Тропічні ліси Амазонки - найбільш біологічно різноманітне місце на Землі. З усіх відомих у світі видів 10% мешкає в тропічних лісах Амазонки. Але більшість видів ще не описані. Отже, вирубка лісів та лісові пожежі становлять величезну загрозу для всього живого на Землі. Ми повинні зупинити або принаймні зменшити нинішні темпи вирубки лісів. Інакше, за оцінками WWF, до 2030 року 27% біома Амазонії залишиться без дерев.

Один з 10 відомих видів на Землі

З тих даних, які ми вже маємо, можна зрозуміти, наскільки тропічні ліси важливі для підтримання життя на Землі. Однак ми, ймовірно, знаємо лише невелику частину від усієї кількості видів. Більшість видів безхребетних, таких як членистоногі, нам досі невідомі. Адже хребетних тварин легше ідентифікувати та класифікувати. Але існують наукові дослідження Дослідження показують, що на кожен вид ссавців у тропічних лісах припадає три сотні видів членистоногих.

chart_amazon_rainforest

Птахи

За даними WWF, тропічні ліси Амазонії є домівкою для понад тисячі різних видів птахів, таких як колібрі, канальє, тукани, олуші та макаки, Амазонія - одна з найрізноманітніших територій для птахів у світі. ПапугиАмазонські олуші, які є символом Амазонії, дуже розумні та соціальні, живуть у зграях від 10 до 30 птахів. Вони спаровуються на все життя і можуть жити до 60 років. Деякі види можуть навіть імітувати людську мову.

Captura de Tela 2019-08-30 às 07.54.57

Ссавці

Амазонка - один з останніх на Землі притулків для ягуарів і рожевих річкових дельфінів, а також домівка лінивців, чорних павукоподібних мавп та інших сотень видів ссавців.

рожеві річкові дельфіни

Рослини

На сьогоднішній день відомо щонайменше 80 000 видів рослин, що ростуть у тропічних лісах Амазонки. За даними WWF, 40 000 видів цих рослин відіграють вирішальну роль у регулюванні глобального клімату та підтримці місцевого кругообігу води.

Ви можете зрозуміти величезне біорізноманіття, якщо спробуєте знайти два дерева одного виду, гуляючи кілька хвилин тропічними лісами Амазонки. Ви натрапите на дуже різні види. Лише західна частина Басейн річки Амазонки має найбільше різноманіття дерев у світі.

Квітка маракуї
Квітка маракуї

Люди

Понад 350 корінних народів та етнічних груп живуть в Амазонії і залежать від природи, щоб зберегти свою культуру.

Captura de Tela 2019-08-30 às 08.10.07

Говорити з іншими людьми про важливість тропічних лісів - це спосіб зберегти їхнє життя. Ми повинні нагадувати, що ця планета є домом для мільйонів живих істот. Крім того, наше власне життя залежить від навколишнього середовища.

Якщо ви біолог або еколог і хочете розповісти більше про біорізноманіття, ви можете спробувати створити графічні реферати на Mind the Graph. Крім того, якщо у вас є фотографії, зображення або діаграми, поділіться з нами! Я хотів би побачити більше про це.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони