Být vizionářem znamená mluvit vizuálně mnohem více, než si představujete. Zkoušeli jste někdy vysvětlit novou myšlenku, aniž byste jí dali příběh? Možná to zní vtipné, ale když se snažíme přinést něco nového nebo inovativního, vkládáme to do kontext; vysvětlujeme to tak, abychom ovlivnili lidi kolem sebe. Všimli jste si toho někdy?

Co je potřeba k tomu, abyste se stali vizionářem

Na adrese věda, všichni chceme být vizionáři. Pátráme po objevech a pronásledujeme nezodpovězené otázky. Obvykle však zapomínáme na jednu věc: abychom mohli být vizionáři, musíme myslet vizuálně.

Evan Sinar spolupracoval s několika společnostmi a tato záležitost se netýká pouze vědců. S vizuálním myšlením má zřejmě problém každý člověk. Ale proč tomu tak je?

"Schopnost vizuální vyprávění je syntetizovat a objasnit nejednoznačné a... komplexní obchodní koncepty srozumitelným způsobem, aby lidé pochopili, co je třeba od nynějška dělat." Evan Sinar

Co je potřeba k tomu, abyste se stali vizionářem

Jde o to, že pouhé mluvení nebo psaní informací nestačí. Podle Evana Sinara musíme informace také transformovat do ucelené a přesvědčivé podoby. To znamená prezentovat informace vizuálně - a být vizionářem.

Příklady vizuální prezentace informací:

Podnikatelé, obchodníci, učitelé, výzkumní pracovníci a vědci jsou neustále zahlceni množstvím nových informací, které každý den přicházejí. Abychom se mohli správně rozhodovat, musíme být všichni schopni interpretovat data. Vizuální informace mohou pomoci - a to velmi.

V budoucnu se budeme spoléhat na to, že těžkou práci za nás udělá umělá inteligence. Zatím si ale musíme na všechno přijít sami.

Pokud chcete udělat první krok, podívejte se na níže uvedený odkaz:

Zdroj: https://goo.gl/pvbC9Bvizionářské

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony