Bycie wizjonerem ma o wiele więcej wspólnego z mówieniem w sposób wizualny, niż sobie wyobrażasz. Czy kiedykolwiek próbowałeś wyjaśnić nową ideę bez opowiedzenia jej historii? Może zabrzmi to śmiesznie, ale kiedy próbujemy wprowadzić coś nowego lub innowacyjnego, umieszczamy to w kontekście; wyjaśniamy to w sposób, który ma wpływ na ludzi wokół nas. Czy kiedykolwiek to zauważyłeś?

Jak zostać wizjonerem

W nauce wszyscy chcemy być wizjonerami. Szukamy odkryć i zadajemy pytania, na które nie ma odpowiedzi. Zwykle zapominamy jednak, że aby być wizjonerami, musimy myśleć wizualnie.

Evan Sinar Współpracowałem z kilkoma firmami i ta kwestia nie dotyczy wyłącznie naukowców. Wydaje się, że każda osoba zmaga się z myśleniem wizualnym. Ale dlaczego tak jest?

"Zdolność narracji wizualnej polega na syntetyzowaniu i wyjaśnianiu niejednoznacznych i złożonych koncepcji biznesowych w jasny sposób, aby ludzie zrozumieli, co należy zrobić od teraz" Evan Sinar

Jak zostać wizjonerem

Chodzi o to, że samo mówienie lub pisanie informacji nie wystarczy. Według Evana Sinara, musimy również przekształcić informacje w kompleksowy i przekonujący sposób. Oznacza to prezentowanie informacji wizualnie - i bycie wizjonerem.

Oto kilka przykładów wizualnej prezentacji informacji:

Przedsiębiorcy, biznesmeni, nauczyciele, badacze i naukowcy są codziennie przytłoczeni ilością nowych informacji. Aby podejmować właściwe decyzje, wszyscy musimy być w stanie interpretować dane. Informacje wizualne mogą w tym bardzo pomóc.

W przyszłości będziemy liczyć na to, że sztuczna inteligencja wykona za nas ciężką pracę. Póki co, wciąż musimy radzić sobie sami.

Jeśli chcesz zrobić pierwszy krok, sprawdź poniższy link:

Źródło https://goo.gl/pvbC9Bwizjoner

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony