Byť vizionárom je oveľa viac o vizuálnom rozprávaní, ako si predstavujete. Skúšali ste niekedy vysvetliť novú myšlienku bez toho, aby ste jej dali príbeh? Možno to bude znieť smiešne, ale keď sa snažíme priniesť niečo nové alebo inovatívne, dávame to do súvislostí; vysvetľujeme to tak, aby to malo vplyv na ľudí okolo nás. Všimli ste si to niekedy?

Čo je potrebné na to, aby ste boli vizionárom

Vo vede chceme byť všetci vizionári. Hľadáme objavy a pátrame po nezodpovedaných otázkach. Zvyčajne však zabúdame na to, že ak chceme byť vizionármi, musíme myslieť vizuálne.

Evan Sinar spolupracoval s viacerými spoločnosťami a táto záležitosť sa netýka výlučne vedcov. Zdá sa, že každý človek má problém s vizuálnym myslením. Ale prečo je to tak?

"Schopnosť vizuálneho rozprávania je syntetizovať a objasniť nejednoznačné a zložité obchodné koncepty jasným spôsobom, aby ľudia pochopili, čo treba odteraz urobiť." Evan Sinar

Čo je potrebné na to, aby ste boli vizionárom

Ide o to, že len hovoriť alebo písať informácie nestačí. Podľa Evana Sinara musíme informácie aj komplexne a presvedčivo transformovať. To znamená prezentovať informácie vizuálne - a byť vizionárom.

Niektoré príklady vizuálnej prezentácie informácií:

Podnikatelia, obchodníci, učitelia, výskumníci a vedci sú každý deň zahltení množstvom nových informácií. Aby sme mohli robiť správne rozhodnutia, všetci musíme byť schopní interpretovať údaje. Vizuálne informácie môžu pomôcť - veľmi.

V budúcnosti sa budeme spoliehať na to, že ťažkú prácu za nás urobí umelá inteligencia. Zatiaľ však musíme na všetko prísť sami.

Ak chcete urobiť prvý krok, pozrite si odkaz nižšie:

Zdroj https://goo.gl/pvbC9Bvizionár

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny