Informácie, príbeh, sú najdôležitejšou súčasťou vašej infografiky. ako sme už vysvetlili v úvodný príspevok, ak nemáte jasný cieľ, pravdepodobne sa vám nepodarí vytvoriť slušnú infografiku. Dôležitá je však aj organizácia a výtvarné spracovanie, ktoré by ste mali brať vážne.

Ak máte odvahu, v tejto fáze začnete kresliť ilustrácie a definovať, ako infografiku "skrášlite". Výtvarný štýl, ktorý si vyberiete, je konečným krokom vo vizuálnej prezentácii a do veľkej miery ovplyvňuje vnímanie vašej práce čitateľom. Mali by ste sa snažiť o krásu a jednoduchosť zároveň. V závislosti od výtvarného štýlu ho definujete ako viac "realistický" alebo viac "ikonografický"(to sú dva extrémy, pokiaľ ide o detaily).
01c

Vieme, že bežný vedec nemá ilustrátorské schopnosti, a to je hlavné obmedzenie v tom, ako rozprávate príbeh. Bežný prístup k návrhu vedeckých obrázkov je nasledovný: naskenujte si obľúbenú knihu alebo vyhľadajte obrázky v Google Images a potom začnite tvoriť na základe toho, čo ste získali.

V závislosti od relatívnej "dôležitosti" jednotlivých prvkov ich pri výbere rozloženia usporiadate inak, ako už viete.. Teraz si chceme precvičiť schopnosť používať rôzne umelecké diela na znázornenie hierarchie v infografike. Pozrite sa na príklad:

3-19

Ďalší príklad. Vidíte, ako sa hierarchia medzi prvkami odhalí jednoduchou zmenou štýlu kresby. Záver: nemusíte vždy používať ten najrealistickejší štýl! Pamätajte si, že: zjednotiť, zjednodušiť, skrášliť. To je naše motto.

3-14

My však navrhujeme pravý opak: mať dobrý príbeh vytvorený a Mind the Graph vám pomôže nájsť potrebné ilustrácie a vybrať vhodný štýl kresby. Nájdete tu doslova tisíce ilustrácií 5 rôznych štýlov umeleckých diel. Najdôležitejšie je mať na pamäti, aké obrázky lepšie reprezentujú a podporujú príbeh, ktorý chcete vyrozprávať.

3c-27

Cítite sa pripravení? Kliknite sem a začnite vytvárať úžasné vedecké infografiky pomocou Mind the Graph.infografika

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny