Studenci poszukujący instytucji szkolnictwa wyższego prawdopodobnie użyliby tego samego słowa, aby opisać swoje doświadczenie: przytłaczający. Istnieją niezliczone czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły: rankingi, wyniki absolwentów, dane demograficzne studentów, członkowie wydziału, dostępne programy i kursy, zatrudnienie absolwentów, życie studenckie i wiele innych. Taka ilość danych statystycznych przyprawiłaby o zawrót głowy każdego, nie mówiąc już o przyszłych studentach, którzy są już zestresowani zdawaniem egzaminów wstępnych lub przyjęciem na wymarzoną uczelnię. Proces porównywania szkół i wyboru tej właściwej powinien być łatwą częścią!

Właśnie dlatego używamy infografik.

Raport branżowy z 2019 r. opublikowany przez międzynarodową wyszukiwarkę szkół wyższych educations.com wynika, że infografiki odgrywają ogromną rolę w podejmowaniu przez studentów decyzji o wyborze uczelni. Według raportu, studenci są o 105% bardziej skłonni do cytowania infografik jako czynnik wpływający na wybór uczelni. Przy podejmowaniu decyzji między dwoma lub więcej programami, studenci 75% częściej oceniają infografiki jako bardzo ważne. Dowodzi to, że informacje wizualne, takie jak infografiki, zyskują na znaczeniu.Prezentowanie informacji za pomocą obrazów i interesujących grafik skuteczniej przyciąga uwagę czytelników niż sam tekst. Studenci szybko przeglądający stronę internetową uczelni w poszukiwaniu szybkich statystyk i faktów na temat szkoły lub programu są bardziej skłonni poświęcić czas na czytanie infografiki niż samodzielnego tekstu lub statystyk. Poza dowodami naukowymi stojącymi za konsumpcją informacji, dlaczego studenci coraz częściej sięgają po infografiki przy podejmowaniu ważnych decyzji w swojej karierze akademickiej?

  • Łatwe porównywanie statystyk

Wybór college'u lub uniwersytetu to coś więcej niż tylko uczucie, jakie towarzyszy studentowi podczas spaceru po kampusie. Istnieje wiele zmiennych statystycznych, które można porównywać między szkołami, a nawet między programami. Na przykład: 

  • Gdzie znajdują się najlepsze programy w danej dziedzinie? 
  • Jeśli szukają małej szkoły sztuk wyzwolonych, ilu studentów uczęszcza na uniwersytet? 
  • Jaki procent studentów stanowią studenci zagraniczni? 
  • Jaki jest stosunek liczby mężczyzn do liczby kobiet wśród studentów? 
  • Jaki procent osób studiujących program otrzymał pracę w odpowiedniej dziedzinie?

Infografika może pokazać wszystkie te statystyki! Możesz użyć mapy świata, aby zilustrować, gdzie znaleźć najlepsze szkoły medyczne. Ponadto, wykresy takie jak wykresy kołowe mogą zilustrować demografię studentów, podczas gdy wykresy słupkowe mogą zilustrować większe szanse na zdobycie wymarzonej pracy z dyplomem uniwersyteckim. Wszystkie te fakty i statystyki mogą wyglądać dość nijako, gdy są wymienione liczbowo, ale mogą ożywają dzięki kilku grafikom! Możliwość wizualizacji różnic między szkołami może pomóc uczniom dostrzec wyraźnego zwycięzcę.

Przykład infografiki z wykorzystaniem wykresów
Przykład infografiki z wykorzystaniem wykresów
  • Oszczędność cennego czasu

Ze względu na ogromną liczbę statystyk do porównania, a może dlatego, że student porównuje różne szkoły lub programy, decyzja o studiach wyższych może zająć dużo czasu. Dlatego każde narzędzie, które oszczędza studentom czas, jest cenne. Gdy wyświetlasz dane za pomocą infografiki, pobieżne spojrzenie często wystarcza, aby zapewnić studentowi dobry przegląd szkoły lub programu. W przeszłości potencjalni studenci przedzierali się przez strony tekstu, aby zebrać najważniejsze informacje o szkole. Aby zaoszczędzić studentom czasu i wysiłku, można przedstawić informacje w przejrzysty sposób za pomocą infografiki.

  • Zaangażowanie w treść

W przeciwieństwie do tradycyjnych treści pisanych, reprezentacje graficzne zachęcają czytelników do interakcja i zaangażowanie w prezentowane informacje. Przekształca konsumenta z biernego czytelnika w aktywnego uczestnika, dzięki czemu informacje są bardziej zapadające w pamięć. Przekazywanie statystyk uniwersyteckich w formie infografiki ma dodatkową zaletę w postaci rozpoznawalności marki. Informacje muszą pozostać w pamięci studenta. Infografika, która wykorzystuje kolory szkoły i bawi się motywami, takimi jak jej maskotka lub punkt orientacyjny, może to zrobić. Angażujące wizualnie informacje robią wrażenie.

Przykład infografiki wykorzystującej niebieski jako główny kolor
Przykład infografiki z niebieskim kolorem głównym

To jasne, dlaczego tak wielu studentów polega na infografikach przy podejmowaniu ważnych decyzji w swojej karierze akademickiej. Infografiki pomagają uczniom porównywać statystyki szkół i programów, łatwo przeglądać i przyswajać informacje oraz w pełni angażować się w fakty. Podsumowując, przyszłość infografik w środowisku akademickim rysuje się w jasnych barwach.

Obrazy i szablony użyte w tym poście pochodzą od Mind the Graph. Spróbuj!

Bio autora

Keely Witherow jest autorką tekstów dla findcourses.com oraz educations.com, strony poświęcone pomaganiu ludziom w znalezieniu najlepszej dla nich edukacji. Absolwentka szkół w Stanach Zjednoczonych, Francji i Szwecji, wie, jak ważny wpływ na życie ma wykształcenie. Śledź ją na LinkedIn jeśli podzielasz jej pasję do edukacji korporacyjnej i studenckiej!

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony