Šis pranešimas yra mokomosios medžiagos, kuria siekiama suteikti kvalifikuotos informacijos mokslininkams ir sveikatos priežiūros specialistams, norintiems bendrauti naudojant infografiką, serijos dalis. Žinios kodėl infografikos yra puiki mokslinės komunikacijos priemonė.

Jei norite, atsisiųskite pdf kopija iš "The Galutinis mokslinių infografikų vadovas" pagal Mind the Graph.

Kuo skiriasi paprasta diagrama nuo infografikos?
Informacinis dizainas - tai informacijos vaizdavimo vizualiniu formatu praktika. Vizualus informacijos pateikimas gali apimti duomenų, procesų, hierarchijos, anatomijos, chronologijos ir kitų faktų vizualizavimą. Nors techniniu požiūriu paprasta diagrama yra informacinė grafika, dauguma informacinių grafikų yra daugialypiai ir juose, be diagramų, pateikiami paaiškinimai arba įžvalgūs aprašymai.

"Infografika" - tai "informacinės grafikos" santrumpa, o norint papasakoti istoriją, naudojami vaizdiniai ženklai ir struktūrizuoti duomenys. Juose neturi būti tam tikro kiekio duomenų, jie neturi būti tam tikro sudėtingumo ar pateikti tam tikro lygio analizės. Teoriškai tai gali būti toks pat paprastas kelio ženklas, informuojantis, kad priekyje yra statybų aikštelė, arba toks pat sudėtingas, kaip vizualinė pasaulio ekonomikos analizė. Esmė ta, kad infografikoje naudojami duomenys ir vaizdiniai elementai, kuriais pasakojama istorija.

Šiame straipsnių cikle apžvelgsime įvairius infografikų kūrimo proceso aspektus, susijusius su moksline komunikacija. Šią informaciją galite interpretuoti kaip modernų diagramų naudojimo būdą arba kaip revoliucinį įrankį, kuris padės jums peršokti iš ribotos mokslinio straipsnio, kurį skaito labai mažai žmonių, žemės į itin patrauklią komunikaciją, dėl kurios jūsų mokslas suklestės.

01a

Koncepcija | Organizavimas | Kūrinys - Atkreipkite dėmesį į šiuos 3 žingsnius
 

Pagrindai

Jei galvojate apie infografikos kūrimą, manau, kad jau turite keletą turinys bendrauti. Tai tikriausiai jūsų tyrimų rezultatai. ir turi komunalinės paslaugos, t. y. daryti poveikį konferencijos pranešimo, stendinio pranešimo sesijos auditorijai arba jūsų straipsnio skaitytojams. Ar tiesa?

Gražu. Tada dabar jums reikia infografikos. Pradėkite nuo pagrindinių dalykų. Geras infografikas grindžiamas trimis paprastais principais: koncepcija, organizavimu ir meniniu apipavidalinimu. Jei griežtai jų laikysitės, labai tikėtina, kad galiausiai gausite patrauklų informacinio dizaino kūrinį, kuris paveiks jūsų auditoriją.infografikaŠie trys principai yra esminiai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį kurdami infografiką. Rekomenduojame į kiekvieną iš jų žiūrėti kaip į "žingsnį" kūrimo procese. Turiu omenyje:

  1. daug dėmesio skirkite "idėjai", iš anksto žinokite, ką norite papasakoti, kokią žinutę norite perduoti.
  2. Tuomet skirkite šiek tiek laiko vizualiam jo sutvarkymui.
  3. Galiausiai turėtumėte ieškoti skaičių ir rūpintis meno kūrinių stiliais.

 

01b

Įdomios ir naudingos mokslininkams skirtos infografikos formos pavaizduotos pirmiau. Nesunkiai pastebėsite keletą populiarių organizacijų ir tikriausiai jau naudojote bent jau "lokalizaciją", "laiko juostą" ir "organogramą". Ar ne?

Kaip juos pagaminti, pamatysime kituose šios serijos pranešimuose. Kūrinio stilius yra tai, kas paprastai stebina auditoriją, pvz. apdovanotos spaudos infografikos pavyzdžiai, tačiau tikime, kad tai tik pabaiga.

01c

Svetainėje Mind the Graph, galima keistis iš 5 skirtingi meno kūrinių stiliai vienu pelės paspaudimu.Malonu. Šriftų tipai ir spalvos taip pat yra stiliaus dalis, tai yra infografikos "kalba". Elementai turi gerai derėti tarpusavyje ir sudaryti harmoningą galutinį vaizdą. Štai kodėl jūsų "Google" paveikslėliai paprastai gerai neveikia... kapeikos? Jei esate pasiruošę, peršokite į platformą ir pradėkite kurti nuostabias mokslines infografikas su harmoningomis iliustracijomis ir infografikos elementais.

Naršykite po vadovą:

1 skyrius - Kas sudaro gerą infografiką?

  1. Infografikos koncepcija
  2. Infografikos organizavimas
  3. Meno kūrinių stiliai

 

Jei norite, atsisiųskite pdf kopija iš "The Galutinis mokslinių infografikų vadovas" pagal Mind the Graph.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai