Kiekviename moksliniame darbe turėtų būti numatytas mokslinių tyrimų rezultatų sklaidos ir komunikacijos komponentas. Abu šie būdai padeda geriau suprasti mokslinių tyrimų rezultatus, didinti visuomenės dalyvavimą moksle ir visuomenės pagarbą moksliniams tyrimams. 

Efektyvus mokslinių tyrimų sklaidah paprasčiausiai reiškia, kad savo tyrimų rezultatus reikia kuo greičiau pateikti asmenims, kurie gali juos panaudoti, kad tyrimai būtų kuo naudingesni.

Čia rasite sukauptą patirtį ir rekomendacijas, paremtas išmoktomis žiniomis. Sužinosite, kaip pasiekti plačią mokslininkų bendruomenės auditoriją ir savo tyrimais pakeisti padėtį.

Kodėl mokslinių tyrimų sklaida svarbu?

Atlikti mokslinius tyrimus yra puikus būdas padidinti vertę mokslo bendruomenei, tačiau kokia reikšmė, jei atliksite gerą tyrimą, jei neturėsite tinkamos auditorijos arba niekas jo neskaitys? 

Mokslinių tyrimų sklaida rezultatai yra svarbus mokslinių tyrimų proceso aspektas, nes taip užtikrinama, kad tyrimo nauda bus perduota kitiems ir kad ji bus tinkamai panaudota.

Tačiau tinkama mokslinių tyrimų sklaida turėtų atkreipti vyriausybių ar suinteresuotųjų šalių dėmesį į mokslinių tyrimų rezultatus ir padaryti socialinį, politinį ar ekonominį poveikį. Jūsų tyrimo sklaida padidins jo matomumą, supratimą ir net vykdymą.

Atviras mokslas visiems

Nuotrauka: UNESCO

Atvirasis mokslas - tai judėjimas, kurio tikslas - padaryti mokslinius tyrimus, duomenis ir jų sklaidą prieinamus visiems. Jis daro įtaką mokslo plėtrai ir viešosios prieigos idealams, pavyzdžiui, viešoms mokslinių tyrimų publikacijoms, o galutinis tikslas - palengvinti mokslo žinių skelbimą ir sklaidą. Informacijos sklaida ir užtikrinimas, kad ji būtų prieinama visiems, naudingas ne tik moksliniams tyrimams, bet ir ekonomikai bei visuomenei.

Šiuo metu kuriamos programos, kuriomis siekiama palengvinti mokslo atvirumo visiems siekį ir kurios yra atvirojo mokslo leidybos dalis, pvz: Viešoji mokslo biblioteka, kuri yra biblioteka, teikianti atvirą prieigą prie žurnalų ir mokslinės literatūros; arXiv yra sistema, kurioje galima gauti elektroninius preprintus įvairiose srityse; F1000Research tai dar viena platforma, kurioje galima publikuoti gyvenimo, mokslo ir kitus straipsnius be redakcinio šališkumo; ir bioRxiv yra nemokama platforma, kurioje archyvuojami ir platinami nepublikuoti išankstiniai spaudiniai.

Taip pat yra "Atvirojo mokslo debesis", kuris turėtų leisti mokslininkams naudoti turimą informaciją ir duomenis naujais, papildomais būdais. Europos mokslo debesis ir Atviro mokslo sistema.

Tyrimo sklaidos rodikliai

Skleisdami savo tyrimą, turite įvertinti, ar sklaida duoda pageidaujamų rezultatų. Norint įvertinti bendrą veiksmingumą, visas mokslinių tyrimų iniciatyvas reikia išsamiai įvertinti, kad būtų galima nustatyti, kurie metodai pasiteisino, o kurie nedavė numatytų rezultatų. 

Jūsų sklaida gali būti vertinama naudojant tiek kokybinius, tiek kiekybinius matavimus. Įvertinę ir pasirinkę veiksmingiausius metodus, gausite įrodymų apie sėkmingiausius būdus, kaip pasiekti tikslinę auditoriją.

Kokybiniai matavimai

 • spausdintinės medžiagos kūrimas ir platinimas;
 • Atnaujinimai, apsilankymai, sąveikos, "patinka" ir ataskaitos: patikrinkite svetaines ir socialinės žiniasklaidos platformas, kad įvertintumėte rezultatus; 
 • tam tikrai auditorijai skirtų renginių skaičius; 
 • tuose renginiuose dalyvaujančių žmonių skaičius; 
 • Žiniasklaida;
 • Publikacijų citatos.

Kiekybiniai matavimai

 • Nauji ryšiai su tinklais ir partneriais;
 • Šios sąveikos pasekmės;
 • matomumas socialinėje žiniasklaidoje;
 • Svetainės patrauklumas;
 • Auditorijos atsiliepimai.

Kaip grafinė santrauka gali padėti skleisti jūsų tyrimą?

Kasdien skelbiama tiek daug tyrimų, kad gali būti sunku išskirti savo tyrimą iš minios, todėl kyla didelis rūpestis, kaip padaryti, kad tyrimas estetiškai išsiskirtų iš kitų. 

Vaizdinės priemonės yra labai svarbios siekiant patraukti skaitytojo dėmesį, padidinti sklaidą ir prieigą bei pagerinti tekstinę informaciją, kad skaitytojas galėtų greičiau ir veiksmingiau suprasti svarbiausias temas. Todėl grafinės santraukos įtraukimas į savo tyrimą yra geras būdas populiarinti savo darbą ir leisti jam išsiskirti iš daugelio kitų, taip padidinant matomumą.

Kaip lengvai sukurti grafinę abstrakciją?

Grafinę santrauką naudoti tyrime yra įvairių privalumų, o įrankis "Mind The Graph" gali jums padėti tai padaryti! Iš mokslininko galite tapti dizaineriu ir kurti nuostabų vaizdinį turinį naudodamiesi šiuo įrankiu, kurį naudoti stebėtinai paprasta, o jo didelė biblioteka apima viską, ko gali prireikti. 

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai