Tento příspěvek je součástí série vzdělávacích materiálů, jejichž cílem je poskytnout kvalifikované informace vědcům a zdravotníkům, kteří chtějí komunikovat pomocí infografiky. Znát proč jsou infografiky skvělým nástrojem pro vědeckou komunikaci.

Pokud chcete, stáhněte si kopie ve formátu pdf "The Konečný průvodce vědeckými infografikami" od Mind the Graph.

Jaký je rozdíl mezi jednoduchým grafem a infografikou?
Informační design je praxe reprezentace informací ve vizuální podobě. Vizuální reprezentace informací může zahrnovat vizualizaci dat, procesů, hierarchie, anatomie, chronologie a dalších skutečností. I když technicky vzato je informační grafikou i jednoduchý graf, většina informačních grafik je mnohostranná a kromě grafů obsahuje i vysvětlení nebo zasvěcené popisy.

"Infografika" je zkratka pro "informační grafiku" a využívá vizuální podněty a strukturovaná data k vyprávění příběhu. Nemusí obsahovat určité množství dat, mít určitou komplexnost nebo prezentovat určitou úroveň analýzy. Teoreticky může být tak jednoduchý jako dopravní značka, která vás informuje, že před vámi je staveniště, nebo tak komplexní jako vizuální analýza globální ekonomiky. Podstatné je, že infografika využívá data a vizuální prvky k vyprávění příběhu.

Tato série příspěvků vás provede mnoha aspekty procesu tvorby infografiky v kontextu vědecké komunikace. Tyto informace si můžete vyložit jako moderní způsob využití grafů nebo jako revoluční nástroj, díky němuž přeskočíte z omezené půdy vědeckého článku, který čte jen velmi málo lidí, do superatraktivní komunikace, díky níž vaše věda rozkvete.

01a

Koncepce | Organizace | Výtvarné dílo - věnujte pozornost těmto 3 krokům
 

Základy

Pokud přemýšlíte o vytvoření infografiky, předpokládám, že už máte nějaké informace. obsah komunikovat. Je to pravděpodobně výsledek vašeho výzkumu a má utility, což je ovlivnit publikum konferenční přednášky, posterové sekce nebo čtenáře vašeho příspěvku. Je to pravda?

Pěkné. Tak teď potřebujete infografiku. Začněte od základů. Dobrá infografika je založena na třech jednoduchých principech: koncepci, organizaci a výtvarném zpracování. Pokud je budete striktně dodržovat, je velmi pravděpodobné, že nakonec vznikne atraktivní informační design, který zapůsobí na vaše publikum.infografikaTyto tři zásady jsou základem toho, čemu byste měli věnovat pozornost při tvorbě infografiky. Doporučujeme brát každou z nich jako "krok" v procesu tvorby. Tzn:

  1. věnujte velkou pozornost "myšlence", předem si uvědomte, co chcete sdělit, jaké je poselství.
  2. Pak už jen věnujte nějaký čas vizuálnímu uspořádání.
  3. V neposlední řadě byste měli hledat čísla a zajímat se o styly uměleckých děl.

 

01b

Zajímavé a užitečné formy infografiky pro vědce jsou zobrazeny výše. Snadno si všimnete některých populárních organizací a pravděpodobně jste již použili alespoň "lokalizaci", "časovou osu" a "organogram". Nebo ne?

Jak je vyrobit, se dozvíte v dalších příspěvcích tohoto seriálu. Styl výtvarného zpracování je to, co obvykle zaujme diváky, jako v těchto případech. příklady oceněných tiskových infografik, ale věřte nám, že to je jen konec.

01c

Na adrese Mind the Graph, lze vyměnit z 5 různých stylů grafiky pouhým kliknutím myši. Součástí stylu jsou také typy písma a barvy, což je "jazyk" infografiky. Jednotlivé prvky se musí dobře kombinovat a tvořit harmonický výsledný obraz. Proto vaše Obrázky Google obvykle nefungují dobře... cappicci? Pokud jste připraveni, skočte do platformy a začněte vytvářet úžasné vědecké infografiky s harmonickými ilustracemi a infografickými prvky.

Procházejte průvodcem:

Kapitola 1 - Co dělá dobrou infografiku dobrou infografikou?

  1. Infografický koncept
  2. Organizace infografiky
  3. Styly uměleckých děl

 

Pokud chcete, stáhněte si kopie ve formátu pdf "The Konečný průvodce vědeckými infografikami" od Mind the Graph.

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony