Krotoksinin anti-enflamatuar modülasyonunu uygun görüntüler olmadan açıklamak biraz zor olabilir, ancak Mind the Graph işte bu yüzden var!

Çıngıraklı yılan zehri olan Crotoxin üzerine yapılan bilimsel araştırmaların gözden geçirilmesi

Marco Sartim ve arkadaşları (2018), 'Crotoxin'in immünoterapötik potansiyeli' başlıklı makalelerinde, Crotoxin'in son 80 yıldır yılan zehirlerinden en çok araştırılan izole toksinlerden biri haline geldiğini belirtmişlerdir.

Krotoksin, Güney Amerika çıngıraklı yılanı Crotalus durissus terrificus'un zehirindeki ana toksik bileşendir. Çalışmalar, C.d.t.'nin immünomodülatör etkisinin anti-inflamatuar mediatörlerin üretimi ile ilişkili olduğunu göstermiştir.

Crotoxin ve alt birimlerinin bağışıklık sistemini modüle etme kapasitesi, potansiyel terapötik ajanlar olarak yeni perspektifler ortaya koymuştur.

Araştırmacılar 161 makaleyi incelemişlerdir.

Kontrol edin orijinal makale burada.

Mind the Graph tarafından desteklenen Grafiksel Özetler

ile yapılmıştır Mind the Graph

Yazar, enflamatuar uyaran sırasında Crotoxin ve alt birimleri tarafından modüle edilen dolaşım, doku ve hücresel olaylar hakkında şematik bir şekil oluşturmak için Mind the Graph platformunu kullandı.

ile yapılmıştır Mind the Graph

Yazar ayrıca kan dolaşımını, lenfositlerin lenf düğümüne yerleşmesini ve Krotoksin ve alt birimlerinin immünosupresif etkileriyle ilişkili hücresel olayları da detaylandırmıştır.

İşte infografiklerin gücü!

Yazarların vardığı sonuçlar, bu alandaki önceki çalışmaları pekiştiriyor gibi görünmektedir: Sartim, "Krotoksin, HAS ile aşılanmış farelerden spesifik anti-HSA IgG1 ve IgG2a antikor üretimini baskılayabildi ve bu da Th1 ve Th2 yanıtlarını modüle etme kapasitesini gösterdi" dedi.

Belgeler Etki ve Performans

ile analiz edebiliriz Altmetric Bu makalenin daha fazla atıf aldığı veriler daha 84% Springer Nature'daki diğer makaleler.

Kaynak Crossref

İnfografiklerin gücünü kullanarak makalenizi etkileyin aynı zamanda. Mind the Graph'yi deneyin!

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar