Ar kada nors girdėjote apie Guernica? Verkianti moteris? Arba Mergina su mandolina?

Tai yra vieni garsiausių paties maestro Pablo Picasso kūrinių, bent jau kaip teigiama internete!

Tačiau, kai per visą gyvenimą sukuriama daugiau kaip 1500 meno kūrinių, sunku išrinkti keletą geriausių.

Pikaso yra ne tik žinomiausias ir įtakingiausias visų laikų tapytojas, bet ir daugybės naujų tapybos stilių bei meno formų, tokių kaip skulptūra ir koliažas, išradėjas ir atradėjas, taip pat kūręs savo meno etapus, tokius kaip mėlynasis laikotarpis, kubizmo laikotarpis ir t. t.

Po visų jo pasiekimų įdomu, ką jis būtų galvojęs apie infografiką ir jos kūrimo procesą, kokį turime šiandien?

Infografikos kūrimas yra menas

"Mind the Graph" tvirtai tiki, kad gražaus grafikos kūrinio kūrimas yra ne kas kita, kaip tuščios drobės tapyba, kuria galima išreikšti tai, ko negalima išreikšti žodžiu.

Abu šie dalykai yra lygiagretūs, nes tiksliai perteikti nuotaiką, faktą ar tendenciją gali būti ne taip paprasta ir suprantama, kaip spalvas ant popieriaus lapo, išlietas taip, kad jos aštriai perteiktų žinią, kurią jų kūrėjas nori perduoti žiūrovams.

Nepaisant to, per pastaruosius kelerius metus susidūrėme su daugybe diagramų, kuriose bandoma pateikti informaciją, tačiau dėl nedidelių klaidų, padarytų jų kūrėjo, joms nepavyksta.

Todėl toliau bandysime įveikti kiekvieną iš šių klaidų, o kol tai darysime, pateiksime jums keletą pagrindinių patarimų, kaip savo infografiką paversti šedevru, visai kaip pats maestro.

Kodėl infografikos yra svarbios?

Grafikai naudojami jau kelis dešimtmečius dėl jų gebėjimo efektyviai ir veiksmingai perduoti informaciją. Tačiau trumpai apibendrinimui toliau pateikiame keletą priežasčių.

Kompaktiškai perduoti pranešimą

Labai svarbu kuo veiksmingiau ir patraukliau perteikti aiškią informaciją, kaip tai darė Pikaso. Jo paveikslai paliesdavo žiūrovus giliausiuose širdies plyšiuose, o jūsų diagrama turi pasiekti giliausią žiūrovo sąmonę. Tai puikus būdas užtikrinti informacijos įsimintinumą. Skaičiai rodo, kad iki 65% duomenų galima įsiminti skaitytojui, jei kartu su tekstu pateikiamas ir paveikslėlis.

Geresnis supratimas nespecialistams

Ne kiekvienas žmogus (žinau, kad aš toks nesu) moka statistiką ir matematiką, todėl skelbdami ataskaitas turite to nepamiršti. Tai gali būti tokia paprasta tema, kaip tai, kaip praleidote visą dieną, arba sudėtinga, pavyzdžiui, pajamų šaltinių pasiskirstymas ekonomikoje - jūsų rezultatai bus naudingi tik tada, kai juos galės suprasti visos suinteresuotos šalys. Grafiko naudojimas yra nuostabus sprendimas!

Lengviau analizuoti duomenis ir nustatyti priežasties-pasekmės ryšius

Jūsų infografikos skaitytojai ne visada ieško tikslių skaičių, o kartais tik tam tikro elemento ar veiksnio svyravimo priežasties. Tokią analizę paprasčiau atlikti, kai dirbama su linijinėmis ar stulpelinėmis diagramomis, o ne su lentelėse pateiktais duomenimis, kuriems taikoma daugybė statistinių formulių.

Greitesnis modelių atradimas

Suvokti esamą ar būsimą modelį ar tendenciją yra nepaprastai naudinga, ypač dirbant su laiko atžvilgiu jautriais duomenimis. Nesvarbu, ar tai būtų akcijų rinkos prognozės, ar klimato kaita, ar net tokie svarbūs dalykai kaip nacionalinis saugumas, diagramos yra naudingos, nes suteikia informacijos iš pirmo žvilgsnio.

Vizualiai patrauklus, atkreipiantis skaitytojo dėmesį

Neprofesionalui, peržiūrinčiam atvejo tyrimą ar apklausos ataskaitą, gali būti ne taip įdomu perskaityti visą jūsų paskelbtą 40 puslapių ataskaitą, kaip jam (jai) būtų įdomu sužinoti galutinį rezultatą ir galbūt priežastinius veiksnius. Geriausias veiksmų planas tokiais atvejais - sukurti infografiką, kuri galėtų suteikti jam (jai) tikslią informaciją, kurios jis (ji) ieško, neskaitydamas (-a) ilgų puslapių su techniniais terminais ir statistiniais duomenimis. 49% rinkodaros specialistų, kaip rodo apklausa, kurią atliko Venngage, savo tinklaraščiuose pabrėžia vaizdinio turinio naudojimą.

Kodėl šiai temai pasirinkome Pikaso?

Pikaso neabejotinai yra vienas didžiausių savo meno meistrų ir, kaip aptarėme pirmiau, infografikos kūrimas yra ne mažiau svarbi meno forma.

Bet jei jums įdomu, kodėl iš visų menininkų pasirinkome būtent jį, skaitykite toliau ir rasite atsakymus.

Jis naudotų bet kokią turimą priemonę

Tapytojas niekada nebuvo, kaip jūs pavadintumėte, išrankus menininkas. Tiesą sakant, kartą jis buvo pagarsėjęs žodžiais, kad jei tik turėtų galimybę, naudotų mėlyną, o ne raudoną spalvą. Jis nesirūpino priemonėmis - jam rūpėjo kuo aiškiau ir įtikinamiau perteikti savo mintį.

Panašiai kaip ir jis, kurdami grafiką turite būti pasirengę naudoti visas įmanomas ir pritaikomas priemones, kad komunikacija būtų sėkminga ir aiški. Mind the Graph yra vienas iš tokių itin veiksmingų įrankių, galinčių padėti jums sukurti geriausias ir gražiausias išsamias diagramas visoms mokslinėms ir techninėms ataskaitoms. Ji ne tik padeda jūsų prekės ženklui įgyti pranašumą skaitmeninėse platformose, užtikrinant didesnį peržiūrų ir srautą, bet, svarbiausia, yra visiškai NEMOKAMA. Su mumis galite tęsti patrauklių infografikų ir lentelių kūrimą naudodami geriausią grafikų generatorių internete.

Jis niekada nenustos kurti

Pablas tvirtai tikėjo savo skelbta mintimi: "Mokykis įrankių kaip profesionalas, kad galėtum juos laužyti kaip menininkas."

Jo nuomone, norėdamas ką nors sukurti, pirmiausia turi suprasti, su kuo dirbi. Tik tada, kai visiškai suprasite tą patį, galėsite panaudoti smulkiausias "įrankio" galimybes kurdami savo šedevrą.

Jis taip pat buvo tvirtai įsitikinęs, kad prie tobulumo galima priartėti tik nuolat praktikuojantis, ir nesiliovė kurti diagramų, kol nesukūrė geriausių diagramų - tokių, kurios lengvai suprantamu būdu perduoda reikiamą informaciją tikslinei auditorijai.

Sutapimas, tai taip pat yra sėkmės internete paslaptis - eksperimentuokite! Ir eksperimentuokite tol, kol pasieksite tikslus, kuriuos išsikėlėte pradėdami kurti.

Jis siektų minimalizmo

"Menas - tai nereikalingo pašalinimas."

Panašiai kaip paveikslams ir skulptūroms, taip ir infografikoms kurti reikia taikyti tą patį metodą. Vaizdinis duomenų pateikimas savaime reiškia, kad jums nereikėtų rašyti per daug žodžių, kad galėtumėte greitai pasidalyti žinute. Tačiau neretai rinkodaros specialistai, studentai, mokytojai ir mokslininkai pastebi darantys šią klaidą - bandantys į grafiką sutalpinti per daug informacijos.

Rezultatas - per daug garsiai ir triukšmingai pateikta diagrama, kurioje yra daug neesminės informacijos, kuri galėjo būti lengvai įtraukta į išnašą. Tai ne tik sumažina paveikslėlio vizualinį patrauklumą, bet ir atbaido skaitytojus, užuot juos pritraukus, nes būkime sąžiningi - jei jie norėtų tiek daug skaityti, kad suprastų jūsų mintį, jie būtų perskaitę visą ataskaitą, o ne tik infografiką.

Be to, net jei žiūrovas domisi tema, jis gali norėti tik pažvelgti į galutinį jūsų tyrimo rezultatą ir tik tada nuspręsti, ar nori jį visą išstudijuoti, ar ne.

Pavyzdžiui, šiame paveikslėlyje aiškiai išdėstyti faktai, tačiau kartu jis yra minimalus ir kūrybiškas.

Kiekvieną kartą infografikoje jis siektų unikalumo

Pikaso buvo nepakartojamas menininkas ir jo paveikslai per daugelį metų taip pat išliko nepakartojami. Net ir įvairiais kūrybos laikotarpiais, pavyzdžiui, Mėlynuoju laikotarpiu, kai savo paveiksluose jis daugiausia naudojo mėlyną spalvą, kiekvienas paveikslas buvo skirtingas tuo, ką jis perteikė žiūrovui ir kaip jį privertė jaustis.

Kitaip nei jis, to turite siekti ir jūs, rengdami reportažus. Net jei tema yra tokia, kurią jau nagrinėjo tūkstančiai žmonių prieš jus, skaitytojui turite parodyti, kad jūsų tyrimas skiriasi nuo jų. O greičiausias būdas tai padaryti - naudoti infografiką. Taip jie gali iš pirmo žvilgsnio peržvelgti jūsų rezultatus, aprašyme aptartus ryšius ir dėsningumus ir suprasti, kuo jūsų tyrimas unikalus savo požiūriu. Tai dar labiau paskatintų juos iš tikrųjų perskaityti jūsų įrašą, užuot jį praleidę dėl pernelyg dažnai naudojamos temos.

Kartu turite pasirūpinti, kad kiekviena kuriama diagrama būtų ypatinga ir išsiskirtų iš visų anksčiau sukurtų - nesvarbu, ar tai būtų to paties popieriaus, ar visai kito popieriaus lapo diagrama. Galime suprasti pagundą naudoti tą patį ar bent jau panašų stilių, kaip ir tas, kuris pavyko anksčiau. Vis dėlto vis tiek turite nepamiršti, kad jei nuolat naudosite tuos pačius stilius, jūsų infografika skaitytojui taps monotoniška, net jei duomenys, kuriais dalijamasi, bus skirtingi.

"Mind the Graph" vėl gali jums padėti įveikti šį galvosūkį, siūlydama įvairias išskirtiniai šablonai visiems jūsų ataskaitų teikimo poreikiams. Galiausiai sprendimą, ar naudotis šiomis priemonėmis, ar jas kurti iš naujo, priimsite jūs, tačiau mūsų įrankiai tikrai galės jums padėti bet kuriuo atveju.

Jis niekada nevėluotų kurti infografikos

Kartą maestro pasakė: "Atidėkite rytdienai tik tai, ką norite mirti nepadarę."

Ir ištikimas savo žodžiams, kai reikėjo kurti meną - paveikslą, skulptūrą ar net paprastą freską - jis neatidėliojo. Esame tikri, kad ir diagramos kūrimo jis nebūtų palikęs vėlesniam laikui, priešingai nei tai, ką dabar darote jūs!

Mes žinome, koks geras jausmas kartais yra tiesiog palikti užduotį rytojui. Dažnai taip elgiasi ir prekių ženklai bei įmonės. Jie taip pat vis atidėlioja smegenų šturmo sesijas, kol ateina laikas paskelbti kūrinį.

Atidėliodami turinio kūrimo grafiką, tiesiog tapsite vienu iš tų dalykų, kuriuos turite padaryti penktadienio vakarą prieš išvykdami į savaitgalį.

Be to, žinote, ką Benjaminas Franklinas sakė apie skubotą užduotį - didelis skubėjimas daro didelį nuostolį!

Kodėl nepradėti anksti? Iš anksto suplanuokite pagrindą ir struktūrą, o tada pereikite prie smulkesnių perduodamos informacijos detalių. Neskubėkite kurti vizualiai patrauklių infografikų ir juos publikuokite. Tai dar labiau padės jums suprasti, kas veikia jūsų tikslinę auditoriją, o ko ji mieliau vengtų.

Jis daugiausia dėmesio skirtų spalvų paletėms 

Visi dažnai susiduriame su įvairių spalvų daiktais, suknelėmis, vietomis ir žiūrėdami į kai kuriuos iš jų džiaugiamės, kiti liūdime, treti mus nuramina, o kai kurie - suerzina. Tai diktuoja ir spalvų psichologija. Joje daugiausia dėmesio skiriama skirtingam įvairių spalvų poveikiui, kurį mums gali daryti įvairios spalvos.

Kiekviena spalva gali turėti skirtingą poveikį žmogui, priklausomai nuo konteksto, kuriame ji naudojama. Raudona spalva Valentino dienos šventėje reiškia meilę, bet jei ją panaudosite ant elektros skaitiklio kaukolės, ji iškart sukels nerimą ir pasakys, kad laukia pavojus.

Tikslus spalvų naudojimas kuriant infografiką yra nepaprastai svarbus norint perduoti tinkamą žinutę.

Pasak Pablo, "spalvos, kaip ir bruožai, seka emocijų pokyčius".

Ir mes sutinkame!

Sutelkite dėmesį į tai, kokią emociją norite perteikti savo grafiku, ir pagal tai pasirinkite spalvas.

Toliau pateikiamas pavyzdys, susijęs su infografiku apie Kalėdas. Pažvelkite, kaip jo spalvos sukuria šventinę nuotaiką, kurios buvo siekiama.

Jis siektų meistriškumo

Tobulumas nėra dovanojamas, jis pasiekiamas.

Taip manė ir Pikaso.

Kartą jis sakė: "Kiti matė, kas yra, ir klausė, kodėl. Aš mačiau tai, kas galėtų būti, ir klausiau, kodėl ne."

Tai taip pat yra auksinė mantra, kaip sukurti sėkmingą infografiką.

Išsiugdykite įprotį kurti šias vaizdines priemones. Peržiūrėkite bet kokį turinį, kurį ruošiatės paskelbti, nesvarbu, ar tai būtų ilgas straipsnis, ar trumpas tinklaraštis, ir paklauskite savęs, ar tai tinkama proga į jį įtraukti diagramą. Pastebėsite, kad kuo daugiau tokių grafikų pateiksite kartu su turinio publikacijomis, tuo daugiau galimybių įsitraukti klientams internetu gausite. Be to, stebėkite, kas veikia skaitytojus, o kas ne, kad kurdami kitą diagramą imtumėtės reikiamų atsargumo priemonių.

Galutinės mintys

Pabaigoje norėtume tik priminti, kad nors infografiką pagrįstai galima vadinti apibendrintu vaizdiniu jūsų darbo pateikimu, jo integravimas į minėtą darbą yra labai svarbus, siekiant padidinti skaitytojo dėmesio patrauklumą ir trukmę.

Pikaso buvo to meistras ir savo meno meistras.

Atėjo jūsų laikas tapti naujuoju Pikaso!

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai