Bilgi, hikaye, infografiğinizin en önemli parçasıdır. daha önce açıkladığımız gibi tanıtım yazısıEğer net bir hedefiniz yoksa, muhtemelen iyi bir infografik elde edemezsiniz. Bununla birlikte, organizasyon ve sanat eserleri de önemlidir ve ciddiye alınmalıdır.

Eğer cesaretiniz varsa, bu aşamada illüstrasyonları çizmeye ve infografiği nasıl "güzelleştireceğinizi" tanımlamaya başlarsınız. Seçtiğiniz sanatsal stil, görsel sunumun nihai adımıdır ve okuyucunun çalışmanız hakkındaki algısını büyük ölçüde etkiler. Aynı anda hem güzelliği hem de sadeliği hedeflemelisiniz. Sanat eseri stiline bağlı olarak, onu daha "gerçekçi" veya daha "ikonografik" olarak tanımlarsınız (bunlar ayrıntılar açısından iki uç noktadır).
01c

Sıradan bilim insanlarının illüstrasyon becerileri olmadığını biliyoruz ve bu, hikayeyi nasıl anlatacağınız konusunda büyük bir sınırlama. Bilimsel figür tasarımına yaygın yaklaşım şudur: Tercih ettiğiniz kitabı tarayın veya Google Görseller'de figür arayın, ardından elinizdekilerden oluşturmaya başlayın.

Her bir unsurun göreceli "önemine" bağlı olarak, düzeni seçerken bunları farklı şekilde düzenleyeceksiniz, zaten bildiğiniz gibi. Şimdi uygulamak istediğimiz şey, infografiğinizde hiyerarşiyi temsil etmek için farklı sanat eserleri kullanma becerisidir. Örneğe bir göz atın:

3-19

Başka bir örnek. Sadece resim stilini değiştirerek öğeler arasındaki hiyerarşinin nasıl ortaya çıktığını görüyorsunuz. Sonuç olarak: her zaman en gerçekçi stili kullanmanıza gerek yok! Şunu unutmayın: birleştirin, basitleştirin, güzelleştirin. Bu bizim mottomuz.

3-14

Ancak bizim önerimiz bunun tam tersi: iyi bir hikaye hazırlayın ve Mind the Graph ihtiyacınız olan illüstrasyonları bulmanıza ve uygun sanat eseri stilini seçmenize yardımcı olur. Kelimenin tam anlamıyla binlerce illüstrasyon bulabilirsiniz 5 farklı sanat eseri stili. En önemli şey, hangi görüntülerin anlatmak istediğiniz hikayeyi daha iyi temsil ettiğini ve desteklediğini aklınızda bulundurmaktır.

3c-27

Hazır hissediyor musun? Buraya tıklayın Mind the Graph ile çarpıcı bilimsel infografikler oluşturmaya başlamak için.infografik

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar