Co kdybyste měli k dispozici prohlížeč obrázků, který by vám umožnil vyhledávat vědecké ilustrace? Zní to skvěle, ale má to smysl? Zlepšuje přítomnost obrázku náš výzkum kromě toho, že je názornější?prohlížeč obrázkůVždy jsme měli pocit, že vědecké práce s dobrými čísly jsou lepší než ty bez nich. Je to velmi pravděpodobný předpoklad a může být potvrzen naší rutinou při čtení nového článku. Nejdříve zkontrolujeme název a abstrakt. Zadruhé si článek prohlédneme a hledáme samovysvětlující obrázky, které nám pomohou studii pochopit, aniž by nás to stálo mnoho času.
Některým lidem nestačil pocit dobrých čísel. Potřebovali jít trochu hlouběji.

To byl případ Billa Howea a některých jeho kolegů z Washingtonské univerzity v Seattlu. Rozhodli se shromáždit údaje a provést výzkum o významu čísel pro zviditelnění svého článku.

prohlížeč obrázků

Výsledek potvrdil pocit z vědeckých prací s dobrými čísly. Zjistili totiž významnou korelaci mezi vědeckým dopadem a použitím vizuálních informací - v článcích s vyšším dopadem bylo více grafů. Ano, je úžasné, že konečně máme k dispozici údaje o "populární fámě". Howe a tento tým však tento výzkum posunuli na novou úroveň.

Vzpomínáte si na myšlenku prohlížeče postav? Poté, co dospěli k závěru, že obrázky, diagramy, fotografie, grafy a tabulky hrají ve vědecké komunikaci významnou roli, vytvořili prohlížeč obrázků. Prohlížeč s názvem Viziometrie umožňuje každému vyhledávat dokumenty podle jejich číselných údajů. Jak úžasné to je??

prohlížeč obrázků

Většina vědců je vázána na svůj studijní obor nebo nemá příliš v oblibě dlouhé texty. Používání obrázkového prohlížeče nám pomáhá zlepšit rozsah naší práce. Co kdybyste mohli svůj výzkum vysvětlit pouze pomocí obrázků? Možná byste měli Stat to dělá teď!prohlížeč obrázků

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony