Akademinė ir mokslinė publikacija yra svarbi akademinio diskurso dalis, o straipsnio pateikimas žurnalui yra svarbus šio proceso etapas.

Tačiau rankraščio pateikimas žurnalui gali būti sudėtinga ir sunki procedūra, ypač tiems, kurie dar tik pradeda publikuoti akademines publikacijas. Reikalavimai, keliami rankraščio pateikimui žurnalui, gali labai skirtis priklausomai nuo leidėjo, žurnalo ir tyrimo temos. 

Be to, recenzavimo procesas gali būti griežtas ir gali prireikti kelių pakeitimų etapų, kol straipsnis bus priimtas publikuoti.

Šiame straipsnyje "Mind The Graph" pateikiamas žingsnis po žingsnio vadovas, padedantis tyrėjams įveikti paraiškų teikimo žurnalui procesą, apimantis viską nuo tinkamo žurnalo pasirinkimo iki patrauklaus motyvacinio laiško parengimo, taip pat strategijos, kaip pagerinti sėkmę.

Kas yra žurnalo pateikimas?

Akademinio ar mokslinio rankraščio pateikimo publikuoti moksliniame žurnale procesas vadinamas žurnalo pateikimu. Pateikimas žurnalui yra svarbi akademinio publikavimo proceso dalis, nes leidžia mokslininkams pranešti apie savo tyrimų rezultatus ir pagilinti žinias savo srityje.

Pateikiant straipsnį žurnalui, jis turi būti parengtas pagal žurnalo pateikimo gaires, įskaitant formatavimo ir citavimo standartus. Tada rankraštis pateikiamas žurnalui, kad jį peržiūrėtų šios srities ekspertų grupė, atliekanti griežtą tarpusavio vertinimo procesą. 

Recenzavimo procesą sudaro mokslinių tyrimų kokybės, originalumo ir svarbos šiai sričiai vertinimas, taip pat grįžtamojo ryšio teikimas mokslininkams, siekiant padėti jiems patobulinti savo darbą. Jei straipsnis patvirtinamas publikuoti, tyrėjų gali būti paprašyta padaryti pakeitimus, o prieš publikuojant tekstas paprastai kopijuojamas ir spausdinamas. 

Pateikimo į žurnalą privalumai

Mokslininkai, pateikę straipsnį žurnalui, gali gauti įvairios naudos, įskaitant:

  • Mokslinių tyrimų sklaida: Žurnalo pateikimas leidžia tyrėjams apie savo tyrimų rezultatus pranešti didesnei auditorijai, taip padidinant jų darbo žinomumą ir įtaką. 
  • Tyrimų patvirtinimas: Žurnalo recenzavimo procesas padeda užtikrinti aukščiausius tyrimo standartus ir patikimumą, o tai gali padėti įtvirtinti tyrimo ir tyrėjų reputaciją. 
  • indėlis į žinių kaupimą: Žurnaluose publikuojantys tyrėjai papildo savo srities žinių rinkinį, o tai gali paskatinti daugiau tyrimų ir patobulinimų. 
  • Profesinis augimas: Mokslininkų profesinė reputacija gerėja, kai jie publikuojasi prestižiniuose žurnaluose, o tai gali būti svarbus veiksnys, sprendžiant dėl paaukštinimo, kadencijos ir įsidarbinimo. 
  • Galimybė gauti finansavimą: Mokslininkai gali gauti finansavimą būsimiems moksliniams tyrimams, jei publikuoja straipsnius žurnaluose, o tai įrodo jų gebėjimą atlikti aukštos kokybės mokslinius tyrimus, kurie būtų įdomūs mokslo bendruomenei. 

Tyrimo pateikimo žurnalui etapai

Dėl įvairių priežasčių labai svarbu turėti žaidimo planą, kaip pateikti rankraštį leidiniui. 

Visų pirma, gerai parengta pateikimo strategija gali padidinti straipsnio patvirtinimo galimybes. Tyrėjai gali padidinti savo sėkmės galimybes, jei atidžiai pasirinks tinkamą žurnalą ir laikysis pateikimo taisyklių. Aiškus planas taip pat gali padėti autoriams tinkamai valdyti savo laiką, užtikrinti, kad jie laikysis terminų ir prireikus turės pakankamai laiko pakeitimams. Jis taip pat padeda tyrėjams išvengti dažnai pasitaikančių klaidų, pavyzdžiui, pateikimo netinkamam leidiniui arba neatitikimo pateikimo reikalavimams.

Kad procedūra būtų paprastesnė ir sėkmingesnė, "Mind The Graph" parengė šį žingsnis po žingsnio vadovą:

1 žingsnis - tinkamas žurnalas

Pasirinkite geriausią žurnalą savo tyrimui. Įvertinkite žurnalo apimtį, skaitytojų ratą ir publikavimo gaires. Jei įmanoma, pasidomėkite, koks yra jūsų pasirinkto žurnalo priimtinumo rodiklis ir impakto koeficientas, kad nustatytumėte, ar jis yra perspektyvus ir geriausia alternatyva jums. Skaityti "Žurnalų priėmimo į leidinius rodiklių vadovas" ir "Mokslinių tyrimų žurnalo poveikio koeficientas: Žurnalistinis žurnalas: išsamus vadovas ir lyginamoji analizė", kad sužinotumėte daugiau.

2 žingsnis - rankraštis

Parengti rankraštį pagal žurnalo publikavimo gaires. Patikrinkite, ar jis atitinka reikiamą ilgį, stilių ir citavimo formatą. Skaityti "Vadovas, kaip rašyti mokslinio darbo rankraštį", kad užtikrintumėte, jog jūsų rankraštis būtų paruoštas pateikimui.

3 žingsnis - motyvacinis laiškas

Sukurkite viliojantį motyvacinį laišką, kuriame pabrėšite savo tyrimo svarbą, paaiškinsite, kodėl rankraštis yra tinkamas publikuoti, ir atskleisite galimus interesų konfliktus.

4 žingsnis - pateikimas

Priklausomai nuo žurnalo gairių, rankraštį pateikite per internetinę paraiškų teikimo sistemą arba el. paštu. Įsitikinkite, kad dar kartą patikrinote, ar jūsų rankraštis atitinka gaires, ar jis teisingai parašytas ir ar prie paraiškos pridėjote visus reikiamus dokumentus. 

5 etapas - tarpusavio vertinimas

Rankraštis bus nuodugniai recenzuojamas. Ar pateiktas darbas tinkamas publikuoti, nustatys žurnalo redaktoriai, o tyrimo kokybę ir pagrįstumą įvertins profesionalūs recenzentai. Recenzentai gali pateikti pasiūlymų, kaip patobulinti arba apskritai atmesti paraišką. Skaityti "Kas yra recenzuojamas straipsnis ir kur jį galima rasti?", kad sužinotumėte daugiau.

6 žingsnis - peržiūra

Jei rankraštį reikia pataisyti, atlikite recenzentų nurodytus pakeitimus ir vėl jį pateikite. Šį procesą galima kartoti tiek kartų, kiek reikia, kol darbas bus priimtas publikuoti.

7 žingsnis - priėmimas

Jei jūsų rankraštis bus patvirtintas publikuoti, žurnalas atsiųs jums priėmimo laišką. Skubiai atsakykite į bet kokius kitus žurnalo reikalavimus, pavyzdžiui, dėl pataisymų, korektūros ar formato koregavimo. Patikrinkite "Redagavimas ir korektūra: Korektūros ir tekstų redagavimo svarba, skirtumai ir patarimai", kad sužinotumėte daugiau įžvalgų.

8 žingsnis - leidinys

Baigus rašyti rankraštį, jis bus publikuojamas spaudoje arba internete, priklausomai nuo žurnalo formato.

Pateikimo sistema pagrindiniuose žurnaluose

Žurnalo pavadinimasPateikimo sistemaRankraščio gairėsTarpusavio vertinimo procesasLeidybos tvarkaraštis
GamtaRankraščio pateikimas internetu "Nature OnlineIšsamios rankraščio formato ir struktūros gairės"Nature" taiko vieno aklo recenzavimo metodą, tačiau autoriams, kurie mano, kad tai tinka jų straipsniui, taip pat siūlo dvigubo aklo recenzavimo procesą.4-6 mėnesiai
MokslasMokslo turinio stebėjimo sistemaIšsamios rankraščio formato ir struktūros gairėsMokslas nenumato, ar tarpusavio vertinimo procedūra bus vienakryptė, ar dvigubai akla.3-6 mėnesiai
"The New England Journal of MedicineNEJM pateikimas internetuIšsamios rankraščio formato ir struktūros gairėsVienkartinis aklas tarpusavio peržiūros procesas4-6 mėnesiai
LąstelėsRedakcijos vadybininko sistemaIšsamios rankraščio formato ir struktūros gairėsDvigubai aklas tarpusavio peržiūros procesas2-3 mėnesiai
The LancetRedakcijos vadybininko sistemaIšsamios rankraščio formato ir struktūros gairėsVienkartinis aklas tarpusavio peržiūros procesas2-3 mėnesiai

Daugiau nei 70 000 tikslių mokslinių duomenų, kad padidintumėte savo poveikį

Ar žinojote, kad daugelyje žurnalų, ypač mokslinių straipsnių, reikalaujama, kad tyrėjai prie pateiktų darbų pridėtų skaičius? Skaičiai gali būti puiki priemonė, padedanti pagerinti jūsų mokslinio darbo poveikį ir padidinti jūsų galimybes publikuotis, tačiau tik tuo atveju, jei jie naudojami teisingai ir veiksmingai. Išbandykite . Atminkite grafiką ir pamatysite, kaip paprasta ir veiksminga į savo darbą įtraukti skaičius.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai