Informacje, historia, są najważniejszą częścią infografiki. Jak już wyjaśniliśmy w sekcji post wprowadzającyJeśli nie masz jasnego celu, prawdopodobnie nie stworzysz przyzwoitej infografiki. Jednak organizacja i grafika są również ważne i powinny być traktowane poważnie.

Jeśli masz odwagę, jest to moment, w którym zaczynasz rysować ilustracje i definiować, w jaki sposób "upiększysz" infografikę. Wybrany styl artystyczny jest ostatecznym krokiem w prezentacji wizualnej i ma duży wpływ na postrzeganie Twojej pracy przez czytelnika. Powinieneś dążyć do piękna i prostoty jednocześnie. W zależności od stylu graficznego, można zdefiniować go jako bardziej "realistyczny" lub bardziej "ikonograficzny" (są to dwie skrajności, jeśli chodzi o szczegóły).
01c

Wiemy, że zwykli naukowcy nie mają umiejętności ilustratorskich i jest to główne ograniczenie w sposobie opowiadania historii. Powszechne podejście do projektowania ilustracji naukowych jest następujące: zeskanuj preferowaną książkę lub poszukaj ilustracji w Google Images, a następnie zacznij tworzyć na podstawie tego, co masz.

W zależności od względnej "ważności" każdego elementu, będziesz organizować je w różny sposób przy wyborze układu, jak już wiesz. To, co chcemy teraz przećwiczyć, to możliwość wykorzystania różnych dzieł sztuki do przedstawienia hierarchii w infografice. Spójrz na przykład:

3-19

Inny przykład. Widać, jak hierarchia między elementami ujawnia się po prostu poprzez zmianę stylu grafiki. Podsumowując: nie musisz zawsze używać najbardziej realistycznego stylu! Pamiętaj: ujednolicaj, upraszczaj, upiększaj. To nasze motto.

3-14

My jednak proponujemy coś zupełnie przeciwnego: dobrą historię i Mind the Graph pomaga znaleźć potrzebne ilustracje i wybrać odpowiedni styl grafiki. Dosłownie tysiące ilustracji można znaleźć w 5 różnych stylów grafiki. Najważniejszą rzeczą jest pamiętanie o tym, jakie obrazy lepiej reprezentują i wspierają historię, którą chcesz opowiedzieć.

3c-27

Czujesz się gotowy? Kliknij tutaj aby rozpocząć tworzenie oszałamiających infografik naukowych za pomocą Mind the Graph.infografika

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony