Studenti, kteří hledají vysokou školu, by pravděpodobně všichni použili stejné slovo, aby popsali tuto zkušenost: ohromující. Při výběru školy je třeba vzít v úvahu nekonečné množství faktorů: žebříčky, výsledky absolventů, demografické údaje studentů, členy fakulty, dostupné programy a kurzy, zaměstnanost absolventů, studentský život a mnoho dalšího. Z takového množství statistických údajů by se zamotala hlava každému, natož budoucím studentům, kteří jsou již nyní ve stresu, zda složí přijímací zkoušky nebo budou přijati na svou vysněnou školu. Proces porovnávání škol a výběr té správné by měl být tou nejjednodušší částí!

Proto používáme infografiky.

Zpráva o odvětví za rok 2019, kterou zveřejnil mezinárodní vyhledávač vysokoškolského vzdělávání educations.com zjistil, že infografika hraje velkou roli při rozhodování studentů o výběru vysoké školy. Podle zprávy, studenti častěji citují infografiky 105% jako vliv při výběru jedné univerzity na druhou. Při rozhodování mezi dvěma nebo více programy studenti 75% častěji hodnotí infografiky jako velmi důležité. To dokazuje, že vizuální informace, jako jsou infografiky, získávají stále větší vliv.Prezentace informací pomocí obrázků a zajímavé grafiky účinněji upoutá pozornost čtenářů než samotný text. Studenti, kteří rychle procházejí webové stránky univerzity a hledají rychlé statistiky a fakta o škole nebo programu, stráví více času čtením infografiky než samostatného textu nebo statistiky. Kromě vědeckých důkazů o spotřebě informací, proč studenty stále více přitahují infografiky při důležitých rozhodnutích v jejich akademické kariéře?

  • Snadné porovnání statistik

Při výběru vysoké školy nebo univerzity jde o víc než jen o pocit, který student získá při procházce jejím areálem. Existuje mnoho statistických proměnných, které lze porovnávat mezi školami nebo dokonce mezi jednotlivými programy. Například: 

  • Kde se nacházejí nejlepší programy v oboru jejich zájmu? 
  • Pokud hledají malou humanitní školu, kolik studentů ji navštěvuje? 
  • Jaké procento studentů je zahraničních? 
  • Jaký je poměr mužů a žen mezi studenty? 
  • Kolik procent lidí studujících tento program získalo práci v příslušném oboru?

Všechny tyto statistiky může ukázat infografika! Můžete použít mapu světa, která znázorní, kde najdete nejlepší školy pro medicínu. Také grafy, jako jsou koláčové diagramy, mohou znázornit demografické údaje o studentech, zatímco sloupcové grafy mohou ilustrovat vyšší šanci na získání vysněného zaměstnání s vysokoškolským titulem. Všechna tato fakta a statistiky mohou vypadat poměrně nevýrazně, pokud jsou uvedena číselně, ale mohou ožít pomocí několika grafických prvků! Schopnost představit si rozdíly mezi školami může studentům pomoci vidět jasného vítěze.

Příklad infografiky s použitím grafů
Příklad infografiky s použitím grafů
  • Ušetřete drahocenný čas

Vzhledem k velkému množství statistických údajů, které je třeba porovnat, nebo třeba proto, že student porovnává různé školy nebo programy, může rozhodování o vysokoškolském vzdělání trvat dlouho. Proto je cenný každý nástroj, který studentům ušetří čas. Při zobrazení údajů pomocí infografiky často stačí zběžný pohled, aby si student udělal dobrý přehled o škole nebo programu. V minulosti se budoucí studenti prodírali stránkami textu, aby získali nejdůležitější informace o škole. Abyste studentům ušetřili čas a námahu, můžete informace přehledně prezentovat pomocí infografiky.

  • Zapojte se do obsahu

Na rozdíl od tradičního psaného obsahu grafické znázornění podněcuje čtenáře k tomu, aby komunikovat s prezentovanými informacemi a zapojit se do nich.. Spotřebitele mění z pasivního čtenáře na aktivního účastníka, čímž se informace stávají zapamatovatelnějšími. Sdělování univerzitních statistik v infografice má navíc výhodu rozpoznatelnosti značky. Informace musí studentům utkvět v paměti. Toho může dosáhnout infografika, která používá barvy školy a hraje si s tématy, jako je její maskot nebo pamětihodnost. Vizuálně poutavé informace působí efektně.

příklad infografiky s použitím modré jako hlavní barvy
Příklad infografiky s použitím modré barvy jako hlavní barvy

Je jasné, proč se tolik studentů spoléhá na infografiky při důležitých rozhodnutích ve své akademické kariéře. Infografiky pomáhají studentům porovnávat statistiky škol a programů, snadno si prohlížet a zpracovávat informace a plně se zabývat fakty. Závěrem lze říci, že budoucnost infografiky v akademické oblasti vypadá jasně.

Obrázky a šablony použité v tomto příspěvku pocházejí z Mind the Graph. Zkuste to!

Životopis autora

Keely Witherow je autorkou pro findcourses.com a educations.com, stránky věnované pomoci lidem najít pro ně to nejlepší vzdělání. Jako absolventka škol ve Spojených státech, Francii a Švédsku ví, jak důležitý vliv má vzdělání na váš život. Sledujte ji na LinkedIn pokud sdílíte její nadšení pro firemní a studentské vzdělávání!

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony