Bioelektra - tai reiškinys, kuris mokslininkus ir tyrėjus žavi jau daugelį amžių. Nuo Luidžio Galvanio (Luigi Galvani), atradusio raumenų judesius valdančias elektros sroves, ankstyvųjų eksperimentų iki naujausių pasiekimų atsinaujinančiosios energijos srityje - bioelektra pasirodė esanti galinga jėga, turinti daugybę pritaikymo galimybių.

Kas yra bioelektra?

Bioelektra - tai elektros srovės, kurias generuoja gyvi organizmai. Šios elektros srovės susidaro įkrautoms dalelėms judant per ląstelių membranas. Tai gali būti elektriniai signalai, kurie kontroliuoja ląstelių ir audinių elgesį, pavyzdžiui, neuronų degimą smegenyse arba raumenų skaidulų susitraukimą.

Bioelektros gamyba pagrįsta jonų, pavyzdžiui, natrio, kalio ir kalcio, judėjimu per ląstelių membranas. Šie judesiai sukuria elektrinius potencialus, kuriuos galima matuoti ir valdyti naudojant elektrodus ir kitus prietaisus.

Bioelektra atlieka svarbų vaidmenį daugelyje biologinių procesų, įskaitant širdies ritmo reguliavimą, signalų perdavimą nervų sistemoje ir raumenų judėjimą. Jis taip pat yra daugelio medicinos technologijų, tokių kaip elektroencefalografija (EEG), elektrokardiografija (EKG) ir gilioji smegenų stimuliacija (DBS), pagrindas.

Kai kurie bioelektros taikymo būdai

Pastaraisiais metais mokslininkai tiria bioelektros panaudojimo galimybes įvairiose srityse, pavyzdžiui, biomedicinoje, energetikoje ir aplinkos stebėsenoje. Ši mokslinių tyrimų sritis gali turėti įtakos daugeliui skirtingų sričių. Mokslininkams ir toliau tyrinėjant bioelektros savybes ir galimus jos panaudojimo būdus, gali atsirasti naujų taikymo sričių, įskaitant medicininį vėžio gydymą.

Vėžys ir bioelektra 

Vėžys yra sudėtinga liga, kurią reikia gydyti įvairiapusiškai. Nors tradiciniai gydymo būdai, tokie kaip chemoterapija ir spinduliavimas, tebėra standartiniai, nauji tyrimai parodė, kad bioelektra gali atlikti lemiamą vaidmenį didinant šių gydymo būdų veiksmingumą. Tai palyginti nauja mokslinių tyrimų sritis, tačiau ikiklinikiniuose tyrimuose ji davė daug žadančių rezultatų (Sužinokite daugiau apie ikiklinikiniai tyrimai).

Nustatyta, kad vėžinės ląstelės pasižymi neįprastomis elektrinėmis savybėmis, palyginti su normaliomis ląstelėmis. Konkrečiai vėžinių ląstelių ramybės membranos potencialas yra aukštesnis ir jos labiau linkusios į depoliarizaciją. Šie elektriniai pokyčiai gali turėti įtakos daugeliui vėžinių ląstelių elgsenos aspektų, įskaitant dauginimąsi, migraciją ir invaziją.

Gydymas bioelektra

Bioelektra yra galingas įrankis, kurį galima naudoti gydant vėžį. Suprasdami, kaip elektriniai signalai veikia vėžines ląsteles, mokslininkai gali sukurti naujus gydymo būdus, kurie būtų veiksmingesni ir turėtų mažiau šalutinių poveikių nei tradiciniai gydymo būdai. Toliau pateikiami kai kurie gydymo būdai, kuriems naudojama bioelektra:

  • Vėžį gydantys laukai (TTF): Šis metodas veiksmingas gydant įvairių rūšių vėžį. TTF gali būti naudinga gydant vėžį naudojant elektrinius laukus. Tai apima elektrinio lauko taikymą vėžinėms ląstelėms, kuris gali sukelti apoptozę, ląstelių žūtį ir slopinti naviko augimą. 
  • Elektrochemoterapija: Kitas būdas, kaip bioelektra gali pagerinti vėžio gydymo rezultatus, yra elektrochemoterapija. Tai metodas, kai elektros laukai naudojami chemoterapinių vaistų įsisavinimui vėžio ląstelėse pagerinti. Elektriniu lauku paveikus naviką, ląstelių membranos tampa pralaidesnės, todėl chemoterapiniai vaistai lengviau patenka į ląsteles.
TTF terapija

Daugiau nei 70 000 tikslių mokslinių duomenų, kad padidintumėte savo poveikį

Mind the Graph platforma suteikia paprastą ir intuityvų būdą mokslininkams ir tyrėjams kurti gražius ir veiksmingus mokslinius plakatus įdedant minimalias pastangas.

Ši platforma supaprastina plakatų kūrimo procesą ir siūlo daugybę pritaikomų šablonų ir grafikos elementų, todėl padeda tyrėjams veiksmingai pranešti apie savo rezultatus ir išsiskirti mokslinėse konferencijose ir kituose renginiuose.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai