Ви хочете йти в ногу з наукою, але читання статей вас не задовольняє? Вам набридли підручники з природничих дисциплін?

В останні кілька років подкасти стають дедалі популярнішими для передачі новин та інформації з усього світу.

Ви можете слухати подкасти про науку, які відповідають вашим інтересам, включаючи ті, що охоплюють всесвіт, природничі науки, медичні новини або навіть екологічні проблеми.

Різноманітність шоу простягається від тематичних програм до веселих і безтурботних наукових шоу.

Нижче представлені найкращі подкасти про науку, з яких ви можете почати. Якщо вас цікавить космос чи анатомія тіла, ви знайдете все це тут.

1. Радіолабораторія

У RadioLab Джад Абумрад і Роберт Крулвіч досліджують науку, що стоїть за найбільшими таємницями, запрошуючи слухачів у загадкову подорож крізь простір і час.

Цей подкаст був нагороджений премією Пібоді та премією Національної академії комунікацій. Джад отримав грант генія Макартура за його постійні зусилля, спрямовані на створення інтригуючого контенту для аудиторії.

Рекомендовані епізоди: Мрії, Flop Off, Найгірший. Рік. За всю історію.

2. Речі, що вражають уяву

Дослідження невідомого та чудеса науки - ось теми цього шоу з Робертом Ламбом та Джо МакКорміком у ролі ведучих.

У той час як шоу обговорює одну дивну тему за епізод у всій її дивовижності, Stuff to Blow Your Mind знаходить час, щоб обговорити аномалії, які нас цікавлять.  

Рекомендовані епізоди: Як працює сонце, Як працюватиме тераформування

3. 60-секундна наука

Якщо вам бракує часу або терпіння, ви можете використовувати 60-Second Science для швидкого вирішення наукових проблем. Це один із подкастів про науку, що містить "уривки" з науково-популярного журналу "Scientific American" і пропонує інсайдерський погляд на найновіші наукові відкриття.

Рекомендовані епізоди: Останній епізод наукового відкриття

4. Черевоногий молюск

Вам варто подивитися "Черевоногих молюсків", якщо ви захоплюєтеся їжею або цікавитеся своєю їжею. Синтія Грабер і Нікола Твіллі - динамічні ведучі, які в кожному епізоді пояснюють науку та історію різних продуктів харчування.

Дослідження того, як їжа вирощується, розводиться та переробляється, щоб стати тим, що ми їмо. Багато епізодів включають поїздки на поля, які часто супроводжуються інтерв'ю з експертами.

Рекомендовані епізоди: Картопля фрі., Солодощі або життя, Запечений

5. Наука проти

Об'єднуючи науковців та експертів, епізоди представляють вірування та думки крізь призму науки. 

"Наука проти" розглядає найпопулярніші теорії сучасності. Подкасти, які веде Венді Цукерман, завзята письменниця, що пише про науку, були придбані у ABC компанією Gimlet Media у 2015 році, що зробило їх одним з найкращих подкастів про науку.

Деякі епізоди були присвячені розвінчанню міфів та неправдивої інформації, наприклад, про коронавірус.

Рекомендовані епізоди: Омікрон: чи варто хвилюватися?, Стародавні прибульці: хто насправді побудував піраміди?

6. Invisibilia

Переважна більшість подкастів про науку зосереджені на конкретних темах, таких як фізична чи біологічна наука, але "Invisibilia" від NPR фокусується на нелінійних темах, таких як думки, почуття, сприйняття та віра. 

Досліджуючи ці теми з наукової точки зору, співведучі Алікс Шпігель та Ганна Росін разом із гостями-експертами заглиблюються в такі невловимі теми. Деякі епізоди дають глибокий погляд на інциденти або історії, пов'язані з цією темою.

Рекомендовані епізоди: Терапія з друзями, Історія про доброзичливого привида

7. Голі вчені

Хочете послухати наукові інтерв'ю між вченими? Послухайте цей подкаст.

Програма "Голі вчені" була відроджена BBC у 2003 році після того, як доктор Кріс Сміт, викладач Кембриджського університету та вірусолог-консультант, будучи студентом-медиком, створив радіопрограму. 

Зараз програма виходить щотижня на BBC 5 Live (назва є спільним проектом з австралійським доктором Карлом Крушельницьким) - це подкаст, який варто слухати.

У кожному епізоді з провідним вченим або дослідником беруть інтерв'ю, і ми дізнаємося більше про наукові прориви. 

Рекомендовані епізоди: Наука, що стоїть за носінням масок для обличчя, Наука про телескопи

8. Природа

Програма "Природа", зміст якої взятий з Міжнародного наукового журналу, є обов'язковою до прослуховування для серйозних шанувальників природознавства. 

Програма охоплює широкий спектр тем - від новин, як, наприклад, повідомлення про коронавірус, до детальних профілів та інформації, яка зазвичай не висвітлюється. 

У програмі беруть участь багато різних журналістів та ведучих. Зміст завжди свіжий і захоплюючий. Згідно з описом шоу, воно пропонує "найновіші наукові історії".

Рекомендовані епізоди: Останні епізоди

9. Ологізми

Психологія, геологія та біологія - це все "ології". Елі Ворд спілкується з експертами з багатьох "ологій", дізнаючись, як вони працюють, а також про дивовижні ласі шматочки та інтригуючі відкриття навіть у найнеймовірніших галузях. 

Приготуйтеся дізнатися про теми, про які ви, можливо, не чули раніше. І це правда! З найхимернішої науки виходить найкорисніша наука!

Рекомендовані епізоди: Тіктокологія (додаток TIKTOK) з Хенком Гріном, Евдемонологія (ЩАСТЯ) з доктором Лорі Сантос

9. Х'юстон У нас є подкаст

Немає іншого способу наблизитися до Космічного центру NASA імені Джонсона, ніж цей офіційний подкаст. Ви коли-небудь хотіли стати астронавтом?

Незалежно від того, чи були ви дитиною, чи дорослим. Якщо вас цікавлять такі теми, як створення космічних скафандрів, підготовка до космічних польотів або життя в невагомості, то це те, що ви не можете пропустити. 

Детальне висвітлення цих тем у поєднанні з дотепними підходами роблять шоу справжнім задоволенням. Окрім Гері Джордана в якості ведучого, в шоу часто беруть участь науковці NASA, які діляться інсайдерською інформацією.

Рекомендовані епізоди: Космічний зв'язок, Око на Землю

Сподіваємося, вам сподобалися наші поради, і ви отримаєте стільки ж задоволення, скільки й ми, слухаючи всі ці неймовірні подкасти про науку. А якщо ви хочете бути в курсі останніх наукових тенденцій, пропонуємо вам додаткову літературу: 16 трендів інфографіки та візуального дизайну.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони