Короткі перерви можуть підвищити вашу мозкову активність.

Будь ласка, зробіть невелику перерву прямо зараз і дайте своєму розуму трохи часу, щоб зосередитися і вивчити нову навичку. 

Поглянь. Mind the Graph Галерея ілюстрації, пов'язані з темою цього блогу. Натисніть на зображення нижче!

Ілюстрації мозку з галереї Mind the Graph

Дослідження, що фінансується NIH, вивчало мозкову активність, пов'язану з вивченням нових навичок, і продемонструвало, чому короткі перерви стали вирішальним елементом процесу навчання. 

Перерви на відпочинок під час тренування пов'язані з сильнішим закріпленням навичок. Не існує розуміння того, як мозок поєднує різні дії в просторово визначені послідовності навичок під час перерв. 

Щоб отримати уявлення про цей невідомий процес, дослідники оцінили магнітоенцефалографію в контексті розвитку та швидкого закріплення рухової навички. 

Результати дослідження свідчать, що практика, а також відпочинок у стані неспання відіграють важливу роль у набутті нових навичок. Наш мозок ніби стискає та консолідує спогади під час цих перерв. 

Старший автор дослідження, старший науковий співробітник Національного інституту неврологічних розладів та інсульту (NIH) Леонардо Г. Коен (Leonardo G. Cohen) та його команда відкрили щось нове, що, безумовно, сприятиме нашому розумінню неврологічних розладів і того, як їх можна покращити.

Дослідження: Як мозок відтворює спогади, стиснуті під час тренувань

жінка в рожево-білій смугастій кофті з довгим рукавом відпочиває на дивані з комп'ютером на колінах
Джерело зображення: Вимкнути сплеск до Брюс Марс

Їхньою метою було виявити механізми, які лежать в основі покращення пам'яті під час неспання. Відтворення нейронної активності є основою для декількох форм пам'яті. 

Команда доктора Коена записала мозкові хвилі 33 здорових праворуких учасників, коли вони тестували код лівою рукою за допомогою високочутливого сканування, яке називається магнітоенцефалографія.

Піддослідним показували цифри 41234 на екрані протягом 10 секунд і просили записати код якомога більше разів протягом 10 секунд, після чого робили перерву на 10 секунд. Вони повторили процес 35 разів, по черзі тренуючись і відпочиваючи. 

Після цього експерименту вони виявили, що здатність суб'єкта правильно набирати код значно покращилася, а потім зупинилася після 11-ї спроби. 

За допомогою спеціальної комп'ютерної програми, розробленої командою, вони змогли визначити, як мозок обробляє кожне з тестових чисел. 

Набагато швидша версія мозкової активності під час набору тексту відображалася під час перерв, як показала програма; вона була приблизно в 20 разів швидшою, ніж під час набору тексту. 

Після завершення експерименту активність зростала вдвічі-втричі. Частіші повтори призводили до швидших стрибків продуктивності, ніж рідші повтори в мозку піддослідних.

У всіх досліджуваних періодах неспання спостерігалося нейронне відтворення всієї навчальної послідовності. На противагу цьому, спостерігалася різниця в швидкості розпізнавання залежно від тривалості відтворення. 

Результати дослідження показали, що активність відтворення найчастіше локалізована в сенсомоторних ділянках мозку, тобто в тій частині мозку, яка регулює рух. Крім того, гіпокамп та енторінальна кора також відіграють певну роль у відтворенні спогадів. 

Результати демонструють наявність гіпокампально-неокортикальних повторів, які сприяють швидкому закріпленню навичок неспання. Це був найдивовижніший елемент дослідження. Дослідники виявили, що маніпулювання активністю відтворення під час неспання може бути чудовою стратегією в реабілітації після інсульту, дозволяючи людям швидше засвоювати нові навички. 

За посиланням, наведеним нижче, ви можете дізнатися більше про їхні дослідження та висновки.

Бух, Е. Р., Клаудіно, Л., Квентін, Р., Бьонструп, М. и Коен, Л. Г. (2021). Консолідація людських навичок, пов'язаних із відтворенням гіпокампо-неокортикального відтворення неспання. Клітинні звіти, 35 (10), 109193.

DOI: https://doi.org/10.1016/j.celrep.2021.109193

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони