Žurnalų, straipsnių ir mokslinių tyrimų rašymas yra nuolatinė ir privaloma akademinių ir mokslo bendruomenių pareiga. Tačiau surasti entuziastingą tyrimo temą ir ją efektyviai atlikti pagal visus kriterijus gali būti sudėtinga. 

Mentorystė gali suteikti keletą privalumų tiek mentoriams, tiek globojamiesiems. Ši partnerystė gali padėti jums abiem atrasti naujų dalykų, išplėsti savo tinklus ir tobulėti kaip profesionalams. Mokslinių tyrimų mentoriaus paieška padidins jūsų mokslinių tyrimų vertę ir gali būti pati išradingiausia priemonė, kuria galite pasinaudoti, kad padėtumėte pasiekti savo mokslinių tyrimų tikslus. 

Tačiau nepamirškite, kad kompetentingo ir kvalifikuoto mentoriaus nustatymas yra labai svarbus procesas, kurį reikia kruopščiai atlikti. Šiuo straipsniu siekiama padėti jums rasti reikalavimus atitinkantį mentorių, todėl apsvarstykite svarbios mentoriaus savybės ieškoti.

Ką veikia mentorius?

Prieš pradėdami svarbios mentoriaus savybės, labai svarbu nustatyti lūkesčius, kas yra mentorius ir ką jis daro.

Mentorius apibrėžiamas kaip asmuo, kuris yra tiesiogiai atsakingas už mokslininko stažuotojo profesinį tobulėjimą. Profesinis tobulėjimas turi apimti tiek aiškius mokslinius tyrimus, pavyzdžiui, priemonių naudojimą, formatavimą, metodiką ir medžiagą, tiek ir numanomus mokslinius standartus, pavyzdžiui, tyrimo klausimus, problemas, duomenis, diskusijas ir pan.

Be paramos pačiam tyrimui, mentoriaus pareiga yra:

 • Analizuokite globotinio mokslinių tyrimų pažangą ir rezultatus bei teikite konstruktyvią informaciją.
 • Mentoriai taip pat gali teikti pastabas ir komentarus, kurie gali padėti asmeniui išsiaiškinti tolesnius žingsnius, susijusius su tam tikru scenarijumi ar profesiniu keliu.
 • Mentoriai teikia aiškias rekomendacijas. Jie gali rekomenduoti profesinio tobulėjimo prioritetus, padėti globotiniams nustatyti tikslus ir rasti išteklių. 
 • Mentorius gali supažindinti su asmenimis, kurie gali būti naudingi globotinio karjerai, taip pat pasiūlyti renginius, kuriuose globotinis galėtų užmegzti svarbių ryšių.
 • Mentorius turi motyvuoti mokinį parašyti mokslinį darbą, kuriame būtų tinkamai pateikti rezultatai, ir pateikti juos publikuoti recenzuojamuose žurnaluose.
 • Mentorius turi gebėti atvirai bendrauti su ugdytiniu, kad galėtų anksti spręsti problemas ir kliūtis, trukdančias tobulėti, ir bendradarbiauti su ugdytiniu, kad sprendimai būtų įgyvendinti greičiau, o ne vėliau.

Kokie yra labiausiai svarbios mentoriaus savybės ir kodėl?

Tvirti mentoriaus ir mokytojo santykiai reikalauja daug pastangų, atsidavimo ir abiejų pusių pastangų. Apsvarstykite toliau nurodytus kriterijus, kad užtikrintumėte mentorystės veiksmingumą ir ilgalaikę vertę.

 • geba teikti naudingą grįžtamąjį ryšį: jūsų mentorius turi gebėti teikti jums tiesioginę ir sąžiningą grįžtamąją informaciją, kad padėtų jums augti ir mokytis iš savo sėkmių ir nesėkmių.
 • Lankstumas: Mentorius turėtų turėti pakankamai laiko ir būti lankstus, kad galėtų konsultuoti jus mokslinių tyrimų ar karjeros klausimais.
 • Vertinkite požiūrių įvairovę: Įvairias perspektyvas vertinantis mentorius įvertins jūsų darbą, tačiau nenustatys jums jokių standartų.
 • Žinios: Tai bene svarbiausias mentoriaus bruožas; labai svarbu pasirinkti mentorių, kuris išmano jūsų studijų sritį ir su kuriuo galite keistis informacija. 
 • Reflektyvus klausymasis ir empatija: Kompetentingas mentorius išklausys jūsų idėjas ir supratingai paaiškins, ko jums reikia. Užuot nurodinėjęs, ką daryti, jis turėtų apie tai pasiteirauti. 
 • geba kurti tinklus ir rasti išteklius: Mentorius turi gebėti plėsti savo globotinio profesinį tinklą. Kai globotinis išsikelia profesinius tikslus, mentorius gali supažindinti jį su galimomis galimybėmis arba žmonėmis, kurie gali jam padėti. Šie ryšiai gali būti naudingi karjeros plėtrai.
 • Gairių nustatymas: Mentorius turėtų gebėti padėti mokiniams ugdyti profesinius lūkesčius. Šie principai gali padėti ugdytiniui išsiugdyti tinkamus darbo įpročius, leidžiančius susikaupti ir sėkmingai atlikti tai, ką reikia padaryti. 

Bendravimas su mokslinių tyrimų mentoriumi

Dabar, kai jau žinote, ko ieškoti mentoriaus, metas susipažinti su keliais patarimais, kaip susisiekti su mentoriumi ir sudaryti profesionalų susitarimą:

 • Kadangi tokio tipo asmenys dėl savo profesinio lygio greičiausiai yra užsiėmę, el. laišką rašykite trumpai ir dalykiškai.
 • oficialus mentoriaus titulas (pvz., profesorius arba daktaras).
 • Aiškiai pasakykite, ar norite atlikti tyrimą, paaiškinkite, kokių tikslų siekiate, kad jie būtų jūsų tyrimo mentoriai, ir kokie yra jūsų lūkesčiai. 
 • Nurodykite mentoriaus darbo sritis, kuriomis užsiimate, ir trumpai paaiškinkite, kodėl.
 • Pabrėžkite, ką galite pasiūlyti: kuo išsiskiriate iš kitų kandidatų (pvz., ankstesne patirtimi, įgūdžiais ir žiniomis).
 • Parodykite aistrą mokytis, kaip atlikti tyrimus.
 • Jei mentorius negali priimti mokslininko globotinio, paprašykite kolegos, su kuriuo galėtumėte užmegzti ryšį. 
 • Pridėkite savo gyvenimo aprašymą, akademinę kvalifikaciją ir kontaktinę informaciją.
 • Jei kreipiatės į daug potencialių mentorių, kiekvieną laišką rašykite trumpai, asmeniškai ir patraukliai.

Internetinis infografikos makerio dizainas, skirtas mokslui

Kaip mokslininkas turėtumėte žinoti, kad infografikos gali padėti pasiekti ir sudominti reikiamą auditoriją savo darbu ar tyrimais. Atminkite grafiką sukūrė puikią priemonę, kuri jums padės. Pasinaudokite daugiau nei 200 šablonų arba nedvejodami pasinaudokite mūsų užsakomosiomis iliustracijomis; jei nerasite būtent to, ko ieškote, mes sukursime tai už jus!

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai