. Można z łatwością uzyskać do niej dostęp online. Hemingway nie posiada aplikacji mobilnej.

Pricing

Hemingway Editor oferuje bezpłatny plan, ale jest również dostępny jako aplikacja komputerowa z jednorazową opłatą abonamentową w wysokości US$ 19.90

4. Quillbot

Jeśli szukasz darmowego narzędzia do sprawdzania gramatyki, nie przegap Quillbot. Jest to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które wykorzystuje uczenie maszynowe do sprawdzania gramatyki. Od błędów interpunkcyjnych po błędy ortograficzne, zapewnia natychmiastową informację zwrotną na temat pisania. Poprawia gramatykę, pisownię i styl pisania. Oszczędza czas na edycję i korektę treści, umożliwiając skupienie się na innych projektach.

Narzędzie to jest dostępne jako aplikacja internetowa i rozszerzenie przeglądarki, a dostęp do niego można uzyskać z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym. Wystarczy skopiować i wkleić tekst do edytora Quillbot, który zasugeruje alternatywy dla popełnionych błędów.

Pricing

Oprócz darmowego planu oferuje również usługi premium:

 • Miesięczna subskrypcja: US$ 14,95 miesięcznie
 • Roczna subskrypcja: US$ 4,95 miesięcznie (rozliczane jako jedna płatność w wysokości US$ 59,40)

5. ProwritingAid

Zaufany przez duże marki, takie jak RingCentral i Amazon, oferuje zaawansowane funkcje, takie jak tezaurus kontekstowy, narzędzie do sprawdzania stylu pisania i dogłębną analizę zdań. Pomaga wyeliminować błędy, edytować błędy gramatyczne i interpunkcyjne oraz zoptymalizować dobór słów. To narzędzie do sprawdzania gramatyki oferuje szczegółowe raporty dotyczące czytelności, długości zdań i doboru słów.

Działa we wszystkich używanych aplikacjach, zarówno offline, jak i online. Nie ma jednak aplikacji na iOS ani Androida.

Pricing

Oprócz darmowego planu, oferuje dożywotnią subskrypcję za jedyne 399 US$, podczas gdy inne plany cenowe są wymienione poniżej:

 • Miesięczna subskrypcja: US$ 20 miesięcznie
 • Roczna subskrypcja: US$ 79 rocznie (rozliczane jako jedna płatność w wysokości US$ 79)
 • Dwuletnia subskrypcja: US$ 119 (rozliczane jako jedna płatność US$ 119)

6. WordRake

WordRake został zaprojektowany specjalnie dla profesjonalistów, których celem jest tworzenie niesamowitych, rzeczowych treści. Jedną z jego imponujących funkcji jest możliwość identyfikowania i usuwania niepotrzebnych i zbędnych słów bez zmiany znaczenia zdania. Pomaga pracownikom akademickim tworzyć zwięzłe teksty. 

To narzędzie do sprawdzania gramatyki jest dostępne jako dodatek do programu Microsoft Word, dzięki czemu jest łatwe w użyciu.

Pricing

WordRake oferuje 3-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym należy przejść do planów premium wymienionych poniżej:

 • Miesięczna subskrypcja: US$ 129 miesięcznie
 • Miesięczna subskrypcja: US$ 129 miesięcznie
 • Roczna subskrypcja: US$ 720 rocznie (rozliczane jako jedna płatność w wysokości US$ 60 miesięcznie)

7. Scribens

Kolejnym narzędziem na naszej liście jest Scribens. Jego celem jest poprawa umiejętności pisania poprzez wykrywanie i poprawianie błędów gramatycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych. Bierze pod uwagę znaczenie zdań i kontekst, w którym są używane, aby zasugerować poprawki. Imponujący interfejs użytkownika sprawia, że aplikacja jest łatwa w użyciu i nawigacji. Każdą sugestię można zaakceptować lub zignorować, co zapewnia lepszą kontrolę nad procesem edycji. Program jest dostępny jako aplikacja webowa lub desktopowa. 

Pricing

Darmowy plan jest dostępny dla każdego, podczas gdy funkcje premium są dostępne tylko w następujących planach subskrypcji:

 • Miesięczna subskrypcja: 9,95 € miesięcznie (około 11,70 US$)
 • Subskrypcja kwartalna: 19,95 € za kwartał (około 23,40 US$)
 • Roczna subskrypcja: 59,95 € rocznie (około 70,30 US$)

8. WhiteSmoke

Preferowany przez główne uniwersytety i korporacje, WhiteSmoke jest wszechstronnym narzędziem zarówno dla rodzimych, jak i nierodzimych profesjonalistów. Zapewnia dogłębne wyjaśnienie każdej sugerowanej poprawki. To narzędzie do sprawdzania gramatyki zapewnia pełną analizę gramatyki, doboru słów, a nawet stylu pisania, ułatwiając identyfikację obszaru, w którym można poprawić pisanie. Oferuje tłumaczenie na ponad 50 języków, co ułatwia pracę naukowcom, którzy chcą tworzyć treści dla odbiorców na całym świecie.

Jest ona dostępna na wielu platformach, oprócz aplikacji na iOS lub Androida.

Pricing

Jednorazowa płatność w wysokości 299,99 US$ zapewnia dożywotni dostęp, podczas gdy inne plany są:

 • Plan zasadniczy: US$ 9,99 miesięcznie
 • Plan Premium: US$ 14,99 miesięcznie
 • Biznesplan: Niestandardowe ceny oparte na potrzebach firmy i liczbie użytkowników.

9. LanguageTool

Dzięki kilku lepszym funkcjom, Language Tool jest prawdziwą alternatywą dla Grammarly. To wszechstronne narzędzie do sprawdzania gramatyki jest bardzo pomocne dla wielojęzycznych pisarzy. Jest dobrze znane ze swojej dokładności i łatwości użytkowania. 

Jedną z jego dominujących cech jest to, że oferuje dodatki i rozszerzenia dla różnych programów, takich jak Microsoft Word, Dokumenty Google i wiele innych.

Pricing

LanguageTool ma darmowy plan, ale oferuje również plany premium wymienione poniżej:

 • Miesięczna subskrypcja: 19 € miesięcznie (około 22,50 US$)
 • Subskrypcja kwartalna: 15 € miesięcznie (rozliczane jako jedna płatność w wysokości 45 €, około 53 US$)
 • Roczna subskrypcja: 5 € miesięcznie (rozliczane jako jedna płatność w wysokości 60 €, około US$ 71)

10. Imbir

Narzędzie to, mające ponad 8 milionów użytkowników, pomaga pisarzom identyfikować i poprawiać błędy gramatyczne i inne błędy w pisaniu. Pomaga ono dostosować intensywność sprawdzania gramatyki i pisowni, wybrać między brytyjskim i amerykańskim angielskim oraz dodać specjalne słowniki dla terminologii prawnej lub medycznej.

Jego dostępność jako rozszerzenie przeglądarki, aplikacja komputerowa i mobilna jest imponującą cechą.

Pricing

Dla lepszego doświadczenia, funkcje tego narzędzia są zawarte w dwóch planach premium:

Plan Premium

 • Miesięczna subskrypcja: US$ 29,96 miesięcznie
 • Subskrypcja kwartalna: US$ 41,97 na kwartał (rozliczane jako jedna płatność US$ 13,99 miesięcznie)
 • Roczna subskrypcja: US$ 89,88 rocznie (rozliczane jako jedna płatność US$ 7,49 miesięcznie)

Premium Plus

 • Miesięczna subskrypcja: US$ 49,96 miesięcznie
 • Subskrypcja kwartalna: US$ 74,97 na kwartał (rozliczane jako jedna płatność US$ 24,99 miesięcznie)
 • Roczna subskrypcja: US$ 149,88 rocznie (rozliczane jako jedna płatność US$ 12,49 miesięcznie)

11. Linguix

Linguix to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które pozwala poprawić umiejętności pisania. Sprawdzanie gramatyki i interpunkcji, sugestie dotyczące słownictwa i analiza czytelności sprawiają, że jest to doskonała opcja dla pisarzy na wszystkich poziomach. 

Funkcje sugestii kontekstowych pomagają uniknąć typowych błędów gramatycznych, takich jak nieprawidłowe użycie czasu czasownika lub zgoda podmiotu z czasownikiem. To narzędzie do sprawdzania gramatyki zapewnia sugestie w ponad 20 językach, w tym angielskim, hiszpańskim, niemieckim i francuskim.

Jest on dostępny jako rozszerzenie przeglądarki, które jest bardzo pomocne dla naukowców i badaczy.

Pricing

Darmowy plan zapewnia podstawowe sprawdzanie gramatyki i pisowni. Płatne plany zawierają kilka dodatkowych funkcji, a ich ceny podano poniżej:

 • Miesięczna subskrypcja: US$ 18,99 miesięcznie
 • Subskrypcja kwartalna: US$ 14,99 miesięcznie (rozliczane jako jedna płatność w wysokości US$ 44,97)
 • Roczna subskrypcja: US$ 8,33 miesięcznie (rozliczane jako jedna płatność US$ 99,96)

Wnioski

Przeglądanie pracy naukowej zaraz po spędzeniu wielu godzin na jej pisaniu może być naprawdę trudne. W takim przypadku przydatne może być skorzystanie z narzędzi do sprawdzania gramatyki. Wybór najlepszego z nich zależy wyłącznie od budżetu i potrzebnych funkcji. Teraz nadszedł czas, aby pobrać najlepsze narzędzie do sprawdzania gramatyki, aby podnieść swoje umiejętności pisania.

Wskazówka bonusowa: Twórz oszałamiające infografiki za pomocą zaledwie kilku kliknięć

Niezależnie od tego, czy jesteś naukowcem, nauczycielem akademickim czy studentem, frustrujące jest spędzanie godzin na tworzeniu infografik, które nie przekazują wyników wyszukiwania i tematu artykułu lub eseju. Mind The Graph upraszcza ten proces, pomagając tworzyć oszałamiające wizualizacje dzięki funkcji przeciągania i upuszczania. Wypróbuj Mind The Graph i nie pozwól, by nudna grafika hamowała twoje postępy.

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony