Vizyoner olmak, hayal ettiğinizden çok daha fazlasını görsel olarak anlatmakla ilgilidir. Hiç yeni bir Fikri, ona bir hikaye vermeden açıklamaya çalıştınız mı? Kulağa komikancak yeni veya yenilikçi bir şey getirmeye çalıştığımızda, bunu bağlamÇevremizdeki insanları etkileyecek şekilde açıklarız. Bunu hiç fark ettiniz mi?

Vizyoner olmak için ne gerekir?

İçinde BilimHepimiz bir vizyoner olmak isteriz. Keşifler peşinde koşar ve cevaplanmamış soruların peşinden gideriz. Ancak genellikle unuttuğumuz bir şey var ki o da vizyoner olmak için görsel düşünmemiz gerektiğidir.

Evan Sinar Birçok şirketle çalıştım ve bu konu sadece bilim insanlarına özgü değil. Her insan görsel düşünmekte zorlanıyor gibi görünüyor. Peki ama bunun nedeni nedir?

"Türkiye'nin görsel anlatı, muğlak ve belirsiz konuları sentezlemek ve açıklığa kavuşturmaktır. karmaşık İnsanların bundan sonra ne yapılması gerektiğini anlamaları için iş kavramlarını açık bir şekilde anlatmak" Evan Sinar

Vizyoner olmak için ne gerekir?

Mesele şu ki, bilgiyi sadece konuşmak ya da yazmak yeterli değil. Evan Sinar'a göre, bilgiyi kapsamlı ve ikna edici bir şekilde dönüştürmemiz de gerekiyor. Bu da bilgiyi görsel olarak sunmak ve vizyoner olmak anlamına geliyor.

Bilginin görsel olarak nasıl sunulacağına dair bazı örnekler:

Girişimciler, işadamları, öğretmenler, araştırmacılar ve bilim insanları her gün yeni bilgilerle dolup taşıyor. Doğru kararlar verebilmek için hepimizin verileri yorumlayabilmesi gerekir. Görsel bilgi çok yardımcı olabilir.

Gelecekte, zor işleri bizim yerimize yapması için yapay zekaya güveneceğiz. Şimdilik, bazı şeyleri kendi başımıza çözmemiz gerekiyor.

İlk adımı atmak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıya göz atın:

Kaynak https://goo.gl/pvbC9Bvizyoner

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar