Ten post jest częścią serii materiałów edukacyjnych mających na celu dostarczenie wykwalifikowanych informacji dla naukowców i pracowników służby zdrowia, którzy chcą komunikować się za pomocą infografik. Wiedzieć Dlaczego infografiki są świetnym narzędziem do komunikacji naukowej.

Jeśli wolisz, pobierz kopia pdf "The Kompletny przewodnik po infografikach naukowych" przez Mind the Graph.

Jaka jest różnica między prostym wykresem a infografiką?
Projektowanie informacji to praktyka reprezentowania informacji w formacie wizualnym. Wizualna reprezentacja informacji może obejmować wizualizację danych, procesów, hierarchii, anatomii, chronologii i innych faktów. Podczas gdy prosty wykres jest technicznie grafiką informacyjną, większość grafik informacyjnych jest wieloaspektowa i zawiera wyjaśnienia lub wnikliwe opisy oprócz wykresów.

"Infografika" jest skrótem od "grafiki informacyjnej" i wykorzystuje wizualne wskazówki i ustrukturyzowane dane do opowiedzenia historii. Nie muszą zawierać określonej ilości danych, posiadać określonej złożoności lub prezentować określonego poziomu analizy. Teoretycznie może to być tak proste, jak znak drogowy informujący, że przed nami znajduje się plac budowy, lub tak złożone, jak wizualna analiza globalnej gospodarki. Najważniejsze jest to, że infografika wykorzystuje dane i elementy wizualne do opowiedzenia historii.

Ta seria postów poprowadzi Cię przez wiele aspektów procesu tworzenia infografiki w kontekście komunikacji naukowej. Możesz zinterpretować te informacje jako nowoczesny sposób korzystania z wykresów lub jako rewolucyjne narzędzie, które sprawi, że przeskoczysz z ograniczonego gruntu artykułu naukowego, który niewiele osób czyta, do super atrakcyjnej komunikacji, która sprawi, że Twoja nauka rozkwitnie.

01a

Koncepcja | Organizacja | Grafika - Zwróć uwagę na te 3 kroki
 

Podstawy

Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem infografiki, przypuszczam, że masz już kilka pomysłów. zawartość komunikować się. Jest to prawdopodobnie wynik badań i ma użytecznośćczyli wpłynięcie na odbiorców wystąpienia konferencyjnego, sesji plakatowej lub czytelników artykułu. Prawda?

Nieźle. W takim razie teraz potrzebujesz infografiki. Zacznij od podstaw. Dobra infografika opiera się na 3 prostych zasadach: koncepcja, organizacja i grafika. Jeśli będziesz ich ściśle przestrzegać, jest bardzo prawdopodobne, że otrzymasz atrakcyjny projekt informacyjny, który wpłynie na odbiorców.infografikaTe 3 zasady są podstawą tego, na co należy zwrócić uwagę podczas tworzenia infografiki. Zalecamy traktowanie każdej z nich jak "kroku" w procesie tworzenia. To znaczy:

  1. zwracaj dużą uwagę na "pomysł", wiedz wcześniej, co chcesz powiedzieć, jakie jest przesłanie.
  2. Następnie poświęć trochę czasu na uporządkowanie go wizualnie.
  3. Wreszcie, powinieneś szukać postaci i dbać o style graficzne.

 

01b

Powyżej przedstawiono ciekawe i przydatne formy infografik dla naukowców. Możesz łatwo zauważyć kilka popularnych organizacji i prawdopodobnie korzystałeś już przynajmniej z "lokalizacji", "osi czasu" i "organogramu". Prawda?

Zobaczymy, jak je produkować w kolejnych postach z tej serii. Styl graficzny jest tym, co zwykle uderza publiczność, tak jak w tych przypadkach Przykłady nagrodzonych infografik prasowychale wierzcie nam, to dopiero koniec.

01c

W Mind the Graphmożna wymieniać z 5 różnych stylów grafiki jednym kliknięciem myszy. Typy czcionek i kolory są również częścią stylu, jest to "język" infografiki. Elementy muszą się dobrze łączyć i tworzyć harmonijny obraz końcowy. To dlatego Obrazy Google zwykle nie działają dobrze... cappicci? Jeśli jesteś gotowy, wskakuj do platformy i zacznij tworzyć niesamowite infografiki naukowe z harmonijnymi ilustracjami i elementami infograficznymi.

Poruszanie się po przewodniku:

Rozdział 1 - Co składa się na dobrą infografikę?

  1. Koncepcja infografiki
  2. Organizacja infografiki
  3. Style grafiki

 

Jeśli wolisz, pobierz kopia pdf "The Kompletny przewodnik po infografikach naukowych" przez Mind the Graph.

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony