Ви пили каву зранку? Це частина вчений соціальне життя - під час кава-брейку науковий на конференціях, лабораторних семінарах і день за днем у лабораторії. Але кава - це ще й науковий об'єкт. Головним чином завдяки кофеїну, стимулятору центральної нервової системи (ЦНС) і найпоширенішому у світі психоактивному засобу.

Тож, щоб відсвяткувати каву - або порадити вам заспокоїтися, давайте подивимося, як працює кофеїн.

preview_99571 (2)

Найвідомішим джерелом кофеїну є кавове зерно, яке неправильно називають насінням рослини Coffea. Напої, що містять кофеїн, вживають для полегшення або запобігання сонливості та підвищення працездатності. Для виготовлення цих напоїв кофеїн екстрагується шляхом занурення рослинного продукту у воду, що називається процесом інфузії. Такі напої, як кава, чай і кола, дуже популярні; станом на 2014 рік 85% дорослих американців вживали кофеїн у тій чи іншій формі щодня, споживаючи в середньому 164 мг.

preview_99586

Фармакологія

Існує кілька відомих механізмів дії, які пояснюють ефекти стимуляції. Найвідоміший з них полягає в тому, що він оборотно блокує дію аденозину на його рецептор і, отже, запобігає виникненню сонливості, викликаної аденозином. Він також стимулює певні ділянки вегетативної нервової системи.

preview_99590 (1)

Ця інфографіка була створена на Mind the Graphонлайн-платформа для науковців. Якщо ви хочете створити власну інфографіку, протоколи, плакати або презентації, ви можете почати користуватися Mind the Graph безкоштовно. Також ви можете поділитися з нами своїми творіннями та відгуками: contact@mindthegraph.com

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони