Študenti, ktorí hľadajú vysokoškolskú inštitúciu, by pravdepodobne všetci použili rovnaké slovo na opísanie tejto skúsenosti: ohromujúci. Pri výbere školy je potrebné zvážiť nekonečné množstvo faktorov: rebríčky, výsledky absolventov, demografické údaje študentov, členovia fakulty, dostupné programy a kurzy, zamestnanosť absolventov, študentský život a mnoho ďalšieho. Z takéhoto množstva štatistických údajov by sa zatočila hlava každému, nehovoriac o budúcich študentoch, ktorí sú už teraz vystresovaní z toho, či zložia prijímacie skúšky alebo budú prijatí na svoju vysnívanú školu. Proces porovnávania škôl a výberu tej správnej by mal byť jednoduchou časťou!

Preto používame infografiky.

Správa o odvetví za rok 2019, ktorú zverejnil medzinárodný vyhľadávač vysokoškolského vzdelávania educations.com zistili, že infografiky zohrávajú veľkú úlohu pri rozhodovaní študentov o výbere vysokej školy alebo univerzity. Podľa správy, študenti 105% častejšie citujú infografiky ako vplyv pri výbere jednej univerzity na druhú. Pri rozhodovaní medzi dvoma alebo viacerými programami študenti 75% častejšie hodnotia infografiky ako veľmi dôležité. To dokazuje, že vizuálne informácie, ako sú infografiky, získavajú na vplyve.Prezentácia informácií pomocou obrázkov a zaujímavej grafiky účinnejšie upúta pozornosť čitateľov. ako samotný text. Študenti, ktorí rýchlo prechádzajú webové stránky univerzity a hľadajú rýchle štatistiky a fakty o škole alebo programe, strávia viac času čítaním infografiky ako samostatného textu alebo štatistík. Okrem vedeckých dôkazov o spotrebe informácií, prečo sú študenti čoraz viac priťahovaní k infografikám, keď robia dôležité rozhodnutia vo svojej akademickej kariére?

  • Jednoduché porovnanie štatistík

Pri výbere vysokej školy alebo univerzity ide o viac než len o pocit, ktorý študent získa pri prechádzke jej areálom. Existuje mnoho štatistických premenných, ktoré sa dajú porovnať medzi jednotlivými školami alebo dokonca medzi jednotlivými programami. Napríklad: 

  • Kde sa nachádzajú najlepšie programy v oblasti ich záujmu? 
  • Ak hľadajú malú humanitnú školu, koľko študentov ju navštevuje? 
  • Aké percento študentov je zahraničných? 
  • Aký je pomer mužov a žien medzi študentmi? 
  • Aké percento ľudí študujúcich program získalo prácu v príslušnom odbore?

Všetky tieto štatistiky môže zobraziť infografika! Môžete použiť mapu sveta na znázornenie, kde nájdete najlepšie školy pre medicínu. Aj grafy, ako napríklad koláčové grafy, môžu znázorniť demografické údaje študentov, zatiaľ čo stĺpcové grafy môžu ilustrovať vašu vyššiu šancu na dosiahnutie vysnívaného zamestnania s vysokoškolským titulom. Všetky tieto fakty a štatistiky môžu vyzerať pomerne nevýrazne, keď sú uvedené číselne, ale môžu ožijú vďaka niekoľkým grafickým prvkom! Schopnosť predstaviť si rozdiely medzi školami môže študentom pomôcť vidieť jasného víťaza.

Príklad infografiky s použitím grafov
Príklad infografiky s použitím grafov
  • Ušetrite drahocenný čas

Kvôli veľkému počtu štatistík, ktoré treba porovnať, alebo možno preto, že študent porovnáva rôzne školy alebo programy, môže rozhodovanie o vysokoškolskom štúdiu trvať dlho. Preto je cenný každý nástroj, ktorý študentom ušetrí čas. Keď údaje zobrazíte pomocou infografiky, často stačí letmý pohľad, aby študent získal dobrý prehľad o škole alebo programe. V minulosti sa budúci študenti predierali stránkami textu, aby získali najdôležitejšie informácie o škole. Aby ste študentom ušetrili čas a námahu, môžete informácie prehľadne prezentovať pomocou infografiky.

  • Zapojte sa do obsahu

Na rozdiel od tradičného písaného obsahu grafické znázornenia podnecujú čitateľov k tomu, aby komunikovať s prezentovanými informáciami a zapojiť sa do nich.. Spotrebiteľa mení z pasívneho čitateľa na aktívneho účastníka, čím sa informácie stávajú zapamätateľnejšími. Komunikovanie univerzitných štatistík v infografike má dodatočnú výhodu v podobe rozpoznateľnosti značky. Informácie sa musia študentom vryť do pamäti. Infografika, ktorá používa farby školy a hrá sa s témami, ako je jej maskot alebo pamätihodnosť, to dokáže. Vizuálne pútavé informácie pôsobia efektne.

príklad infografiky s použitím modrej farby ako hlavnej farby
Príklad infografiky s použitím modrej farby ako hlavnej farby

Je jasné, prečo sa toľko študentov spolieha na infografiky pri prijímaní dôležitých rozhodnutí v rámci svojej akademickej kariéry. Infografiky pomáhajú študentom porovnávať štatistické údaje o školách a programoch, ľahko si prezerať a spracúvať informácie a plne sa zapájať do faktov. Na záver možno konštatovať, že budúcnosť infografiky v akademickej oblasti vyzerá jasne.

Obrázky a šablóny použité v tomto príspevku pochádzajú z Mind the Graph. Vyskúšajte to!

Životopis autora

Keely Witherow je autorkou pre findcourses.com a educations.com, stránky zamerané na pomoc ľuďom pri hľadaní najlepšieho vzdelania pre nich. Ako absolventka škôl v Spojených štátoch, Francúzsku a Švédsku vie, aký dôležitý vplyv má vzdelanie na váš život. Sledujte ju na LinkedIn ak zdieľate jej vášeň pre firemné a študentské vzdelávanie!

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny