Neįgaliųjų sferoidų ir organoidų formavimąsi slopinant FGFR pacientų CRC ląstelėse daug lengviau suprasti naudojant Mind the Graph iliustracijas.

Autoriaus sukurtoje schemoje matyti, kad chirurginės biopsijos buvo fermentiškai skaidomos, kad būtų gauta pavienių ląstelių suspensija. Naivios nerūšiuotos ląstelės buvo auginamos FGF2 turinčioje CSC terpėje arba su FGFR inhibitoriumi SU-5402.

Ištirtas 2 fibroblastų augimo faktoriaus (FGF2) vaidmuo kolorektalinio vėžio kamieninių ląstelių savitam atsinaujinimui

Straipsnyje "FGF signalai storosios žarnos vėžio organoidų savęs atsinaujinime" Jörg Otte su kolegomis (2019) pranešė, kad, kai naivios pavienės ląstelės buvo įterptos į Matrigelį ir kultivuojamos CSC terpėje, visiems tiriamiems pacientams buvo pastebėta sudėtingesnė saviorganizacija.

Buvo nustatyta, kad organoiduose yra per daug išreikšti genai, tiesiogiai susiję su EMT ir mezenchiminiu bei savaime atsinaujinančiu fenotipu (TGFB3, ID1, ID2 ir ID4).

Nors slopinant FGFR suaktyvėjo MAPK signalizacija, jie pastebėjo indukuotą diferenciaciją, daugumos kamieninių ląstelių žymenų praradimą ir epitelio fenotipą.

Vėžio kamieninės ląstelės - tai piktybinių ląstelių subpopuliacija, galinti savaime atsinaujinti ir būti nuolatiniu diferencijuotų naviko ląstelių šaltiniu. Kai kuriuose CSC kultivavimo protokoluose Fibroblastų augimo faktorius 2 yra svarbi sudedamoji kamieniškumo palaikymo dalis.

Kita vertus, CSC terpėje kultivuotuose organoiduose jie aptiko TGF-β ir visų keturių diferenciacijos inhibitorių šeimos genų indukciją.

Tyrime dalyvavo 9 iš eilės neatrinkti KRK pacientai.

Patikrinkite originalus straipsnis čia.

Grafinis abstraktas, paremtas Mind the Graph

Pagaminta iš Mind the Graph

Kai kurios jų išvados gali sustiprinti tai, kas anksčiau buvo žinoma apie šią sritį: "Su pluripotencija susiję genai NANOG, LIN28 ir SALL1 buvo išskirtinai išreikšti hESC. Mūsų hESC kultūroje buvo aptikti GO terminai "neigiamas BMP signalinio kelio reguliavimas" ir "SMAD baltymo signalo perdavimas", - siūlė Otte.

Autoriai pripažįsta, kad "šio genų rinkinio GO terminų analizė davė tik keletą reikšmingų rezultatų dėl mažo bendrai reguliuojamų genų skaičiaus. Dauguma šių GO-terminų, skirtų CSC-vidutinei būklei, buvo susiję su aktyvia transkripcija, ląstelių proliferacija arba padidėjusiu gliukozės pasisavinimu.

Po FGFR slopinimo radome ląstelės ciklo reguliatorių ir daug genų, priskiriamų epitelio ląstelių diferenciacijos, virškinimo arba tulžies rūgščių ir tulžies druskų pernašos sritims.""

Dokumentų poveikis ir našumas

Galime analizuoti su Altmetric duomenų, kad šio dokumento dėmesio internete balas yra didesnis nei 68% visų kitų panašaus amžiaus straipsnių žurnale "Scientific Reports".

Šaltinis Altmetrika

Pagerinkite savo straipsnio prieinamumą naudodami infografiką.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai