Wyjaśnienie modulacji przeciwzapalnej kroptoksyny bez odpowiednich obrazów może być nieco trudne, ale właśnie dlatego istnieje Mind the Graph!

Przegląd badań naukowych nad kroptoksyną, jadem grzechotnika

W artykule "Immunotherapeutic potential of Crotoxin", Marco Sartim et al. (2018) zauważyli, że przez ostatnie 80 lat kroptoksyna stała się jedną z najczęściej badanych toksyn izolowanych z jadów węży.

Krotoksyna jest głównym toksycznym składnikiem jadu południowoamerykańskiego grzechotnika Crotalus durissus terrificus. Badania wykazały, że działanie immunomodulujące C.d.t. jest związane z produkcją mediatorów przeciwzapalnych.

Zdolność kroptoksyny i jej podjednostek do modulowania układu odpornościowego wprowadziła nowe perspektywy jako potencjalnych środków terapeutycznych.

Naukowcy dokonali przeglądu 161 artykułów.

Sprawdź oryginalny artykuł tutaj.

Abstrakcje graficzne obsługiwane przez Mind the Graph

Wykonane z Mind the Graph

Autor wykorzystał platformę Mind the Graph do stworzenia schematycznego rysunku krążenia, tkanek i zdarzeń komórkowych modulowanych przez Crotoxin i jego podjednostki podczas bodźca zapalnego.

Wykonane z Mind the Graph

Autor szczegółowo opisał również krążenie krwi, napływ limfocytów do węzłów chłonnych i zdarzenia komórkowe związane z immunosupresyjnym działaniem kroptoksyny i jej podjednostek.

Oto potęga infografik!

Wnioski autorów wydają się konsolidować wcześniejsze prace w tej dziedzinie: "Kroptoksyna była w stanie tłumić produkcję swoistych przeciwciał IgG1 i IgG2a przeciwko HSA u myszy z immunizacją HAS, co wskazuje na jej zdolność do modulowania odpowiedzi Th1 i Th2" - twierdzi Sartim.

Dokumenty Wpływ i wydajność

Możemy analizować za pomocą Altmetric dane, że ten artykuł miał więcej cytowań niż 84% innych artykułów ze Springer Nature.

Źródło Crossref

Wykorzystaj moc infografik, aby zwiększyć i wpływ na artykuł również. Wypróbuj Mind the Graph!

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony