Všimli ste si to? Rok 2017 beží čoraz rýchlejšie. Keďže už vstupujeme do februára, prinášame vám niekoľko vedeckých noviniek, ktoré ste možno prehliadli:

Vyhynuté zvieratá sa vracajú, je to tak?

Počuli ste niekedy o Nadácia Long Now? No, táto skupina vedcov pracuje na tom, aby sa živočíšne druhy vrátili z vyhynutia. Nejde o zábavu alebo hru na Boha. V skutočnosti sa budú brať do úvahy kritériá ako ekologická funkcia a praktické záležitosti - napríklad prístup k tkanivám s kvalitnými vzorkami DNA. Ste zvedaví na zvieratá, ktoré sa dostali do užšieho výberu? Pozrite si celý príspevok alebo navštívte webová stránka nadácie!

Poslaním spoločnosti Revive & Restore je zvýšiť biodiverzitu prostredníctvom genetickej záchrany ohrozených a vyhynutých druhov.

Vedecké novinky: možno ste ich v okamihu prehliadli

Nový pohľad na Zem

Nedávno vypustený meteorologický satelit Národného úradu pre oceány a atmosféru (NOAA) nám posiela úžasné snímky našej planéty. Na snímkach sú detaily, aké sme doteraz nevideli. Satelit s názvom GOES-16 môže byť budúcnosťou, pokiaľ ide o pozorovanie a predpovedanie počasia.

Satelit má dva kanály viditeľného svetla (zložené do snímok, ktoré vidíte v tomto príspevku) a štyri kanály blízkeho infračerveného žiarenia (svetlo, ktoré takmer nie je viditeľné, ale niekedy ho cítime ako teplo). Podľa NOAA je k dispozícii aj ďalších 10 infračervených kanálov, ktoré dokážu vyčleniť "rozdiely v atmosfére, ako sú oblaky, vodná para, dym, ľad a sopečný popol". - Dave Mosher, Science Alert

Viac o tom tu!

Vedecké novinky: možno ste ich v okamihu prehliadli

Zdá sa, že rok 2017 bude úspešný, nemyslíte?

To bol len január, uvidíme, čo nám prinesú nasledujúce mesiace. A nebojte sa: Mind the Graph je tu, aby vás informoval! Okrem vedeckých noviniek máme aj niekoľko noviniek týkajúcich sa našej platformy. Ak ste si ich ešte nepozreli, prečítajte si príspevok "Pripravení na rok 2017? Sme!". Alebo kliknite na odkaz nižšie:Vedecké novinky: možno ste ich v okamihu prehliadli

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny