Zauważyłeś? Rok 2017 biegnie coraz szybciej. Ponieważ wkraczamy już w luty, oto kilka nowości naukowych, które mogłeś przegapić:

Wymarłe zwierzęta powracają, prawda?

Czy kiedykolwiek słyszałeś o Fundacja Teraz? Cóż, ta grupa naukowców pracuje nad przywróceniem wymarłych gatunków zwierząt. Nie chodzi tu o dobrą zabawę czy zabawę w Boga. W rzeczywistości brane są pod uwagę takie kryteria, jak funkcja ekologiczna i kwestie praktyczne - na przykład dostęp do tkanki z próbkami DNA dobrej jakości. Ciekawi Cię, jakie zwierzęta znalazły się na krótkiej liście? Sprawdź stronę pełny wpis lub odwiedzić stronę strona internetowa fundacji!

Misją Revive & Restore jest zwiększanie bioróżnorodności poprzez genetyczne ratowanie zagrożonych i wymarłych gatunków.

Nowości naukowe: mogłeś przegapić w mgnieniu oka

Nowe spojrzenie na Ziemię

Niedawno wystrzelony satelita pogodowy National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) przesyła nam niesamowite zdjęcia naszej planety. Obrazy zawierają szczegóły, których nigdy wcześniej nie widziano. Satelita o nazwie GOES-16 może być przyszłością, jeśli chodzi o obserwacje i prognozowanie pogody.

Satelita ma dwa kanały światła widzialnego (złożone w celu uzyskania obrazów, które widzisz w tym poście) i cztery kanały bliskiej podczerwieni (światło, które jest ledwo niewidoczne, ale czasami możemy je odczuć jako ciepło). Według NOAA istnieje również 10 innych kanałów podczerwieni, które mogą wyróżniać "różnice w atmosferze, takie jak chmury, para wodna, dym, lód i pył wulkaniczny". - Dave Mosher, Science Alert

Więcej na ten temat tutaj!

Nowości naukowe: mogłeś przegapić w mgnieniu oka

Wygląda na to, że rok 2017 będzie pomyślny, nie sądzisz?

To był dopiero styczeń, zobaczmy, co przyniosą nam kolejne miesiące. I nie martw się: Mind the Graph jest tutaj, aby być na bieżąco! Oprócz wiadomości naukowych, mamy również kilka nowości na temat naszej platformy. Jeśli jeszcze ich nie sprawdziłeś, przeczytaj post "Gotowi na 2017 rok? Jesteśmy!". Lub kliknij poniższy link:Nowości naukowe: mogłeś przegapić w mgnieniu oka

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony