Mohlo by byť trochu ťažké vysvetliť protizápalovú moduláciu krotoxínu bez vhodných obrázkov, ale práve preto existuje Mind the Graph!

Prehľad vedeckého výskumu krotoxínu, jedu chřestýša

Marco Sartim et al. (2018) v článku "Immunotherapeutic potential of Crotoxin" (Imunoterapeutický potenciál krotoxínu) uvádza, že za posledných 80 rokov sa krotoxín stal jedným z najviac skúmaných izolovaných toxínov z hadích jedov.

Krotoxín je hlavnou toxickou zložkou jedu juhoamerického chrapúňa Crotalus durissus terrificus. Štúdie ukázali, že imunomodulačný účinok C.d.t. je spojený s produkciou protizápalových mediátorov.

Schopnosť krotoxínu a jeho podjednotiek modulovať imunitný systém priniesla nové perspektívy ako potenciálnych terapeutických látok.

Výskumníci preskúmali 161 článkov.

Skontrolujte pôvodný článok tu.

Grafické abstrakty založené na Mind the Graph

Vyrobené s Mind the Graph

Autor použil platformu Mind the Graph na vytvorenie schematického obrázku cirkulácie, tkanivových a bunkových udalostí modulovaných krotoxínom a jeho podjednotkami počas zápalového stimulu.

Vyrobené s Mind the Graph

Autor tiež podrobne opisuje krvný obeh, navádzanie lymfocytov do lymfatických uzlín a bunkové udalosti spojené s imunosupresívnymi účinkami krotoxínu a jeho podjednotiek.

To je sila infografiky!

Závery autorov zrejme upevňujú predchádzajúce práce v tejto oblasti: "Krotoxín dokázal potlačiť špecifickú produkciu protilátok anti-HSA IgG1 a IgG2a u myší imunizovaných HAS, čo naznačuje jeho schopnosť modulovať reakcie Th1 a Th2," tvrdí Sartim.

Dokumenty Vplyv a výkon

Môžeme analyzovať pomocou Altmetric údaje, že tento dokument mal viac citácií ako . 84% ďalších článkov z časopisu Springer Nature.

Zdroj Crossref

Využite silu infografiky na podporu a ovplyvniť váš článok tiež. Vyskúšajte Mind the Graph!

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny