Všimli jste si toho? Rok 2017 běží stále rychleji. Protože už vstupujeme do února, přinášíme vám několik vědeckých novinek, které jste možná přehlédli:

Vyhynulá zvířata se vracejí, je to tak?

Slyšeli jste někdy o Nadace Long Now? Tato skupina vědců se snaží o návrat živočišných druhů z vyhubení. Nejde o zábavu ani o hraní si na Boha. Ve skutečnosti budou zohledněna taková kritéria, jako je ekologická funkce a praktické záležitosti - například přístup k tkáním s kvalitními vzorky DNA. Zajímá vás, která zvířata se dostala do užšího výběru? Podívejte se na celý příspěvek nebo navštivte webové stránky nadace!

Posláním společnosti Revive & Restore je zvyšovat biologickou rozmanitost prostřednictvím genetické záchrany ohrožených a vyhynulých druhů.

Vědecké novinky: možná jste je přehlédli v mžiku oka

Nový pohled na Zemi

Nedávno vypuštěná meteorologická družice Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) nám posílá úžasné snímky naší planety. Snímky mají dosud nevídané detaily. Družice s názvem GOES-16 může být budoucností, pokud jde o pozorování a předpověď počasí.

Družice má dva kanály pro viditelné světlo (složené do snímků, které vidíte v tomto příspěvku) a čtyři kanály pro blízkou infračervenou oblast (světlo, které není téměř vidět, ale někdy ho cítíme jako teplo). K dispozici je také deset dalších infračervených kanálů, které podle NOAA mohou vyčlenit "rozdíly v atmosféře, jako jsou mraky, vodní pára, kouř, led a sopečný popel". - Dave Mosher, Science Alert

Více o tom zde!

Vědecké novinky: možná jste je přehlédli v mžiku oka

Zdá se, že rok 2017 bude úspěšný, nemyslíte?

To byl teprve leden, uvidíme, co nám přinesou další měsíce. A nebojte se: Mind the Graph je tu, aby vás informoval! Kromě vědeckých novinek pro vás máme i novinky týkající se naší platformy. Pokud jste se na ně ještě nepodívali, přečtěte si příspěvek "Připraveni na rok 2017? Jsme!". Nebo klikněte na odkaz níže:Vědecké novinky: možná jste je přehlédli v mžiku oka

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony