Norite neatsilikti nuo mokslo naujienų, bet straipsnių skaitymas jūsų netenkina? Ar pavargote nuo vadovėlinių gamtos mokslų kursų?

Per pastaruosius kelerius metus podkastai tapo vis populiaresni, nes juose pateikiamos naujienos ir informacija iš viso pasaulio.

Galima klausytis jūsų interesus atitinkančių mokslo podcast'ų, įskaitant tuos, kuriuose kalbama apie visatą, gamtos mokslus, medicinos naujienas ar net aplinkosaugos problemas.

Programų įvairovė - nuo teminių laidų iki juokingų ir lengvų mokslo laidų.

Žemiau pateikiamos geriausios podkastos apie mokslą. Nesvarbu, ar domitės kosmosu, ar kūno anatomija, viską rasite čia.

1. RadioLab

"RadioLab" laidoje Jadas Abumradas ir Robertas Krulwichas tyrinėja didžiausių paslapčių mokslinius pagrindus, leisdamiesi į mįslingą kelionę erdvėje ir laike.

Šis podkastas buvo apdovanotas Peabody apdovanojimu ir Nacionalinių akademijų komunikacijos apdovanojimu. Už nuolatines pastangas pateikti auditorijai intriguojantį turinį Džadas gavo MacArthuro genijaus stipendiją.

Rekomenduojami epizodai: Svajonės, Flop Off, Blogiausia. Metai. kada nors

2. Dalykai, kurie privers jus susimąstyti

Šioje laidoje, kurią veda Robertas Lambas ir Joe McCormickas, tyrinėjamos nežinomybės ir mokslo stebuklai.

Nors kiekviename epizode laidoje aptariama po vieną keistą temą, "Stuff to Blow Your Mind" skiria laiko aptarti anomalijoms, kurios mums buvo įdomios.  

Rekomenduojami epizodai: Kaip veikia saulė, Kaip bus vykdomas teraformavimas

3. 60 sekundžių mokslas

Jei neturite pakankamai laiko ar kantrybės, galite naudoti 60 sekundžių mokslą, kad greitai išspręstumėte mokslo problemas. Tai viena iš podkastų apie mokslą, kurioje galima susipažinti su naujausiais moksliniais atradimais iš vidaus.

Rekomenduojami epizodai: Naujausio mokslo atradimo epizodas

4. Pilvakojai

Jei jus žavi maistas arba jei domitės savo maistu, turėtumėte apsilankyti "Gastropod". Cynthia Graber ir Nicola Twilley yra dinamiškos vedėjos, kiekviename epizode aiškinančios įvairių maisto produktų mokslą ir istoriją.

Tyrinėkite, kaip maistas auginamas, auginamas ir perdirbamas, kad taptų tuo, ką valgome. Daugelyje epizodų rodomos ekskursijos, po kurių dažnai vyksta pokalbiai su ekspertais.

Rekomenduojami epizodai: Bulvytės, Apgaudinėti arba gydyti, Kepta

5. Mokslas prieš

Epizoduose, kuriuose dalyvauja mokslininkai ir ekspertai, įsitikinimai ir nuomonės pristatomi per mokslo prizmę. 

"Mokslas prieš mokslą" nagrinėja populiariausias šių dienų teorijas. Wendy Zuckerman, aistringos mokslo rašytojos, vedamas podkastus 2015 m. iš ABC įsigijo "Gimlet Media", todėl tai yra vienas iš geriausių prieinamų podkastų apie mokslą.

Kai kurie epizodai buvo skirti mitams ir klaidingai informacijai apie koronavirusą išsklaidyti.

Rekomenduojami epizodai: Omicronas: ar reikia išsigąsti?, Senovės ateiviai: kas iš tikrųjų pastatė piramides?

6. Invisibilia

Didžioji dauguma podkastų apie mokslą yra skirti konkrečioms temoms, pavyzdžiui, fiziniams ar biologiniams mokslams, tačiau NPR laidoje "Invisibilia" daugiausia dėmesio skiriama nelinijinėms temoms, pavyzdžiui, mintims, jausmams, suvokimui ir tikėjimui. 

Šias temas iš mokslinės perspektyvos tyrinėja vedėjos Alix Spiegel ir Hanna Rosin kartu su svečiais ekspertais. Keliuose epizoduose išsamiai apžvelgiami su tema susiję įvykiai ar istorijos.

Rekomenduojami epizodai: Terapija su draugais, Draugiško vaiduoklio istorija

7. Nuogi mokslininkai

Norite klausytis mokslinių mokslininkų interviu? Peržiūrėkite šį podkastą.

2003 m. BBC atgaivino "Nuogus mokslininkus" po to, kai Kembridžo universiteto dėstytojas ir konsultantas virusologas daktaras Chrisas Smithas, būdamas medicinos studentas, parengė radijo laidą. 

Dabar šią programą kas savaitę transliuoja "BBC 5 Live" (pavadinimas yra bendras su Australijos daktaru Karlu Kruszelnickiu) - tai verta pasiklausyti podkasto.

Kiekviename epizode kalbamasi su žymiausiu mokslininku ar tyrėju ir sužinoma daugiau apie mokslo pasiekimus. 

Rekomenduojami epizodai: Mokslas apie veido kaukių dėvėjimą, Mokslas apie teleskopus

8. Gamta

"Nature", kurio turinys yra sudarytas iš "International Journal of Science", yra privalomas rimtiems gamtos mokslų mėgėjams. 

Laidoje aptariamos įvairios temos, pradedant naujienomis, pavyzdžiui, pranešimais apie koronavirusą, baigiant išsamiais profiliais ir informacija, kuri paprastai nepateikiama. 

Laidoje dalyvauja daug įvairių žurnalistų ir vedėjų. Turinys visada šviežias ir įdomus. Kaip rašoma laidos aprašyme, laidoje pateikiamos "naujausios mokslo istorijos".

Rekomenduojami epizodai: Naujausi epizodai

9. Ologijos

Psichologija, geologija ir biologija yra -ologijos. Alie Ward kalbasi su daugelio "ologijų" ekspertais, aiškinasi, kaip jos veikia, taip pat sužino netikėtų smulkmenų ir intriguojančių atradimų net pačiose netikėčiausiose srityse. 

Pasiruoškite sužinoti apie temas, apie kurias galbūt anksčiau nebuvote girdėję. Tai tiesa! Iš keisčiausių mokslo sričių gimsta naudingiausias mokslas!

Rekomenduojami epizodai: Tiktokologija (TIKTOK programa) su Henku Greenu, Eudemonologija (Laimė) su Dr. Laurie Santos

9. Hiustonas Turime podcast'ą

Nėra kito būdo priartėti prie NASA Johnsono kosmoso centro kaip šis oficialus podkastas. Ar kada nors norėjote tapti astronautu?

Nesvarbu, ar esate vaikas, ar suaugęs. Jei jus domina tokios temos kaip kosminių kostiumų gamyba, mokymasis skrydžiams į kosmosą arba kaip jie gyvena nulinės gravitacijos sąlygomis, tuomet šio filmo negalite praleisti. 

Išsamus šių temų nagrinėjimas ir šmaikštus požiūris į jas paverčia laidą tikru malonumu. Be laidos vedėjo Gary Jordano, laidoje dažnai dalyvauja NASA mokslininkai, kurie suteikia jums vidinės informacijos.

Rekomenduojami epizodai: Kosminiai ryšiai, Akis į Žemę

Tikimės, kad jums patiko mūsų pasiūlymai ir kad jums bus taip pat smagu, kaip ir mums, klausytis visų šių neįtikėtinų podkastų apie mokslą. O jei norite būti informuoti apie mokslo tendencijas, siūlome papildomą skaitymo pasiūlymą: 16 infografikos ir vizualinio dizaino tendencijų.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai