Fark ettiniz mi? 2017 giderek daha hızlı geçiyor. Şubat ayına girdiğimize göre, kaçırmış olabileceğiniz bazı bilimsel haberleri burada bulabilirsiniz:

Nesli tükenmiş hayvanlar geri geliyor, doğru mu?

Hiç duymuş muydunuz? Long Now Vakfı? Bu bilim insanları grubu, yok olan hayvan türlerini geri getirmek için çalışıyor. Mesele eğlenmek ya da Tanrı'yı oynamak değil. Aslında, ekolojik işlev ve pratik konular - örneğin iyi kalitede DNA örneklerine sahip dokuya erişim - gibi kriterler dikkate alınacaktır. Kısa listeye kalan hayvanları merak ediyor musunuz? Kontrol edin tam gönderi veya ziyaret edin vakıf web sitesi!

Revive & Restore'un misyonu, nesli tükenmekte olan ve tükenmiş türlerin genetik olarak kurtarılması yoluyla biyoçeşitliliği artırmaktır.

Bilimsel haberler: göz açıp kapayıncaya kadar kaçırmış olabilirsiniz

Dünya'nın yeni bir görünümü

Kısa bir süre önce fırlatılan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) hava durumu uydusu bize gezegenimizin inanılmaz fotoğraflarını gönderiyor. Görüntülerde daha önce hiç görülmemiş ayrıntılar var. GOES-16 adı verilen uydu, hava gözlemleri ve tahminleri söz konusu olduğunda geleceğin uydusu olabilir.

Uydunun iki görünür ışık kanalı (bu yazıda gördüğünüz görüntüleri oluşturmak için birleştirilmiş) ve dört yakın kızılötesi kanalı (neredeyse hiç görünmeyen ancak bazen ısı olarak hissedebildiğimiz ışık) vardır. NOAA'ya göre ayrıca "bulutlar, su buharı, duman, buz ve volkanik kül gibi atmosferdeki farklılıkları" ayırt edebilen 10 kızılötesi kanal daha var. - Dave Mosher, Science Alert

Daha fazlası burada!

Bilimsel haberler: göz açıp kapayıncaya kadar kaçırmış olabilirsiniz

2017 bereketli bir yıl olacak gibi görünüyor, sizce de öyle değil mi?

Bu sadece Ocak ayıydı, bakalım önümüzdeki aylar bize neler getirecek. Ve endişelenmeyin: Mind the Graph sizi güncel tutmak için burada! Bilimsel haberlerin yanı sıra platformumuzla ilgili bazı haberlerimiz de var. Henüz kontrol etmediyseniz, yazıyı okuyun "2017 için hazır mısınız? Biz hazırız!". Ya da aşağıdaki bağlantıya tıklayın:Bilimsel haberler: göz açıp kapayıncaya kadar kaçırmış olabilirsiniz

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar